[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.05.2007. 20:17 ] @
Correo je po rečima autora mešavina tehnologija Camina i Thunderbirda, pa ko voli...

Projekat je vrlo mlad, započet u januaru ove godine :)

Correo

I jedan screenshot...

[ Borko Savic @ 08.05.2007. 07:04 ] @
Simpatična zamisao, al stvarno ne vidim poentu imanja lokalnog mail klijenta u doba gmaila i broadbanda
[ MMX @ 08.05.2007. 13:32 ] @
Zanimljiv projekat, videćemo kako će se razvijati u budućnosti. Za sada ne postoji ni jedan razlog zbog koga bi neko Apple-ov mail zamenio ovom aplikacijom.
[ milke @ 08.05.2007. 13:49 ] @
Citat:
Borko Savic: Simpatična zamisao, al stvarno ne vidim poentu imanja lokalnog mail klijenta u doba gmaila i broadbanda ;)
Spotlight.
[ madamov @ 08.05.2007. 15:48 ] @
Prvo sam pomislio: pa to je ona nova Eudora, ali izgleda da nije. I nju su najavili kao open source.

Pohvala za inventivnost u imenu: Correo na španskom znači Pošta iliti Mail. B) Da ne bude zabune, meni se ime sviđa.
[ madamov @ 08.05.2007. 15:49 ] @
Citat:
Borko Savic: Simpatična zamisao, al stvarno ne vidim poentu imanja lokalnog mail klijenta u doba gmaila i broadbanda ;)

Arhiva, ja u Eudori imam poruke stare i preko deset godina.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.05.2007. 18:25 ] @
A ja npr. ne želim da budem uslovljen pristupom netu, da bih mogao da pristupam već primljenim mailovima.
[ MMX @ 08.05.2007. 21:14 ] @
Ja više volim da imam kopiju mailova na harddisku, za svaki slučaj.
[ NastyBoy @ 08.05.2007. 21:44 ] @
Citat:
Za sada ne postoji ni jedan razlog zbog koga bi neko Apple-ov mail zamenio ovom aplikacijom.


Recimo, to shto je Mail.app totalno bagovit sa IMAP podrshkom?

Jedan od mnogih razloga zashto koristim Thunderbird na Mac-u (iako nije potpuno "native Mac"). Za Correo sam chuo nedavno i jedva chekam da dogura do neke stabilne verzije, u kom sluchaju ga stavljam umesto TB-a ukoliko odmah :)
[ madamov @ 09.05.2007. 11:52 ] @
Citat:
Recimo, to shto je Mail.app totalno bagovit sa IMAP podrshkom?

Jel može dodatno objašnjenje u čemu se ogledaju bagovi sa podrškom za IMAP?
[ NastyBoy @ 09.05.2007. 12:24 ] @
Recimo, Mail.app se ne mozhe naterati da vidi dodatne foldere u sklopu .INBOX foldera.

Poshto ja koristim Maildrop skripticu koja skuplja mailove sa gomile naloga i ubacuje ih u posebne foldere koji se nalaze u okviru standardnog .inbox imap foldera na serveru (ne koristim Pop3) morao sam da predjem na Thunderbird koji ove foldere vidi bez problema.
Prochitao sam tada gomilu tekstova na temu IMAP podrshke u Mail.app-u (ima tome pola godine) i generalni zakljuchak je bio da Mail.app ili ne podrzhava sve stavke imap standarda (IDLE keyword, koliko se secam), ili ih podrzhava ali ne bash najsrecnije.
[ madamov @ 09.05.2007. 16:57 ] @
Podfolderi INBOX-a? Mail ima foldere unutar naloga, nije mi nikada zatrebalo da imam podfoldere u inboxu onako kako ja shvatam email (inbox je inbox, ono što već nisam sortirao, unutar njega mi ne treba da sortiram išta, već da izbacim iz njega na pravo mesto). Ali, ako standard to definiše (ja prvi put čujem), onda jeste bag.
[ NastyBoy @ 09.05.2007. 17:35 ] @
U principu, .INBOX je specijalan folder shto se tiche IMAP standarda, ali i dalje samo folder. Kreiranje sub-foldera u okviru Inbox-a je sasvim legalno (barem standard ne kazhe da je zabranjeno). To sasvim lepo radi u drugim mail klijentima, sem u Mail.app-u koji jednostavno ne zheli da prochita korektno sadrzhaj Inbox-a.

Razlog zashto imam foldere u okviru Inbox-a je da bih na serveru sortirao mail u Maildir/Imap foldere unutar Inbox foldera prema mail nalogu sa kog su pokupljene. Opet, razlog je to shto vecina klijenata sinhronizuje automatski samo Inbox folder, tako da ako hocesh da vidish promene u drugim folderima morash uglavnom eksplicitno da ih sinhronizujesh, shto bi bilo smorno ako bih imao vishe Inbox-ova i mora ruchno da ih sinkujem.