[ [velja] @ 13.05.2007. 13:38 ] @
ako moze mala pomoc za totalnog noob-a...pokusavam da ubaicm u google talk svoje kontakte iz msn-a, po ovom uputstvu...

http://www.bigblueball.com/for...google-talk-aim-msn-yahoo.html

e sad procedura je : registrujem se na neki jabber server, registrujem msn transport, dobijem svoje kontakte u psi-ju i na kraju se oni kao automatski pojave u gtalku...

e taj zadnji deo nikako da se desi, a i nije bas logicno...mozda sam pogresno shvatio uputstvo...??
[ Zoran Milovanovic @ 13.10.2007. 19:16 ] @
Imam problem takodje. Odnosno kada pokusavam da izlistam servise na tom jabber serveru nikada ne dobijem msn, icq, transporte, (niti bilo koje druge). Probao sam vishe servera i uvek isto. Da li je neko ovo pokusao i da li je uspeo? tnx unapred.
[ BBS @ 16.10.2007. 22:37 ] @
Gtalk i MSN su razliciti protokoli i tesko ih je naterati da rade zajedno
[ Zoran Milovanovic @ 16.10.2007. 23:09 ] @
Citat:
BBS: Gtalk i MSN su razliciti protokoli i tesko ih je naterati da rade zajedno


Gresis i tek kako! Uspeo sam da ih nateram, najzad sam dobio u Gtalk-u msn korisnike.

Ako nekoga slucajno interesuje kako, neka prati upustvo dato u prvom postu (sto sam ja radio danima, uzaludno) ali neka umesto tamo poznatog servera proba server jaim.at i sve ce lepo raditi.

Pozdrav
[ BBS @ 17.10.2007. 18:29 ] @
A kako bi bilo da ti to lepo postujes kroz jedan tutorijal koji bi na kraju pronasao mesto u top temama ovog podforuma?
[ Zoran Milovanovic @ 18.10.2007. 15:56 ] @
Ne vidim zasto bih postovao sve iz pocetka kad vec postoji upustvo, jedina ce razlika biti u jeziku na kome je isto napisano. A druga stvar bi bila da umesto ursine.ca servera ukucas jaim.at

Ukratko;

1. korak
Download-ujes program PSI sa http://psi-im.org/ adrese.

2. korak
Podesis PSI da radi sa gmail.com nalogom, ko ne zna kako, evo upustva: http://psi-im.org/wiki/Google_Talk_HowTo

3. korak
Konektujes se na gtalk server, kliknes na ikonicu Service Discovery i u Adress baru (gde vec stoji gmail.com) obrises postojece i ukucas jaim.at Kada izlista transporte selektujes (msn, icq, aim... odnosno transport koji zelis da koristis) msn transport iz liste (klikom na MSN Transport) i kliknes gore u toolbaru na kljucic. Ukucas svoj username ([email protected], ne samo username) i password, zatim kliknes na Register.

Trebalo bi da u PSI kontakt listi pored gtalk usera dobijes i msn usere, koji ce verovatno traziti autorizaciju, kada ih sve dodas (ja sam radio rucno, jedan po jedan posto ne znam da li moze nekako automatski, a mislim da ne moze) tada se izlogujes sa PSI-a i ulogujes na Gtalk.

p.s. Ovo radis dok je Gtalk program izlogovan.

