[ gogi100 @ 10.05.2007. 21:30 ] @
imam aplikaciju u kojoj sam za font izabao arial. medjutim kad startujem aplikaciju izbacuje mi umesto slova č,ć,š,ž,đ neke kukice.Kako podesiti da se slova u aplikaciji ispravno pojavljuju. Nasao sam neki kod za konvertovanje tih kukica u YUscii evo kako kod izgleda(skinut je iz programa za konvertovanje iz cirilice u latinicu i kontra)
Code:

ublic Sub UniLat2YuLat()
'
' Konverzija iz Unicode Latinice u YuScii Latinicu
' Radi nad selektovanim tekstom
' Prebacuje font u "Times Roman YU"
' Macro created 22/02/99 by Nikola Ilijev
' Verzij1 1.00 sa Search/Replace

    Dim UniChar$(9)
    Dim Yuscii$(9)
    Dim x As Integer

    UniChar$(0) = ChrW$(353): UniChar$(1) = ChrW$(273): UniChar$(2) = ChrW$(269): UniChar$(3) = ChrW$(263): UniChar$(4) = ChrW$(382): _
    UniChar$(5) = ChrW$(352): UniChar$(6) = ChrW$(272): UniChar$(7) = ChrW$(268): UniChar$(8) = ChrW$(262): UniChar$(9) = ChrW$(381)

    Yuscii$(0) = Chr$(123): Yuscii$(1) = Chr$(124): Yuscii$(2) = Chr$(126): Yuscii$(3) = Chr$(125): Yuscii$(4) = Chr$(96): _
    Yuscii$(5) = Chr$(91): Yuscii$(6) = Chr$(92): Yuscii$(7) = Chr$(94) + Chr$(94): Yuscii$(8) = Chr$(93): Yuscii$(9) = Chr$(64)

    Application.ScreenUpdating = False
    
    'Zamena YuScii Latinice -> Unicode Latinicu
    For x = 0 To 9
        Selection.Find.Execute FindText:=UniChar(x), MatchCase:=True, ReplaceWith:=Yuscii(x), Replace:=wdReplaceAll
    Next
    
    Selection.Font.Name = "Times Roman YU"
    
    Application.ScreenUpdating = True
    
End Sub

Kako ovaj kod povezati sa aplikacijom tj. optionButton, TextBox, ListBox da mi tekst prikazuje kako treba?
Hvala

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 10.05.2007. u 23:32 GMT+1]
[ Aleksandar Ružičić @ 10.05.2007. 22:36 ] @
nema potrebe da koristis konvertor jer ti on konvertuje slova u yuascii a to je kodni raspored iz vremena 95-ice, sada sve tezi ka unicode standardu a svi ti kodni rasporedi se polako izbacuju iz upotrebe.
dovoljno je da za Font property TextBox-a, ListBox-a, bilo koje kontrole, podesis Script na Central European.
[ icobh @ 10.05.2007. 23:03 ] @
Postoji jedna kvačica tu, da kada se uključi XP Style podrška u program, više ni Central European Script podešavanja ne pomažu. Jedino možeš da napraviš svoj font gdje ćeš ono 'ae' zamijeniti sa 'ć' itd... To sigurno radi
[ gogi100 @ 11.05.2007. 05:54 ] @
upravu si sa ovim. stavio sam podesavanja na Central European Script ali nista.Cak sam pokusavao i sa regional settings ali nista. Mozes li mi detaljnije malo pojasniti svoju ideju
Code:

Postoji jedna kvačica tu, da kada se uključi XP Style podrška u program, više ni Central European Script podešavanja ne pomažu. Jedino možeš da napraviš svoj font gdje ćeš ono 'ae' zamijeniti sa 'ć' itd... To sigurno radi


