[ tihi_20 @ 09.05.2007. 22:16 ] @
Baš je dobar ovaj Dreamweaver 8. Baš kao i ovaj forum. Mene zanima sledeće:
Da li može negde da se download-uje neki portal koji ima ono klasično: pisanje vesti, forume... nešto kao E107, Mambo, PHP nuke i sli. koji je rađen sa Dreamweaver-om a u kombinaciji sa PHP-om. Hteli smo da vidimo kako je to napravljeno. Da otvaramo stranicu po stranicu i da učimo ono što nam je interesantno.
[ vejin @ 09.05.2007. 23:15 ] @
Svaki od tih portala možeš da skineš i da instaliraš na svom kompjuteru. Treba ti samo server, baza podataka i PHP skripta da bi mogao da testiraš. To ćeš najlakše uraditi sa Wamp serverom.

www.wampserver.com
Uputstvo za instalaciju Wamp servera
[ DGDOBERMAN @ 10.05.2007. 01:38 ] @
Mozda ovo nije prava soba ali ako znate molio bi da mi odgovorite ili date link:

1. sta rteba da instaliram da bi sajt koji na HDD mogao da se ponasa i kotrolise kao da je na webu.
2. Da li stvarno moram da naucim cio PHP ili mogu da skidam godove skripte nedje pa da ih modifikujem.

Koristim DW CS3 i nisam los sa kompjuterima, i dizajnom ali ne znam programiranje !!!

P.S.
Npr. Neznam ni kako da postavim submit dugme da radi, na lokalnom kompu.
[ emranonline @ 10.05.2007. 18:42 ] @
Citat:
DGDOBERMAN: Mozda ovo nije prava soba ali ako znate molio bi da mi odgovorite ili date link:

1. sta rteba da instaliram da bi sajt koji na HDD mogao da se ponasa i kotrolise kao da je na webu.
2. Da li stvarno moram da naucim cio PHP ili mogu da skidam godove skripte nedje pa da ih modifikujem.

Koristim DW CS3 i nisam los sa kompjuterima, i dizajnom ali ne znam programiranje !!!

P.S.
Npr. Neznam ni kako da postavim submit dugme da radi, na lokalnom kompu.


1. da bi se neki web sajt ponasao kao na webu potrebno je da instaliras neki server kao sto je Apache, a za kucne potrebe (testiranja) mozes instalirati EasyPHP ili WAMP koji podrzavaju PHP.
2. Mozes skidati gotove kodove sa nekih stranica kao sto je www.hotscripts.com i isprobavati ih na svom racunaru, a takodje i modifikovati.

Pozdrav