[ eskim @ 17.07.2003. 11:20 ] @
Ovo sam pitanje postovao na win userland ali nishta od podrshke za WIN sa ES-a pa bih vjerovatno probao sa RH Linux jer znam da se trenutno sva pitanja za Linux mogu dobiti na ovom forumu, Imam ISDN Santis communicator USB, GPRS over s45 i lucent modem sve na winXP SP1 i instalirao bih poslednju verziju Red Hat-a, hochu da se konektujem sa svim istovremeno da li je moguche jer bi teoretski mogao da imam 20kbps? Probao sam da se konektujem i sa ISDN i GPRS (WinXP) ali mi GPRS nije prenosio nishta iako je bio online, da li ima neki program ili podeshavanje win-a/RHat-a sa kojim bih uspio da izvedem ovo, Hvala.
[ eskim @ 18.07.2003. 02:10 ] @
Ovo je poslednje mjesto na kojem se nisam nadao da nechu doboti odgovor. je li moguche da nema sugestija? Niko nishta? Jesu li svi na odmor ili sam postavio pitanje koje nema odgovor na ES-u?!
[ eskim @ 28.07.2003. 02:02 ] @
Mozete li barem da me uputite na neke druge domache ili strane forume?
[ Gojko Vujovic @ 28.07.2003. 04:30 ] @
Pazi ja ne razumem ni pitanje, počev od naslova. ISDN je jedna tehnologija.. GPRS sasvim druga.. analogni modemi treća. Možeš li da objasniš tačno situaciju i u čemu je problem, makar sa nekim crtežom ako ne ide ovako tekstom.

Verujem da su se i ostali izgubili u tvom pitanju pa su zato odustali od odgovaranja.
[ eskim @ 28.07.2003. 12:29 ] @
Ok moguche da sam malo nerazumljivo postavio pitanje, probachu opet. Imam ISDN konekciju sa internetom preko Santis Communicator (uredjaj koji dobijate kada se preplatite na ISDN Telekoma Crne Gore i na koji tehnichari instaliranu telefone u vashoj kuchi MSN-ove itd.) koji je sa mojim kompjuterom vezan preko USB jer znachi nemam internu ISDN karticu vech koristim ISDN terminal. Ovo je neka osnovna ISDN instalacija sa dva kanala jer znam da postoje nekoliko vrsta ISDN usluga nekakve baze i periferne itd. ovo je uglavnom ta osnovna verzija sa dva kanal bez centrala i chuda i zvekova.

Imam Mobilni telefon Siemens S45 koji koristim kao modem i preko njega imam 56.7k vezu jer idem preko GPRS servisa na internet, znachi imam modem preko mobilnog telefona koji se ponasha kao obichan modem.

Preko ovog ISDN terminala i pored toga shto sam konektovan sa dvije linije na internet znachi 128kbps mogu da koristim analogni telefon i da pricham preko njega negdje sam prochitao da ovaj terminal ima tri linije dvije digitalne od po 64k i josh jednu ali ona je valjda nehsto 14k ili slabije e preko te linije jam sam htio da zakachim analogni modem koji imam u PCI slotu.

Znachi ja hochu da koristim bandwith sve tri pomenute konekcije istovremeno!
Znachi konektovan sam na Internet preko

ISDN dial-up konekcije
Mobilnog telefona na koji je PC vezan preko COM porta
Analognog modema koji je vezan preko slobodne telefonske linije.

Ja sam dosad uspio da se konektujem istovremeno preko ISDN i Mobilnog telefona i kada sam ukljuchio IE i otishao na neki site koristio sam kapacitete samo ISDN konekcije dok je mobilna konekcija bila idle.

Evo shto mislim.

Svaka od ovih konekcija kada se konektujem ima posebnu IP adresu znam da ako downloadujem za nekog site npr mp3 pjesmu da che on da shalje tu pjesmu na samo jednu IP adresu tj. konekcija se uspostavlja izmedju dvije IP adrese i prenose se paketi izmedju njih.

Koliko sam ukapirao GetRight i njemu slichni funkcionishu tako shto se konektuju sa vishe naloga na neki FTP server i skidaju segmente nekog file-a i tu tehnologiju download-a sam htio da iskoristim. Ako moj komp ima istovremeno tri IP adrese tj konektovan je istovremeno na tri provider-a da li ja mogu nekako da objedinim te konekcije i da skidam sa neta taj neki file u vidu segmenata kao shto radi GetRight sa njegovim multikonekcijama.

Nadam se da sam bio malo jasniji nego u prethodnom postu molim vas da me pitate opet u vezi bilo kojeg dijela ako sam bio nejasan pa da opet postujem.

Hvala


[ eskim @ 31.07.2003. 11:09 ] @
Strashno!
[ broker @ 31.07.2003. 13:07 ] @
Ako sam te dobro razumeo, ti hoces da podelis protok preko sve tri
konekcije na internet, to jest da sabere protok preko njih i time dobijes
mnogo veci ukupan protok?

Teoretski - izvodljivo je.

Prakticno - vrlo je skupo (oprema) i moras da ispunis neke tehnicke preduslove kao sto je npr da tvoji nadprovajderi omoguce tu uslugu. U tvom slucaju to je nemoguce.

Sto se strahote tice, slazem se: strasno je ali ne to sto ti mislis :)

[ eskim @ 01.08.2003. 12:42 ] @
Da to je to shto sam mislio da saberem protok sa tri izvora i da imam vefchu ukupan ali mi nije jasna jedna stvar a to je na kakvu dodatnu opremu si mislio? Ako ovo upali ja bi trebao da idem na net preko dva provajdera odjednom stim shto bi dvije konekcije bile od jednog a druga od drugog. Znachi idem preko GPRS-a preko Monet-a mobilnog provajdera i njihovog linka a ISDN i analogni modem preko Interneta Crna Gora, zashto bi mi trebala dodatna oprema ne kapiram kad sve linije idu direktno u pc ja sam ih vech konektovao i mogu pojadenachno sa svakom od njih da idem na net, mozesh da objasnish?