[ Climaxx @ 10.05.2007. 08:27 ] @
Pozdrav ekipi!
Zanima me kako napraviti neku animaciju za uvod u DVD video. Evo primjera: Na DVDima sa vjenčanja prije nego li se pojavi meni na crnoj podlozi blješti bjela točkica, potom u nju udari munja, pa se ona rasprši u slova "STUDIO IVA", pa se pojavi zvjezdica koja ispiše ime snimatelja i tel broj. Cijelo to vrijeme iz pozadine prema napred kao da idu pahulje snjega i nekakav dim....Sve to popraćeno je nekim audio zvukovima...
To je global ideje. Čime to napraviti i ima li negdje na netu sličnih stvari za skinuti ili pogledati za dobiti kakvu ideju.
DVD radim u Pinacle Studio 10, ali mi se čini da to tamo i nije baš zgodno za napraviti.

Zahvaljujem svima!

[ Misa_exclusive @ 10.05.2007. 09:09 ] @
Konkretan odgovor je: Adobe After Effects.
O detaljima i tome kako se koristi program, koristi pretragu i pročitaj TOP teme na video forumima, pa ako nešto zapne - javi se sa konkretnim pitanjem ovde.
[ Climaxx @ 10.05.2007. 13:22 ] @
ipak moram pitati...
skinuo sam ga i instalirao....
ima negdje nekakav tutorilal za početnike... i nije baš tako jednostavan...
Zahvalan sam na pomoci!
[ Cileinteractiv @ 10.05.2007. 14:57 ] @
Na ES ima nekoliko tutorijala. Da bi radio u Afteru poželjno je da dobro poznaješ fotošop i rastersku grafiku kao i rad u Adobe Premiere-u. Vidim da je ovde najmanji problem postaviti nešto da bude DVD Start.