[ prepek2000 @ 30.04.2007. 22:45 ] @
Momci imam veliki problem.... NAime instalirao sam Folder Lock na D: particiju i stavio sifru koju sam kasnije zaboravio jer su mi ti podaci bili vece vreme nepotrebni ... Da li postoji neki dekriptor koji moze da razbije zastitu nad podacima ili da mi prikaze sifru ?

Hvala unapred
[ manijac @ 01.05.2007. 07:05 ] @
Skini hard i odnesi kod prijatelja u 98 % slucajeva nema zastitu na 2 racunaru.
[ dekster2 @ 01.05.2007. 07:45 ] @
Mislim da ce ona 2% biti kao 100.Drugi windows taj direktoriju ce smatrati kao nepoznat format(zbog dela koji je na njegovom win-u.
On na svom racunaru cak ne moze da deinstalira program koji koristi za sakrivanje.
[ manijac @ 01.05.2007. 08:00 ] @
Prvo proveri pa konstantuj svoju tezu.
Pricam iz iskustva sa slicnim programima.
[ dekster2 @ 01.05.2007. 08:07 ] @
Meni kazes?Diskova saa folder gardom i slicnim programima imam na tone pa mi kazi kakve veze
ima hard na drugom kompu.Evo ti cd odnosno dvd koji nece da se otvore na drugim masinama a imam
ih 7 u lokalu.
[ manijac @ 01.05.2007. 10:08 ] @
Nismo ovde da se svadjamo !!!
Ovde nije rec o CD-ima vec o HDD sa zatitom.
Za CD ima brdo programa koji razvaljuju takve stvari.
Samo mi kazi dali si ikad zakacio HDD sa nekom software zastitom na drugi komp ?
I sta se desava ...
[ dekster2 @ 01.05.2007. 10:40 ] @
To razvaljuju govori da si besan ali nebi da se svadjas.
Hoces da si u pravu,Nema problema jesi.Zadovoljan.
[ manijac @ 01.05.2007. 10:45 ] @
Ne nisam.
Covek ako zeli nek pokusa sa mojim savetom, pa neka kaze dali je uspeo, i svi ce biti zdovoljni.
[ vaske71 @ 01.05.2007. 11:42 ] @
Ako si zaboravio sifru na Foler Locku mozes se oprostiti sa podatcima
nije ti to Zip ili Rar pa da mozes da ih otkljucas mada sada i u ova 2 navedena programa a ako je stavljena sifra sa minimum 8 karaktera mozes se oprostiti !!!
[ prepek2000 @ 04.05.2007. 12:41 ] @
ZAr ne moze da se promeni nesto u registry bazi ? Recimo da se promeni vrednost i postavi program na pocetak tj da trazi ponovno ubacivanje sifre ?
Hvala za hard foru, probacu je ... Molim vas momci posaljite mi kako i da li je moguce izvesti jos nesto u vezi mog problema .....

PS Hvala za dosadasnje odgovore ...
[ EArthquake @ 04.05.2007. 16:52 ] @
nisam koristio program , ali ako se malcice razumem u te stvari , on bi radio tako sto enkriptuje sve podatke unutar foldera , kao sto to radi recimo winrar ili nesto slicno , samo bez kompresije naravno (a mozda i sa , ko zna), tako da od prebacivanja fajlova na drugi kompjuter nema nikakve vajde , oni ce i tamo biti enkriptovani , mocices da ih procitas , ali ce biti enkriptovani i samim tim tebi beskorisni, opet ne znam o kojoj se enkripciji radi ,ali je najverovatnije nesto prilicno lepo , pa ti ni bruteforceovanje nece mnogo pomoci , jer ce trajati prilicno dugo ,

to me podseca na situaciju kada neko enkriptuje fajlove onom NTFS enkripcijom kod windowsa,pa onda reinstalira , ili obrise wondows, nikada vise ne moze da procita fajlove, osim ako ih ne razbije bruteforce-om

zakljucak , ako je program iole dobar , mrka kapa :)


pozdrav,
Aca
[ Djukic_ @ 28.06.2007. 21:37 ] @
Postoje programi koji ti mogu pomoci,npr.
- Cain & Abel - to je program za povrat izgubljenih lozinki,koristi razlicite metode kako bi pronasao ispravnu lozinku..
- Access Password Retrieval Lite - takodje program za povrat izgubljenih lozinki
- File Shield - to je program za sifrovanje i desifrovanje datoteka koji koristi samo jednu sifru
- Kee Crypt Lib - Sifruje i desifruje datoteke koristeci Advanced Encryption Standard (AES) i SHA-256 algoritme

