[ Sirenica @ 11.05.2007. 12:40 ] @
I? Posto sam pregledala sve slicne teme vezane za ovaj problem, a vec su sve prilicno i zastarele, otvaram temu ponovo, u beskrajnoj nadi da se nesto promenilo na tom planu!?

Dakle, ima li "leka"?! Kako zastititi svoj mukotrpni trud i rad? Sta je novo u vezi s ovim?
[ Slobodan Trebovac @ 11.05.2007. 12:46 ] @
Jedna od "novijih" tema, pogledaj da li ima lijeka tvom problemu:
http://www.elitesecurity.org/t...cati-cd-da-ne moze-da-se-kopira
[ Misa_exclusive @ 12.05.2007. 12:02 ] @
Sirenice, i ja tragam za načinom kako da zaštitim moj rad, ali bezuspešno. I ne čudi me što ne mogu da dodđem do načina funkcionalne zaštite, jer za sad ne postoji. Da postoji, distributerske kuće bi ih PRVE upotrebljavale. Jedini način koji je prvenstveo smešan, ali i delimično funkcionalan je namerno oštećenje diska Šestarom izbodeš par tačkica na disku i eto ga... ...ali ja sam više za sofisticiraniju metodu.
[ DrSimke @ 12.05.2007. 13:03 ] @
>
Da svakako si u pravu,velike kompanije bi ga prve iskoristile.Ja bih
isto da zastitim svoj rad,ali makar toliko da obican korisnik ne moze da
ga kopira,znaci neko ko ne koristi DVD Decryter i sl.Moze predlog za
neki prog. i pozeljno bi bilo neko uputstvo za rad.E sad monooogo
trazim?!POZ....
[ Sirenica @ 14.05.2007. 11:45 ] @
Nekako mi ta mehanicka "zastita" nije bas pouzdana. Sta ako zaj...m ceo disk, da nece ni da ga ocita, a ne samo iskopira!? Ne znam, nije mi to neko resenje. Svaka cast onima kojima to uspeva, i blago njima ;)

A nije mi uopste jasno kako to da tako jednu "banalnu" stvar jos niko nije resio!? Mislim, pronasli su digitalnu tehnologiju, laser...blue ray...ljudi bili na Mesecu... kloniranje je vec pluskvamperfekat za covecanstvo... coveku se zamuti u glavi kad pogleda kakva neverovatna dostignuca su nam vec u rukama, dok smo do pre par godina samo sanjali o njima, a ne mogu da naprave adekvatnu zastitu za j*b*ni disk i osiguranje od piraterije!? To mi je van svake pameti, bas! :( Pogotovo sto iste te velike kompanije bi imale najvecu korist od toga, mnogo vecu profitabilnost, pa bar oni mogu da plate patent...

[ Mister_rap @ 14.05.2007. 15:34 ] @
Zanimljivo ali...

Lopovi su uvijek ispred zakona :)
[ calexx @ 14.05.2007. 18:44 ] @
Nije da nisu probali, postoji toliko načina zaštite i mnogo više načina za razbijanje. Nekada davno su proizvođači gramofonskih ploča pretili da će da postave zaštitu od snimanja ali su shvatili da bi to bile bačene pare jer bi proizvođači kaseta i kasetofona napravili kontra potez pa bi to bilo samo trošenje para ... Samim tim što taj DVD može da se reprodukuje, uvek će da postoji način da se presnimi.
[ LalePA @ 21.05.2007. 12:23 ] @
ja sam pokušao "ŠESTAR VARIJANTOM" i bušenjem rupica na delu gde disk nije narezan ( logično mi je da ne treba da oštetim rezani deo i prijavio mi je READ DISC ERROR ali kada sam izvadio iz rezača onaj na koji sam kopirao sa ovog izbušenog radio je u dvd-u najnormalnije, tj. bio je u potpunosti iskopiran... gde grešim?
[ mArKoLiNi @ 21.05.2007. 18:17 ] @
gresisi pri tome sto ga ostetis gde nema nista, jer on prekopira sve a ostecenje je ustvari tamo gde mu nista i netreba. Ja sam tu tvoju sestar varijantu upotrebljavao pri snimanju filmova, tj. djackih matura, svadbi, ispracaja itd. tako sto kada presnimavam snimak za minidv na dvd pistim da se snima 2h po jednom dvd ali pustim snimak npr. 1.3h a ostalih pola sata ostavim crni ekran gde ispisem kraj prvog dela. E sada ostetim taj deo na kraju. I tako je radili a nije hteo da se presnimi i uvek kao dodje do nekih 80-90% i izbaci eror. Sada naravno postoji i resenje za to ali za obicne korisnike je to dovolja zastita.
[ arvin @ 21.05.2007. 19:21 ] @
Pozdrav svima, evo da se prikljucim temi i pomognem ako moze. Ja se bavim video produkcijom i hteo sam da zastitim neke svoj eradove-tj.filmove.