PS: problem je sto ja radim sa visual basic 6. ne znam da li postoji opcija XP Style
[ rgdrajko @ 11.05.2007. 10:09 ] @
Resenje je prosto. Ubaci neke od nasih YU fontova koje sam ti poslao.
[ icobh @ 11.05.2007. 12:37 ] @
Ili ovaj...
[ gogi100 @ 12.05.2007. 10:47 ] @
ne pomaze probao sam sa sva tri fonta ali nista. Umesto slova Č pokazuje e sa crticom iznad ili samo slovo c, takodje je slican situacija sa slovom ć. Dok ostala slova prikazuje ok.
Sta ciniti?
[ goranvuc @ 12.05.2007. 11:14 ] @
Evo gledam ovu temu, pa mi nije jasno tj. nigde ne vidim da si naveo da li si podesio u regionalnim podesavanjima u Advanced delu da je language for nonunicode programs: Serbian (Latin) ? To je prva stvar koji si trebao da uradis pored izbora fonta koji ima podesen "Central European" script.
[ gogi100 @ 12.05.2007. 11:55 ] @
Vidis nisam pokusavao sa serbian latin ja sam stavljao serbian cirilic u regional settings advanced
[ icobh @ 12.05.2007. 13:11 ] @
Nemoguće! Nemoguće je da je sa ovim mojim fontom, Arial DP, pokazao e sa crticom jer sam ga ja lično izbrisao iz ovog fonta i ubacio č umjesto njega, gdje god se pojavljivao...
[ gogi100 @ 13.05.2007. 00:00 ] @
kazem ti pokusao sam sa ovim tvojim fontovima i slovo č i ć mi prave probleme. č se pojavljuje kao e sa kvacicom u option button, dok se u listbox-u umesto č pojavljuje c.Kad stavim cirilicni font gde je č postavlja mi kvadratic.Probacu sa promenom regional settings sto mi je preporuceno da stavim na serbian latin
[ goranvuc @ 13.05.2007. 00:08 ] @
Pa proslo je 10 sati, zar jos uvek nisi probao?
[ gogi100 @ 13.05.2007. 09:16 ] @
radi!!!
jos jedno pitanje. da li moze da palikacija ispravno prikazuje nasa slova bez promena u regional settings
[ goranvuc @ 13.05.2007. 09:25 ] @
Bas si "alav" Taman ti resimo problem, a sada bi hteo da ga nema (salim se svo vreme). Dakle, tesko, jer VB ne poznaje Unicode karaktere (tj. koristi ih samo interno, a nijedna od "intrinsic" kontrola "ne ume" da prikazuje Unicode karaktere), pa je zato bitno ukljuciti ovo sto sam ti naveo u (obrati paznju) "LANGUAGE FOR NONUNICODE PROGRAMS".

Naravno, postoji jos jedno egzoticno zaobilazenje problema, a to je da uopste ne koristis "intrinsic" kontrole, vec neku njihovu Unicode alternativu.

I naravno, kao jedna od trenutno najboljih alternativa: predji na VB.NET dok jos nisi daleko odmakao (iz mnooooooogo razloga ti to preporucujem).
[ icobh @ 13.05.2007. 10:05 ] @
Citat:
gogi100: kazem ti pokusao sam sa ovim tvojim fontovima i slovo č i ć mi prave probleme. č se pojavljuje kao e sa kvacicom u option button, dok se u listbox-u umesto č pojavljuje c.Kad stavim cirilicni font gde je č postavlja mi kvadratic.Probacu sa promenom regional settings sto mi je preporuceno da stavim na serbian latin

rgdrajko je postavio 2 fonta, sa kojim i kod mene ne radi, a ja sa postavio samo jedan, ne znam da li si vidio...
[ gogi100 @ 13.05.2007. 21:34 ] @
ista je situacija i sa tvojim fontom koji si zakacio pojavljuju se kukice i kvacice. dakle resenje je ovo sto mi je ponudjeno da u regional settings advanced prebacim na serbian latin
[ icobh @ 14.05.2007. 10:08 ] @
Ajd zakači screenshot sa svim egzotičnim (ŠĐČĆŽ) slovima, da vidim kako kod tebe izgleda, da probam riješiti, jer bolje je sa upotrebom odgovarajućeg fonta nego sad mijenjati regionalna podešavanja...