Pokusaj naci te programe,moze se naci besplatna verzija na netu pa probaj sa njima!
[ daemon @ 29.06.2007. 01:57 ] @
Ili probaj da odneses hard kod nekog ko ima linux.Ja sam pod Slackom mogao da vidim fileove koje je moj ortak zastitio folder lockom...
[ elshaddai @ 05.11.2007. 16:24 ] @
Imam odgovor u Total Comanderu nemozes nista da sakrijes moj email je [email protected] pitajte me znam Ivan Lalic Vojvodina 064 338 14 59
JA!!!

[Ovu poruku je menjao elshaddai dana 05.11.2007. u 18:13 GMT+1]
[ elshaddai @ 06.11.2007. 21:19 ] @
jer cita neko moju poruku obijo sam folder lock!!!!Zovite ko nezna kako 064 338 14 59
[ JankoNIS @ 06.11.2007. 23:33 ] @
Pa ajde napisi ovde, svi smo zainteresovani!
[ elshaddai @ 07.11.2007. 10:04 ] @
[ elshaddai @ 07.11.2007. 10:06 ] @
Otvoris program koji se zove Total Comander / onda otvoris u gornjem meniju configuration ( U tc pack ides Configuration main menu ) / onda ides na display u prozorcetu u file display cekiras ili oznacis show hidden/system files(for expert only!) / a onda nades direktorijum gde se nalazi folder lock primer c:/progra~1/folder lock/ a u njemu folder sa znakom "unutra tri kockice " a kad ga otvoris u njemu ti je sve sto si sakrio!!! [email protected]
[ espresso @ 07.11.2007. 12:09 ] @
To su dečiji programi za zaključavanje koji ne rade kripciju fajlova već ih samo na neki način sakriju od Vindous eksplorera. Recimo FolderAccess program isto može da se obije. Ja sam to radio tako što rarujem sadržaj zaključanog foldera i u novoformiranoj rar arhivi imam sve navodno zaključane fajlove

Ipak ovi programi su dobri ako želite da se odbranite od onih koji nisu vični računarima jer treba mnogo manje vremena za "zaključavanje" onih programa koji stvarno kriptuju fajlove.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 07.11.2007. u 13:24 GMT+1]
[ StratOS @ 07.11.2007. 15:16 ] @
Nešto slično je bio i future lock :) http://www.elitesecurity.org/t39603
[ JankoNIS @ 07.11.2007. 16:25 ] @
Citat:
elshaddai: Otvoris program koji se zove Total Comander / onda otvoris u gornjem meniju configuration ( U tc pack ides Configuration main menu ) / onda ides na display u prozorcetu u file display cekiras ili oznacis show hidden/system files(for expert only!) / a onda nades direktorijum gde se nalazi folder lock primer c:/progra~1/folder lock/ a u njemu folder sa znakom "unutra tri kockice " a kad ga otvoris u njemu ti je sve sto si sakrio!!! [email protected]


Ovo sto si naveo ne radi!
[ EArthquake @ 07.11.2007. 18:14 ] @
glupog li programa ako radi :)
[ elshaddai @ 09.11.2007. 15:49 ] @
Ajde da se kladimo dea radi!!!
[ EArthquake @ 09.11.2007. 21:28 ] @
nisam sumnjao u to sto ti kazes, nikada nisam ni video program , samo sam prokomentraisao kako je to jako bezvezno ako je tako

mada , ako je cilj skrivanje raznih pr0nografskih sadrzaja , onda kapiram da je ok :):):)
[ anel_np @ 25.11.2007. 18:48 ] @
pOz


ja sam imao foldel lock prosle godine,posle nekog vremena izbrisao sam ga,danas sam instalirao najnoviju verziju i ona mi trazi sifru-sto znaci da je on zapamtio koja mi je bila sifra... Sad je problem sto se ja ne secam koja mi je sifra....

Ako neko zna neku univerzalnu sifu ili neki nacin kako da maknem sifru Molim vas neka napise...

MOLIM VAS, mnogo mi je vazno jer moram da nesto sakrijem...


