[ RAZZLEDAZZLER @ 19.07.2003. 15:44 ] @
Jel zna neko neku vec gotovu free scriptu ili klasu koja prikazuje vremensku prognozu za veci broj gradova u svetu, ali bar za 5 dana unapred? [neshto slichno kao na serbiancafe.com/vreme]

Nije chak neophodna ni scripta/klasa nego ako neko uopshte zna neki weather service odakle mogu da kupim podatke... napisacu scriptu vec sam.
Samo da to ne bude neka stranica sa koje sa RE treba da chupam podatke, pa da onda za svaki njihov redizajn mora da se menja script, nego vishe ako ima neka stranica/servis koji shalje podatke u xml ili vec nekom raw formatu [neshto standardno] koje ja mogu posle da obradjujem kako hocu.

Naravno da bi gotova scripta bila bolja, ali sasvim je dovoljan i neki servis.
Josh jednom da napomenem, samo je bitno da bude prognoza [min/max temperatura i uopshteno vreme(da li je sunchano, oblachno, umereno ovako, umereno onako)] za sledecih bar 5 dana, a ne samo trenutno vreme u odabranom gradu
[ CONFIQ @ 19.07.2003. 16:21 ] @
Znam da weather.interceptvector.com je imao jako veliki XML za sve gradove... a izgleda da neodavno ne radi :(
MoguCHe da je samo privremeni kvar pogledaj kasnije.

~Say FiQ
[ RAZZLEDAZZLER @ 22.07.2003. 05:41 ] @
ne vredi
...evo vec treci dan za redom proveravam stranicu, ali izgleda da su prsli

...zna neko mozda za neki drugi service, scriptu ...
[ tOwk @ 22.07.2003. 13:23 ] @
www2.wx.com
www.gismeteo.ru

Svaki nudi ovakvu uslugu uz određenu nadoknadu. Ako želiš da koristiš na veb sajtu, možeš dobiti HTML kod besplatno (najverovatnije preko slike), a možda i malo više podataka.
[ alex @ 22.07.2003. 16:49 ] @
http://www.accuweather.com/
[ boccio @ 30.07.2003. 10:51 ] @
Citat:
RAZZLEDAZZLER:
ne vredi
...evo vec treci dan za redom proveravam stranicu, ali izgleda da su prsli

...zna neko mozda za neki drugi service, scriptu ...


I? ... jel si nasao neki sajt koji nudi xml ? Meni bi ovo isto bilo prilicno korisno, ali ne mogu da nadjem xml za evropske gradove...