[ jovovuk @ 02.05.2007. 16:15 ] @
Molio bih ako neko zna ima li program sa kojim mogu
da zakljucam USB znaci da ga instaliram pa moze i pod sifrom
ali samo da mu je namera da onesposobim USB
i naravno da ga mogu aktivirati kad mi zatreba
to mi treba radi kradje muzike i programa
Govorili su mi prijatelju da je to moguce kad se pali komp
pa da ga onesposobim u BIOS-u
ali meni treba dok kompjuter radi
[ Slobodan Trebovac @ 02.05.2007. 16:21 ] @
http://www.elitesecurity.org/t55652-Ogranicavanje-pristupa-CD
[ Librabicboj @ 04.05.2007. 09:48 ] @
Folder Lock ti je mocan program za zakljucavanje, foldera, Hard diskova, i Flash(USB, prenosivih) diskova.
Pokusaj sa njim.....
[ dekster2 @ 04.05.2007. 10:04 ] @
vidi L...BOY.
Folder lock ima istalaciju u win.
Kako ce startovati folder na usb-u,a da usb to ukapira da nije obican folder?
[ zoran_dojkic @ 04.05.2007. 11:22 ] @
Probaj Win Lock http://www.elitesecurity.org/t257379-0
[ MMX @ 04.05.2007. 13:23 ] @
Ne treba nikakav dodatni softver niti čaprkanje po BIOS-u, to veoma jednostavno možeš odraditi pomoću Group policies.

http://www.windowsdevcenter.co...storage-with-group-policy.html
[ Librabicboj @ 04.05.2007. 17:44 ] @
Citat:
dekster2: vidi L...BOY.
Folder lock ima istalaciju u win.
Kako ce startovati folder na usb-u,a da usb to ukapira da nije obican folder?


Ako sam razumeo dobro,
mislis da Folder Lock instalacija je na Windows-u , pa je nemoguce prenositi neke foldere (razlicitog sadrzaja) sa USB (flash) diskom?
Program ima opciju da se deo instalacionih fajlova kopira na USB (flash) disk, tako da se pri kopiranju sa HDD na USB (flash) disk moze vrsiti enkripcija foldera, tj zastita pod sifrom! Tako da taj folder na USB -u moze biti sakriven od tudjih pogleda!

Instaliraj program pa probaj.... Sta drugo! Ako ti nije tesko, naravno!
[ Slobodan Trebovac @ 04.05.2007. 21:52 ] @
Bez obzira sto je i pocetno pitanje napisano dosta konfuzno, mislim da nekolicina vas masi njegovu poentu. Dakle, koliko sam ja (volio bih da se autor teme ponovo ovdje javi, da poblize objasni sta mu treba) shvatio njemu ne treba neki program koji ce zakljucati odredjeni folder, HDD, memory stick i sl. vec mu treba mogucnost da zabrani cjelokupno koriscenje (svih) USB portova na konkretnom racunaru (ili vise njih). Rjesenje moze biti u obliku neke 3rd aplikacije, tipa: DeviceLock®, ili podesavanjem u okviru gpedit.msc-a (na nivou usera), kako je naveo MMX. Licno, bolje mi je (i jeftinije);) MMX-ovo rjesenje.
[ MMX @ 05.05.2007. 13:14 ] @
Upravo tako. Njemu treba program koji će zabraniti korišćenje USB portova, kako osoba XX ne bi mogla da donese svoj stick ili eksterni disk i da bez dozvole kopira muziku sa računara.
[ ChanMaster @ 05.05.2007. 13:21 ] @


Ako ti je do stalo da ti ne kradu muziku i slike jednostavno sakrij te direktorijume!

Ili ih sa gorepomenutim programima sifriraj ...
[ ChanMaster @ 05.05.2007. 13:25 ] @
Zainteresovao si me pa sam malko zasurfovao cudi me da nisi nasao program koji se zove bas tako kako si naveo USB Lock

USB LOCK AP is the tool of choice if you need to prevent information loss due to the unauthorized use of USB storage removable drives, CD-Rom, and Floppy. Without blocking other USB devices like printers, mouse, cameras, etc.

USB LOCK AP is a tool that allows you to restrict USB use.

It is suitable for eigther Home or Corporate use (In cases when the user is allowed to manage his or her own security)

Its anti-hack security works as a Windows Service at Local System level allowing the program to effectively run even on computers with no privileges.

USB LOCK AP allows you to authorize or restrict, the use of USB storage removable drives (flash sticks, I-pods. Mp3, Mp4), All CD ROM/CD-RW drives, and Floppy Disk drives. Without blocking other USB devices like printers, mouse, cameras.....etc..

Plus Drag & Drop Folder Protection, and PC Lock Transparent allowing you to lock the PC but still be able to see the contents on the screen.


Nalazi ti se na h**p://www.softpedia.com/get/Security/Lockdown/USB-LOCK-AP.shtml

I naravno potrudi se da ga "kupis"

Poz. I javi nam obavezno jel radi kako si zamislio?????
[ Dexxy @ 10.08.2008. 01:58 ] @
Kod mene treba obrnuto....Izgubio sam USB 8g pre dva dana. Na njemu sam imao dosta licnih stvari. Posto sada moram da kupim novi usb, da li postoji program koji zabranjuje pristup mom usb na bilo kom kompu bez moje dozvole (sifre). Da ga zastitim ako ga opet izgubim. Znaci ne za pojedine fajlove na usb-u nego za ceo Usb.


Pozz
[ espresso @ 10.08.2008. 06:59 ] @
Vidi ovo:
http://lifehacker.com/software...our-usb-flash-drive-154465.php
[ stil @ 10.08.2008. 08:17 ] @
Ili ovo . :)
[ Dexxy @ 11.08.2008. 00:40 ] @
Nije lose ali mi zakljucava foldere koje izaberem. treba mi neki program koji ce zakljucati ceo USB. A da nije potrebna instalacija na drugim kompjuterima. Jednostavno kad ga ubacim da mi trazi pasword, da nema pristup....


Pozz
[ Catch 22 @ 11.08.2008. 01:39 ] @
^ Pa postoje USB stickovi sa mehaničkom bravicom, kojom se zaključava upis na taj uređaj.
Što se tiče programa, postoje razni tweak utility koji usput to rade na nivou operativnog sistema... kao što je npr. Thoosje Vista Tweaker

[att_img]
[ fotomika @ 20.08.2010. 13:27 ] @
Imam slicno pitanje. Kako mogu zakljucati bilo koji eksterni HD i bilo koji USB flash da niko ne moze da im ima pristup sem mene, i to bez obzira na koji cu ih racunar prikljuciti,. Znaci da kada odem npr. na posao prikacim HD ili USB flash otkucam sifru i imam pristup svojim licnim fajlovima.
[ laki21 @ 07.01.2012. 14:16 ] @
Postoji li uopšte nešto tako što pominje Fotomika?
[ Djetvan @ 08.01.2012. 16:42 ] @
Izgleda da postoje, pogledaj sledeće teme : link1, link2.
[ gilopile @ 09.01.2012. 06:37 ] @
@fotomika & @laki21: Probajte Memorex Lock. Sada sam proverio i izgleda ne radi sa Data Traveler stikovima, dok na nekim sklj koje imam, radi.



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 09.01.2012. u 07:54 GMT+1]