Prvo sve zavisi od Authoring programa u kome radite finalni DVD, ili od kartice za editing.

Ja imam CANOPUS karticu-imao sam, sad sam je promenio i stoji mi u kutiji i ona ima opciju MPEG2 export i ima 3 vrste zastite DVD diska tj.MPEG2 fajla.

NO Copyes - ni jedan disk ne moze da se kopira,
One generation - disk original moze da se kopira ali njegove kopije ne mogu,
No protetion - Svi mogu da se kopiraju

e, plus sad ima i makroviziju i CSS zastitu.

Posle kad sam to exportovao, koristio sam DVD Movie factory 4 i narezao
Ja sam sve to probao i to je radilo. Disk nisam mogao da iskopiram...

Sad radim sa Sony DVD Architect i u njemu importujem standard DV fajl. i kod multiplexinga odaberem slicnu vrstu zastite kao i gore navedenu. Probao sam NO COPIES. Rezultat = preko standardnih programa za rezanje nisam mogao da iskopiram. ALi sam uspeo da ga iskopiram na HDD a posle sam mogao to sa HDD na narezem na DVD. Ali direktno sa DVD na DVD nisam mogao.

Eto, do sada mogao sam i nisam da zastitim.

Ako neko nadje bolju varijantu neka javi.

pozdrav svima
[ LalePA @ 21.05.2007. 19:43 ] @
Ajde napiši šta TAČNO uradiš u ARCHITECT-u pošto ja to pokušavam da uradim po prvi put... Ja sam nešto brljavio po onim opcijama zaštite ali sam DVD iskopirao bez problema posle toga...
[ LalePA @ 25.05.2007. 15:38 ] @
Našao sam na nekom italijanskom forumu program DVD copy protector, koji "ošteti " ISO IFO ILI BUP fajl ili sve njih... Navodno da je disk čitljiv u plejeru ali je prilično teško kopirati ga ( nije nemoguće)... Testiram pa javljam rezultat!




[Ovu poruku je menjao LalePA dana 26.05.2007. u 17:58 GMT+1]
[ LalePA @ 26.05.2007. 16:59 ] @
Evo da uploadujem program ovde pošto je besplatan i vrlo mali... Ima i neko uputstvo uz njega pa pokušavajte da vidimo šta ćemo uraditi... Ja baš nemam vremena sada za test drive...
[ LalePA @ 27.05.2007. 13:45 ] @
Probao sam da podesim sve po uputstvu u ovom programu, narezao na RW i probao da narežem na drugi RW... I šta mislite? ....... NERO je prekopirao a da nije ni štucnuo.... Ipak idem na šestar ili lemilica varijantu... Samo neka mi neko objasni kako da znam koji video treba da ostavim duži ( pošto na disku imam 2 videa - Video snimak sa kamere i Slide show napravljen od slika rendan u mpeg2) pošto ne znam koji se nalazi na kraju diska a koji na početku...Jer ako ostavim duži onaj koji se završava na sredini diska pa oštetim ovaj drugi... ništa nisam uradio... Nadam se da sam jasno postavio pitanje...
[ Sirenica @ 28.05.2007. 08:12 ] @
Po nekoj logici trebalo bi da narezuje onim redosledom kojim ga vidis na rutu u programu za rezanje. Dakle, ako si prvo odredio video1, pa video2... a s obzirom da proces rezanja ide od sredisnjeg dela diska ka spoljasnjosti, trebalo bi da nareze prvo video1 (znaci, u unutrasnjem delu diska), a video2 na spoljnom delu, pa bi zakljucak bio - video2 treba da je duzi (sa crnim)... :)))
[ commando @ 01.07.2007. 22:49 ] @
Evo da se prikljucim i ja. Program nisam probao, ali ako masim temu molim da se odgovor prebaci u temu gde mu je mesto. Zastita postoji ali ne moze se izvrsiti samo jednim programom. Ovo kazem za zastitu exe fajlova. Naime postoji program Tzep2beta5 koji zakljucava cd ili dvd disk i u slucaju kopiranja novi disk se nece pokrenuti jer ce sifra biti razlicita. Probano i sa CloneCd i moze ga kopirati ali ne moze se pokrenuti bez pravog broja. E sad ako vec imas broj sta te kosta da ga sines na hd i onda jednostavno iskopiras. Tu stupa na snagu drugi program TZcopyprotection koji zastiti exe fajl metodom step3 ili jos bolja metoda mada manje kreativna program CRYPTCD 5 PRO koji ga kodira i zasticuje dodatnom sifrom. Ovakav CD ili DVD nemoguce je umnozavati jer u CRYPTCD-u postoji zakljucavanje svih exe fajlova od kopiranja bilo gde, znaci nalaze se na tom CD-u i samo sa njega se mogu pokretati ili instalirati programi ili sta vec imate na njemu.
[ arvin @ 02.07.2007. 08:00 ] @
Commando, upravo pokusavam da pronadjem ove programe, a sta je sa zastitom Video DVD diska--jesi li probao nesto po tom pitanju?
Pozdrav
[ commando @ 02.07.2007. 18:36 ] @
Skoro ništa. Zato i pratim sta se dešava sa DVD copy protector-om ali ne kapiram ga baš ali pratio sam nešto da može na sajtu u kojem se kaže:

I do:

1° : Make iso image with Magic Iso Maker ow DVD Decrypter....

2° : Open iso image with DVD Copy Protection...
this message:
warning !! teh modifications made the selected ISO image are not reversible. The compatibility with the home players
is not warranted. Plese use Backup\Replace ISO Info Module before continue

3° : Make Iso Backup with DVD Copy Protection...

1- Selec iso image to extract inital part: Selec my iso image
2- Selec file.bk Output/Input: output original.bk
3- Sele iso image to replace file.bk: Selec my iso image

4° : Aplly Level 2 with DVD Copy Protection
5° : Burn iso image with Nero: (No messages of erros)

DVD NOT READ !!! LOST MIDIA !!!

anexo/attach file.bk in ZIP

ima li ko ovo uputstvo na srpskom pošto mi engleski baš i ne leži ali po ovom trebalo bi da može, Pa da probamo.


[ commando @ 02.07.2007. 20:52 ] @
Da li ste videli program Colock 4.x

http://www.pishgamsoft.com/Products-CoLock-En.htm

izgleda da nije loš za zaštitu putem User ID i Computer ID broja.

Šta je sa DVD copy protector-om?



[ STAPLER @ 26.07.2007. 20:24 ] @
commando! A da nam das link za taj program Tzep2 beta5 ili da nam kazes gdje da ga nađemo HVALA
[ commando @ 07.08.2007. 13:56 ] @
Izvinjavam se sto kasnim ali nepratim bas temu ali evo link koji se moze naci na vise mesta google pa:

download Tzep2beta5 ili download TZcopyprotection ili download CRYPTCD 5

http://www.denet.plus.com/tz/Tzep2beta5.zip

http://tzcopyprotection.tk/
[ pxotographer @ 29.06.2009. 23:28 ] @
Vidim da skoro dvije godine nije bilo odgovora na temu...mozda ima negdje nesto novije da je neko postavio,ali ja nisam naisao na to.
Guglam vec par dana ali nista ne mogu da nadjem sto se tice zastite...neke obicne zastite koja ce onemoguciti dvd recorderu da preuzme materijal sa dvd player-a.I sam imam dvd recorder i par puta sam pokusao da presnimim neki zasticeni materijal,ali bezuspjesno...
da li uopste postoji neka minimalna softverska zastita,znaci da se zastiti kopiranje sa dvd player-a na dvd recorder.
kombinovanjem te zastite i }sestara} moze se napraviti malo veci problem bar ovim ovdje gradskim klosarima,koji ruku na srce,ne znaju sta je obican rip dvd-a,kamoli nesto drugo,lako je skinuti par programa i razbiti zastitu,ali ako to ne uspiju ( sestar ) jedini nacin im je da to ucine preko dvd recorder-a.
skoro sam radio svadbu,stitio dvd sestarom tj malim eksericem sto koriste pcelari :P
nakon par dana mi dosao mladozenja i sav presretan kaze: prekopirao sam dvd,vidis da ima mahera vecih od tebe...haha :P
[ stanisin @ 04.08.2009. 08:25 ] @
POzdrav svima mali apsurd je taj sto vecina koja trazi zastitu dvd-a(sto je ok znati ), su ustvari nelegalni "snimatelji", koji usled nedostatka posla uzimaju NAMA koji uredeno placamo porez posao (niska cena snimanja, obicno losa oprema..), mislim da je pitanje oko zastite kako da se MI koji od toga zivimo placamo porez da se zastitimo od njih a za dvd ce mo mi lako.
[ mestar @ 17.08.2009. 07:43 ] @
Bravo, to si dobro konstatirao. Moje mišljenje je da prava zaštita DVD-ova ne postoji, jer gigant kao holivud bi to već davno i platio i napravio, ili im možda odgovara to što se može kopirati :)