Pozdrav
[ alagor2000 @ 25.11.2007. 19:32 ] @
stavi u ZIP sa sifrom ako je bas hica :)
[ elshaddai @ 25.11.2007. 19:44 ] @
[ elshaddai @ 25.11.2007. 19:51 ] @
[ elshaddai @ 25.11.2007. 19:53 ] @
Sifru nemozes da odkrijes ali u total Comanderu mozes sve da vidis u
opcijama imas opciju display tamo cekiras schow system files/... i odes gde
ti se folder loick nalazi udes u nepoznat direktorijum sa cudnim nazivom i
tamo ti se sve nalazi to je ako si zaboravio sifru a da zastitis kompijuter
i datoteke to primer od mene nije moguce pozdrav i javi mi sta si uradi
[ anel_np @ 25.11.2007. 21:50 ] @
Ali ja nemam nista tamo,znaci tek sam instalirao program, ali malopre sam probao da ga izbrisem ali da bi se izbrisao trazi da se unese sifra... Postoji li neki nacin da ga izbrisem i moze te li mi preporuciti neki program koji je slican Folder Lock....
[ elshaddai @ 26.11.2007. 18:03 ] @
Stvarno ne znam svaki program se moze obiti ako je textualno onda mozes da sakrijes sto izmenis boju texta ali ni to nije sigurno mozes fajlu da promenis extenziju primer ime fajla.rar zamenis mu imefajla.i i onda ne moze da se otvori dok mu nevratis extenziju rar i jos mozes da ga zastis sakrivanjem sistemski ali i to u dosu ili u drugom windowsu se vidi imas raznich nacina sto to jednostavno nenarezes i ne sakrijes?Sifru nemozes da vidis i da odkrijes nikako probao sam na mnogo nacina jedino onaj ko je napravio folder lock mozda on zna pozdrav Ivan Valent Lalic Vojvodina
[ Serviser22 @ 28.01.2008. 12:14 ] @
Citat:
Otvoris program koji se zove Total Comander / onda otvoris u gornjem meniju configuration ( U tc pack ides Configuration main menu ) / onda ides na display u prozorcetu u file display cekiras ili oznacis show hidden/system files(for expert only!) / a onda nades direktorijum gde se nalazi folder lock primer c:/progra~1/folder lock/ a u njemu folder sa znakom "unutra tri kockice " a kad ga otvoris u njemu ti je sve sto si sakrio!!! [email protected]


Ne budi smijesan...
[ prepek2000 @ 28.01.2008. 13:06 ] @
Open your eyes and let me tell you this
men and people will fight ya down
when ya see jah light ......

---------------------------------
Looking for last minute shopping deals? Find them fast with Yahoo! Search.
--0-1527202356-1201525578=:22236
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

KAo prvo u na taj nacin vidim SISTEMSKE fajlove i foldere ... NE moze se tako pronaci folder sa jakom enkripcijom nikako ... Ako postoji software koji ce u DOS modu da mi prikaze taj folder koji sam zakljucao zasebno a ne u folder lock direktorijumu e to bi mi vec mnogo znacilo Hvala ti za savet inace :)Serviser22 <[email protected]> wrote: > Otvoris program koji se zove Total Comander / onda otvoris u gornjem meniju configuration ( U tc pack ides Configuration main menu ) / onda ides na display u prozorcetu u file display cekiras ili oznacis show hidden/system files(for expert only!) / a onda nades direktorijum gde se nalazi folder lock primer c:/progra~1/folder lock/ a u njemu folder sa znakom "unutra tri kockice " a kad ga otvoris u njemu ti je sve sto si sakrio!!! [email protected] budi smijesan...
--http://www.elitesecurity.org/poruka/1839966Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#258829Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!esauth:258829:0affbc8bbc1ca99ff4a56b5f6c5fd079
[ Serviser22 @ 28.01.2008. 15:57 ] @
Koliko je meni poznato, Folder Lock ne koristi sistem "hide" iz Windowsa da bi sakrio datoteku, (onda bi bio definitivno glup program) nego za zastitu koristi bas kriptanje. Klikni densim po nekom folderu. pa "lock with Folder Lock" zakljucaj ga sifrom, izadi iz programa, uradi refrsh, pa ga pokusaj onda naci bilo cime..... Vjerujem da neces uspjeti....

