[ jera @ 02.05.2007. 12:15 ] @
Kupio sam disk sa svim pesmama Jimi Hendrixa.Ali postoji problem: sve pesme imaju naziv jh1, jh2, jh3..., jh180 .Postoji li neki program koji ce da prepozna pesmu i napise joj originalno ime?
[ Daniel011 @ 02.05.2007. 14:37 ] @
Mogao si baš i da daš malo više podataka. Jesu li te pesme u mp3-formatu? Imaju li tagove u sebi?

Ako je mp3-format i ako imaju tagove u sebi, onda pogledaj http://www.elitesecurity.org/t219067

Ako nemaju tagove u sebi, onda će biti mnogo komplikovanije, mislim da ćeš morati sve to ručno da obaviš, pogledaj u tom slučaju http://www.elitesecurity.org/t225581
[ mulaz @ 02.05.2007. 15:10 ] @
koliko su veliki ti fajlovi (u mb?)
jesu svi iste velicine ili razlicite? ako su svi sem jednog iste, onda mozda da je to neki arhiv splitan na 180 delova
[ Daniel011 @ 02.05.2007. 15:19 ] @
To je i meni palo na pamet, ali u tom slučaju bi se pitanje odnosilo na problem kako uopšte reprodukovati takve fajlove, a ne kako ih preimenovati.
U svakom slučaju, sve se svodi na nagađanje, dok se čovek ne bude javio i malo podrobnije opisao svoj problem.
[ vindic8or @ 02.05.2007. 15:34 ] @
stvarno bi pomoglo da se malo detaljnije postavi pitanje...
[ jera @ 02.05.2007. 15:47 ] @
Razlicite su megabajtaze i u mp3-u su.E, sad ne znam sta su tagovi u mp3-u tako da ne mogu da Vam kazem da li ih ima!
[ Daniel011 @ 02.05.2007. 16:04 ] @
Ne znam koji program koristiš kao mp3-player, ali recimo u Winampu možeš da vidiš sadržaj tagova (ukoliko postoje) tako što uradiš doubleclick na polje u kome je ispisan naziv pesme, ili pomoću ALT-3 preko tastature.
Ako su polja u novootvorenom prozoru prazna, znači da nije upisan tag.
[ jera @ 02.05.2007. 16:30 ] @
Sva polja su prazna!Znaci moram rucno?!?
[ Daniel011 @ 02.05.2007. 18:10 ] @
Žao mi je, bojim se da nema drugog načina. Ili, ako imaš vremena, sačekaj malo, možda će se javiti neko sa nekim pametnijim rešenjem. Mada čisto sumnjam, za muzičke diskove možeš naći podatke u bazama podataka na net-u, ali ovo su ipak mp3 u pitanju. Eventualno, ako su na disku pesme poređane po folderima u smislu da svaki album ima svoj folder, onda bi mogao naći nazive pesama tako što potražiš podatke za taj album. Ali ni u tom slučaju ne vidim drugi način nego da ručno prepravljaš naziv svakom fajlu.
A ako čak nemaš nikakve podatke o nazivima pesama, onda jedino da pokušaš da dođeš do njih pomoću programa Tunatic, dao sam ti gore link prema temi u kojoj je bilo reči o tom programu.
[ calexx @ 02.05.2007. 19:05 ] @
Baze ne prave razliku između audio i mp3 pod uslovom da je u pitanju neki konkretan tj njima poznat album. Muziku ne prepoznaju, to možda može onaj program što je pomenut. Ako su numere stvarno poređane od 1 do 180 a taj redosled nema nikakve veze sa albumima, onda ništa od gotovog rešenja. Probaj da popišeš prvih desetak numera pa da vidimo da li je u pitanju neki album. Možeš da probaš i na freedb, selektuj prvih nekoliko numera pa ako ne nađe dodaj jednu po jednu. Ako pređeš 80 minuta i ne nađe, onda definitivno nema drugog načina osim upisivanja.
Da li postoji negde dodatna informacija o tome, neki .txt ili sličan fajl? Da li uopšte postoji neki folder ili je sve nabacano na gomilu? Ako je ovo poslednje, onda je verovatno i kvalitet zvuka nikakav. Verovatno ništa strašno, Hendrixa ima koliko hoćeš. :)
[ jera @ 02.05.2007. 20:21 ] @
Imam samo jedan folder gde su mp3 fajlovi i jedan txt sadiskografijom i nista vise.Probacu da nadjem drugi disk!