Lp
[ Xarios @ 09.01.2010. 17:08 ] @
Postoji li auto koje uzima gorivo: vodu?!

Da, postoji !

Zasto onda ne krene masovna proizvodnja i tako da ljudi uštede mnogo?!

Zato što, onda bi osiromašili mafijaši koji većinski drže naftne izvore i trasport istog !

S lično je i sa ovim pitanjem: zasto nisu vec nasli adekvatnu zastitu!

Onaj tko i nadje, ubrzo pojede ga mrak!
[ strujnik_adi @ 20.07.2010. 21:33 ] @
Mislim da mora biti neka zastita (softverska), sto obicni korisnici ne mogu rijesiti.
Jedno vrijeme kupovao sam kursve za engleski jezik na DVD-u (nesto lafo Oxford) i htjela je sestra to prekopirati sebi, ali je to bilo zasticeno, nero ga nije mogao sprziti, tek kad sam instalirao program AnyDVD ili tako nesto on je skidao zastitu, sto je meni dovoljno, samo da je naci :D
[ HappyIndividuals @ 13.08.2010. 22:22 ] @
Citat:
strujnik_adi: Mislim da mora biti neka zastita (softverska), sto obicni korisnici ne mogu rijesiti.
Jedno vrijeme kupovao sam kursve za engleski jezik na DVD-u (nesto lafo Oxford) i htjela je sestra to prekopirati sebi, ali je to bilo zasticeno, nero ga nije mogao sprziti, tek kad sam instalirao program AnyDVD ili tako nesto on je skidao zastitu, sto je meni dovoljno, samo da je naci :D

Kupovao si kurseve koji su rezani, tačnije štampani u profesionalnim uređajima za izradu cd/dvd izdanja koji su zaštićeni hardverskom metodom. Javi kada budeš se uverio da je neko npr. u kućnim uslovima na pc rezaču uspeo da nareže DVD video sa bilo kakvom zaštitom.
[ calexx @ 14.08.2010. 09:31 ] @
Nebitno je da li su presovani ili rađeni u kućnoj radinosti, može i kući da spremi DVD sa zaštitom ali još uvek nema one koja se ne prolazi.
[ Stranger2 @ 15.08.2010. 14:49 ] @
Citat:
ima li novosti???

Novosti u vezi zastite DVD-a uvek ima. Ako pratite changelog programa DVDFab (najbolji program za kopiranje zasticenih DVD Video diskova) videcete da se iz verzije u verziju stalno spominju neki novi metodi zastite..
Iako posle toga nadju nacin da tu zastitu svladaju, 99% korisnika ne moze kopirati taj disk sve dok se ne pojavi nova verzija tog programa. To ipak mnogo znaci.

Citat:
Moje mišljenje je da prava zaštita DVD-ova ne postoji, jer gigant kao holivud bi to već davno i platio i napravio,
Citat:
može i kući da spremi DVD sa zaštitom ali još uvek nema one koja se ne prolazi.

Ipak se isplati koristiti bilo kakvu zastitu jer vecina korisnika koristi nero ili neki slican program koji ne razbija zastitu i onda ne znaju da kopiraju kada se pojavi zasticen disk. Ako vecina korisnika ne zna da ga kopira, to ipak nesto znaci zar ne.

Piraterija postoji i sa tim se morate pomiriti ali nije svejedno u kojoj meri ce vas disk biti piratizovan. Ako primenite bilo kakvu zastitu smanjicete kopiranje tog diska bar za 30% a to je uspeh.

To sto ce neko ko je ekspert sa kompjuterom naci nacin da kopira disk ne treba da vas brine jer:
1) takvih je malo, a medju njima je jos manje onih koje zanima bas vas disk.
2) to su ljudi koji su se navikli na besplatno i oni nikada ne bi ni platili original disk tako da ih ne treba ni racunati u potencijalne musterije.