Dali si uspio pronaci svoje podatke koje si zakljucao, ali bez sifre?
[ elshaddai @ 28.01.2008. 17:47 ] @
Ne budi ti smesan jesi li isprovbao? ja to radim vec godinama na mnogo kompijutera kada ljudi zaborave sifru samo na njihovu molbu
[ elshaddai @ 28.01.2008. 17:49 ] @
Folder lock i jeste smesan program a Total Comandeer se dzabe ne zove Total komander znaci da totalni komander znaci sve vidi samo ga treba znati podesiti
[ elshaddai @ 28.01.2008. 17:53 ] @
Folder lock i jeste smesan program a Total Comandeer se dzabe ne zove Total komander znaci da totalni komander znaci sve vidi samo ga treba znati podesiti
[ Serviser22 @ 29.01.2008. 07:30 ] @
Citat:
elshaddai: Ne budi ti smesan jesi li isprovbao? ja to radim vec godinama na mnogo kompijutera kada ljudi zaborave sifru samo na njihovu molbu


Iskreno receno nisam probavao, i moguce je da je tako kako kazes. Mozes li pronaci datoteke koje nsu premjestene u "Folder lock" folder" Recimo, imas "D:/new folder" , i njega zakljucas sa FL (ne premjestas ga u onaj direktoriji u FL). Uradis refresh, i gdje se nalazi ta dataoteka onda???

Sta sa situacijom da ti ne znas uopste mogucu lokaciju foldera koji je zakljucan? Racimo ja donesem racunar i kazem ti da na njemu ima negdje zakljucan folder koji mi treba ali ja ne znam gdje? Mozes li ga onda naci?

Ne pitam ovo da bih razvaljivao nekome podatke, nego cisto da znam kolika je sigurnost datoteka koje su zakljucanje sa FL.
[ EArthquake @ 29.01.2008. 09:26 ] @
kako sam ja razumeo , program ne radi nikakvu enkripciju , vec jednostavno ime foldera promeni u neki , za windows, ne citljivi format ,

to je ranije bila fora , u win98 , da u command prompt napravis folder s cudnim ascii karakterima u imenun , a win explorer onda nebi mogao da ih otvori

taj problem bi bio vezan za explorer , a total commander bi ih video

opet se ponavljam ,nisam video program , i jeste bezveze ako tako radi
[ Serviser22 @ 29.01.2008. 10:04 ] @
Citat:
EArthquake: kako sam ja razumeo , program ne radi nikakvu enkripciju , vec jednostavno ime foldera promeni u neki , za windows, ne citljivi format ,

to je ranije bila fora , u win98 , da u command prompt napravis folder s cudnim ascii karakterima u imenun , a win explorer onda nebi mogao da ih otvori

taj problem bi bio vezan za explorer , a total commander bi ih video

opet se ponavljam ,nisam video program , i jeste bezveze ako tako radi


Pa eto, ispade da ne radi enkripciju, mada u opisu programa stoji da radi. Mozda radi samo enkripciju lozinke koja se unosi da je se ne bi moglo otkriti, ali i ne enkripciju same datoteke koja treba biti zakljucana...


Ali ipak program je dobar za one koji ne znaju vise od onoga "show hidden files"
[ elshaddai @ 29.01.2008. 12:52 ] @
U total comanderu nema samo ono show hidden files ima i mnogo drugih opcija narucito u tc pack comanderu a za mnoge svari moze se upotrebiti i hira praetorian,road starter, i mnogo drugich alata i u dosu je sve vidljivo mada sad ovi noviji kompijuteri i nemaju narocit dos ali moze se sve odraditi.A sto se tice folder locka i ako je negde drugde sakriven folder on se da naci nek je i refreshovan samo treba traziti
[ elshaddai @ 29.01.2008. 12:53 ] @
U total comanderu nema samo ono show hidden files ima i mnogo drugih opcija narucito u tc pack comanderu a za mnoge svari moze se upotrebiti i hira praetorian,road starter, i mnogo drugich alata i u dosu je sve vidljivo mada sad ovi noviji kompijuteri i nemaju narocit dos ali moze se sve odraditi.A sto se tice folder locka i ako je negde drugde sakriven folder on se da naci nek je i refreshovan samo treba duze traziti
[ Serviser22 @ 29.01.2008. 19:25 ] @
Citat:
elshaddai:" .... u dosu je sve vidljivo mada sad ovi noviji kompijuteri i nemaju narocit dos..."



Kako mislis "ovi novi kompijuteri nemaju narocit dos" ???

Vjerujem da znas da je racunar "masina" koja koristi softwer da bi radila, nebitno stara ili nova, ako joj instaliras DOS, radit ce na njemu, ako Linux, radit ce na Linuxu, ako Windows, radit ce na Windowsu itd..., tako da mi se ova izjava cini cudnom....

