[ svabic @ 16.07.2003. 17:25 ] @
1.) Da li je i kako moguce importovati ili na neki drugi nacin prebaciti u neki graficki file renderovanu sliku iz AutoCAd-a ?

2.) Da li neko zna gde moze da se nabavi ArchiCAD 8 ?


Unapred zahvalan !!!
[ Corleone @ 16.07.2003. 17:48 ] @
Citat:
svabic:

Da li je i kako moguce importovati ili na neki drugi nacin prebaciti u neki graficki file renderovanu sliku iz AutoCAd-a ?


Da, moguće je. Naredba je Export. Prvo izrenderuj crtež koji si verovatno nacrtao u 3D a onda sledi komanda Export. Ima par formata, ako se ne varam. Među njima ima i BMP, TIFF i JPEG mislim.
Ako ti ne odgovara crna pozadina na slici koju si export-ovao, pre export-a promeni boju pozadine u beli.
Nisam pokrenuo AutoCAD možda 2 meseca, ali TO JE TO.

Citat:
Da li neko zna gde moze da se nabavi ArchiCAD 8 ?


E brate i ja ga tražim, ali ništa. Valjda će nam neko od ovih DOBRIH LJUDI pomoći,a?

Pozdrav

P.S ako naletim na link javiću ti, ako naletiš na link javi mi privatnom porukom, OK?
[ svabic @ 16.07.2003. 20:00 ] @
Kada exportujem crtez (u bmp na primer),dobijem file koji mi prikaze crtez pre renderovanja a ne renderovan , to je problem !
[ Corleone @ 17.07.2003. 12:41 ] @
Verovatno ti prikaže crtež u wireframe-u.
Probaj da izvezeš crtež u WMF (Window Meta File). Trebao bi da bude to.

Nisam pokrenuo AutoCAD ima više od 3 meseca, radim neke druge stvari. Pre neki dan sam formatirao disk, tako da trenutno nemam instaliran AutoCAD. Znači sve ovo govorim napamet. Inače ima mogućnost da se renderovan crtež iz AutoCAD-a zaštiti kao slika i to u jako dobrom kvalitetu.
Ako ovo ne uspe, stavi background pozadinu kao beli (ne crnu) i onda stisni dugme PrintScreen na tastaturi, i onda Paste u omiljenom grafičkom programu. To je jedan radikalan potez, ali stvarno ne mogu da se setim koja je caka da se to uradi AutoCAD-om.
Pozdrav i javi šta si uradio
[ Fuzz @ 27.07.2003. 05:02 ] @
zar nije wmf vektorski definisan?
mislim,ako jeste,nema govora o renderu...

Pogledaj,u render prozoru imas rendering options.Otkaci sve,a pod more options mozes podesavati antialiasing,etc...
Za destination uzmi file,a pod more options bmp.
Rendering type - photo raytrace.