[ johnny_hush @ 08.05.2007. 23:46 ] @
Pre nekoliko dana sam kupio post-paid karticu kod mts-a i uz nju telefon samsung sgh-e250.
Medjutim sve je to fino, uzmes telefon za manje pare ali su da oprostite ova g**** iz mts-a programirala telefon da moze samo da se koristi uz 064/065 kartice.
U svim telefonima postoji opcija SIM lock tj. da se telefon koristi sa tom karticom i kad se ubaci neki drugi telefon trazi sifru SIM LOCK.
E pa nesto slicno tome se ovde dogadja. Kada u taj telefon ubacim 063/062 karticu onda mi trazi sifru i pise "NETWORK LOCK"
Nigde u opciji security nema to da se uklj. ili isklj. pa sam onda razmisljao (teorijski) bi mogao da izbrisem firmware iz telefona i onda stavim novi tj. kako sam cuo da neki ljudi kazu da ga flash-ujem. Pretpostavljam da bi to pomoglo samo ja to do sada nikada nisam radio i bio bih zahvalan nekome ko se bavi servisiranjem telefona da mi pomogne oko toga prakticno, a i svi ljudi koji ne zele da budze kao mts prave budale od nas su dobrosdosle da se ukljuce u razgovor....
Svima unapred hvala na pomoci!!!
[ cybercom @ 09.05.2007. 06:39 ] @
Tvoje kolege nemaju pojma,znaci nikakvo flesovanje nepomaze,nego pravac u servis da ti ljudi dekodiraju telefon.To sto je MTS zakljucao telefon da radi sa 064 karticom je sasvim normalno,pa zasto ti davaju povoljnije telefon,da i koristio sa njihovom karticom i njima donosio pare.Ista ti je prica svugde u svetu,ne samo kod nas !
[ johnny_hush @ 09.05.2007. 11:01 ] @
@cybercom jel bi znao da mi objasnis sta rade ovi u servisima da to ako mogu uradim sam...
Zanima me da li bi neko mogao da mi pojasni kako to sam da uradim, ako je moguce (pa valjda i nije tolika mudrost)
Unapred hvala...

poz!
[ cybercom @ 09.05.2007. 11:26 ] @
Ne decko ! Da skratim svu pricu : N E M O Z E S T I T U N I S T A S A M
Treba ti jedno 250 jojra da kupis uredjaj da bi mogao (pardon mozes onda) kuci sam to uraditi.Toliko otrpilike kosta UST-PRO2 ! Uredjaj za reparaciju,popravku i flesovanje Samsung mobilnih aparata (da samo za samsunge).Zasto mislis da bi mogao sam to uraditi ? Nekontam ?

"(pa valjda i nije tolika mudrost)"

Uf da znas kolika je nikada nebi ovako nesto pisao !
[ johnny_hush @ 09.05.2007. 13:42 ] @
Pa onda da pitam ovako:
Jel ima neko ovde ko radi takvo dekodiranje i za koju lovu?
[ mobilbl @ 09.05.2007. 13:50 ] @
Bilo koji opremljeni GSM servis ne moze online mora na box.
[ gorang @ 09.05.2007. 21:39 ] @
mozes sve sam, imas free unlockere na gsmhosting forumu za e250...

i nema vise garancije posle...
[ johnny_hush @ 10.05.2007. 00:29 ] @
Evo pokusavao sam celo vece i unlock kodovi ne rade, a nemam ni jedan kabl a znam da bi ga sig. otkljucao...
thanks & poz!