Ako si mislio pod "DOS" Command Prompt iz Windowsa, vjerujem da znas da to nije nikakav "DOS" nego komandna linija Windowsa koja dijelom i komandama koje se u njoj koriste lici na DOS, a u stvari to nije. Isto tako vjerujem da znas da sam ("pravi") DOS ne vidi NTFS particije...

Isto tako, ako na FAT32 particiju koju DOS vidi, zakljucas nesto sa FL to nece biti vidljivo u samom DOS-u, bez koristenja drugog alata.
[ elshaddai @ 29.01.2008. 19:45 ] @
Znam ja sta sam mislio ,a sto se tice fat i ntfs particija sve je to slicno i moze se videti sa raznim alatima i necu da se raspravljam ja sam to napisao da pomognem onima koji neznaju a ne da se nadmasujem snekim da li znam ja vise ili vi treba da razmenjujemo informacije a ne da se svadjamo ovde ko zna vise i ko je upravu
[ StratOS @ 29.01.2008. 20:00 ] @
Mislim, da kod FL nije problem sa hidden opcijama.
FL (Folder Lock.exe) je program, koji kreira kod unosa pravog passa folder/e Locker,Scrambled i Enrypted a u njemu sve fajlove kojih smo tamo dali.

Program koristi Imm32.dll
Veoma je čudan call na nedokumentiran clbcatq.dll i windrvnt.sys
Program napravi i par *.tmp i *.###
Na root driveu napravi i sccfg.sys i hook.log
a pošto se koristi i rsaenh.dll ( enkripcije ) nebi previše ulazio u to.

Znači FL se koristi čudnim prijemima, pogotovo ako pogledaš http://forum.sysinternals.com/forum_posts.asp?TID=944.

Ajd ...

[ Serviser22 @ 29.01.2008. 20:05 ] @
Nemam ni ja namjeru svadati se, praviti pametan, niti sam zato ovdje, samo ispravljam navode za koje mislim da nisu tacni :)
(Tome ovakvi forumi i sluze, zar ne?)

Citat:
elshaddai: "a sto se tice fat i ntfs particija sve je to slicno"

FAT32 i NTFS su dva sasvim razlicita sistema alociranja prostora na disku.


Nadam se da se ne ljutis.....

[ Serviser22 @ 29.01.2008. 20:17 ] @
@elshaddai:


Hajde pokusaj ovo ako imas vremena:

Uzmi USB stick formatiraj ga u FAT32, napravi neki folder, stavi u njega neku sliku ili mp3, zakljucaj ga sa FL, i pokusaj bilo kojim nacinom (osim ponovnim otkljucavanjem sa FL) izvaditi te podatke sa sticka.....
[ elshaddai @ 29.01.2008. 21:11 ] @
Ma neljutim se nesekiraj se ja se ninakog neljutim a sto se tice kompijutera to je najveca varalica i zaludjuje i svada ljude nema dzabe oznaku u Bibliji 666
TV,KOMP,RADIO i svaki medij zato se neljutim
[ Serviser22 @ 30.01.2008. 07:25 ] @
Citat:
StratOS: Mislim, da kod FL nije problem sa hidden opcijama.
FL (Folder Lock.exe) je program, koji kreira kod unosa pravog passa folder/e Locker,Scrambled i Enrypted a u njemu sve fajlove kojih smo tamo dali.

Program koristi Imm32.dll
Veoma je čudan call na nedokumentiran clbcatq.dll i windrvnt.sys
Program napravi i par *.tmp i *.###
Na root driveu napravi i sccfg.sys i hook.log
a pošto se koristi i rsaenh.dll ( enkripcije ) nebi previše ulazio u to.

Znači FL se koristi čudnim prijemima, pogotovo ako pogledaš http://forum.sysinternals.com/forum_posts.asp?TID=944.

Ajd ...


Pregledao sam malo ovo gore. Nesto mi jest jasno nesto i nije, mozes malo pojasniti???? Ako sam ja dobro shvatio, ovo i nije tako veselo
[ elshaddai @ 30.01.2008. 12:28 ] @
Sta da pojasnim sta Vas tacno zanima?
[ prepek2000 @ 30.01.2008. 23:26 ] @
Da li je moguce razbijanje programske enkripcije tj da li je moguce da se provali password koji sam ja kao korisnik programa zaturio, tj zaboravio ? Imam jedan folder koji je koriscenjem FL lokovan enkripcijom medium (funkcija iz programa) i da li je moguce provaliti password tj razbiti enkripciju i stici do sacuvanih podataka ?