Vecina ljudi koji odnesu disk da ga kopira neko ko zna i kada ne bi uspeli da ga kopiraju, pozajmili bi disk pa pogledali. Dakle ni oni ne bi kupili original pa ni to nisu potencijalni kupci.

Citat:
skoro sam radio svadbu,stitio dvd sestarom tj malim eksericem sto koriste pcelari :P
nakon par dana mi dosao mladozenja i sav presretan kaze: prekopirao sam dvd,vidis da ima mahera vecih od tebe...haha :P

Nastavi sa primenom zastite a taj problem resi na drugi nacin. Pomiri se s tim da ce ga kopirati pa zato naplati to kopiranje unapred. Na primer povecaj cenu originala 5 puta i da za te pare dobiju 5 original diskova. Ili jos bolje tu sifru ukljuci u cenu snimanja. Tako ce misliti da vas je prevario a u stvari vi ste vec naplatili njegovu prevaru.

---
p.s.
Moja preporuka: Koristite zastitu. Radite to rutinski i ne razmisljajte mnogo o tome sto ce neko to ipak kopirati.
[ calexx @ 16.08.2010. 12:03 ] @
Ne brini, oni su dovoljno podigli cene da naplaćuju 20 kopija a ne jednu. ;)

Mislio sam da je ovde tema da li postoji dobra a ne da li postoji bilo kakva zaštita. Naravno da je svaka zaštita donekle uspešna, mnogi ne umeju da iskopiraju i prost disk a kamoli zaštićen. ;) Ako im bude interesantan sadržaj a ne mogu ili neće da ponovo plate, potražiće klinca iz komšiluka pa će on da im odradi ... usput možda i naplati ali će zaštita da bude preskočena. U svakom slučaju ... nema nekih bitnih novosti po ovom pitanju.
[ Stranger2 @ 16.08.2010. 15:11 ] @
Pa tema je izmedju ostalog da li ima novosti u zastiti od kopiranja. Kao sto rekoh ima ih, viid se na primer iz changeloga DVDFab-a koji sam pomenuo. Nazalost problem je sto smo slabo informisani a jos slabije se trudimo da se informisemo o tome. Vecina nas nije ni isprobala vec jednostavno veruju da ne vredi.

Ja priznajem da ja nisam pokusao primeniti zastitu na dvd-u ali dobro se secam nekoliko dvd-a koje ili nisam mogao da kopiram ili je bilo slozeno i dugotrajno da nije bilo vredno truda (taj trud bi vredeo vise nego original).

Dobro je da postoji ova tema da se malo razmene iskustva. ...Pokusacu da vidim sta se moze primeniti od zastite u nekim od popularnih DVD authoring alata.

Citat:
aravno da je svaka zaštita donekle uspešna, mnogi ne umeju da iskopiraju i prost disk a kamoli zaštićen. ;) Ako im bude interesantan sadržaj a ne mogu ili neće da ponovo plate, potražiće klinca iz komšiluka pa će on da im odradi ... usput možda i naplati ali će zaštita da bude preskočena.

Moja iskustva govore da zastita funkcionise bolje nego sto se veruje. Poenta je da mi vidimo jedan slucaj gde je neko kopirao DVD i onda poverujemo da ce to svi uraditi. Nece. Znam ja nekoliko takvih klinaca ali svima su im takve usluge dosadile za mesec dana. Takodje ne zive svi u gradovima pa da imaju u komsiluku klince sa kompojuterima. ima i mnogo siromasnih mesta gde ljudi nisu u mogucnosti. Mnogi od tih koji kopiraju drze se DVD-Shrinka a on nije uspesan za sve zastite jer je prilicno star program. Retko ko koristi vise od jednog programa za kopiranje DVD-a a ni jedan nije savrsen tako da nekad pomisle da ne mogu kopirati iako mogu.

Neki ljudi jednostavno nisu kupci i ne bi platili cak ni da je dvd nemoguce kopirati. To sto oni kopiraju disk, nista ne menja.

Citat:
Moje mišljenje je da prava zaštita DVD-ova ne postoji, jer gigant kao holivud bi to već davno i platio i napravio

Holivudski filmovi redovno koriste vise od jednog nacina zastite na DVD-u. Naravno nisu 100% efikasne ali ne odustaju od primene. Dakle holiwood je ipak primer da zastitu treba koristiti.