Nisam stavljao slike jer me je mrzelo, ako ne znate engleski citajte moj post i gledajte slike na http://www.bigblueball.com/for...google-talk-aim-msn-yahoo.html

Ako ima ikakvih pitanja, pitajte, rado cu vam pomoci ako znam.
[ miljenko2003 @ 06.01.2008. 18:53 ] @
radi li ovo sa elitovim jabber serverom?
tj idem probati C:
[ miljenko2003 @ 06.01.2008. 20:44 ] @
takodje i meni radi sa jaim.at
da li je moguce na elite serveru ovo, tj koja komponenta je na jaimu dozvolila ovo C:



[Ovu poruku je menjao miljenko2003 dana 06.01.2008. u 21:58 GMT+1]
[ Zoran Milovanovic @ 07.01.2008. 19:22 ] @
Ja nisam uspeo da ga nateram da radi sa es serverom, pitao sam i random-a, koji mi takodje nije znao pomoci, reko mi je samo da su "neki ljudi" uspeli da ga nateraju da radi sa es-om, ali nije precizirao da li se radi o talk.google.com serveru. Mada cisto sumnjam da je mogutje upariti es i google, ako neko ipak zna kako molio bih da objasni.

Takodje, odavno sam prestao da se trudim oko es-ovog jabb servera, iz cistog razloga sto je cesto bio down. Na zalost, ni account vise nemam, :(
[ PiceCLuE @ 24.01.2009. 10:45 ] @
Hej pa ovi servisi sa jaim.at se mogu dodati i na elitesecurity jabber. Ja sam dodao msn servis jer mi trenutno vise odgovara od msn.elitesecurity.org posto podrzava group chat.
Inace, moze da se doda i na google kao sto je Zoran Milovanovic opisao par postova iznad.
[ momsab @ 27.01.2009. 20:43 ] @
to je primer jedne od osobina jabbera - otvorenost :)
[ nemysis @ 29.01.2009. 10:10 ] @
Ima li mogućnost da u Psi-u bez gtalk-a koristim MSN kontakte?
[ Zoran Milovanovic @ 29.01.2009. 10:50 ] @
Ima ako otvoris nalog na bilo kom jabb serveru koji podrzava ubacivanje "externog" transporta ili sam podrzava msn transport.

Mislim da sa jabber.org mozes uraditi to.
[ nemysis @ 29.01.2009. 21:54 ] @
Imam nalog na jabber.org

To se vidi i iz potpisa.

Preko jaim.at i gajim.org mogu se registrovati, ali ne mogu da se ulogujem u account.

Treba li i gde treba da se prijavim za MSN ili za Yahoo?

<message from="msn.gajim.org" type="error" to="[email protected]" >
<error type="auth" code="401" >
<not-authorized xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas"/>
<text xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-stanzas">MSN transport could not log into your MSN account [email protected]. Please check that your password is correct. You may need to re-register the transport.</text>
</error>
<body>Login Failure</body>
</message>
[ Zoran Milovanovic @ 29.01.2009. 22:07 ] @
Pa da, zato sam ti i rekao da mislim da je moguce i sa jabber.org serverom.

Sto se otvaranja msn-a tice, ja stvarno ne znam. Otvorio sam moj pre 10 godina i to je to... Nikada nisam proveravao taj mejl, niti bilo sta.

hint: hotmail.com live.com msn.com neki od ovih mora da ti pomogne! :)

Sa srecom!
[ nemysis @ 29.01.2009. 22:40 ] @
@Zoran Milovanovic

Uspeo sam hvala, sad imam Live ID mog mrskog M$, ali imam kolega koji koriste MSN pa se sad mogu dopisivati.

Hvala puno, nisam ni pogledao pismo što su mi poslali.
[ Zoran Milovanovic @ 29.01.2009. 22:58 ] @
Ako ne otvoris mejl 3 meseca (cini mi se) mejl ce da ti ugase, ali ti zato taj LIve ID ili kako se vec zove ostaje. Sto i nije tako lose :)

A sada sam se setio da postoji mogucnost da koristis svoju email adresu kao passport za msn... ali tek o tome nemam pojma.. to mi je sve tako konfuzno i glupo :)
[ nemysis @ 29.01.2009. 23:07 ] @
Da ubacim to u claws-mail pored mojih 10 adresa ne fali još jedna, jel tako?

Ta email adresa je ustvari MSN Live ID a šifra je od registrovanja Hotmail-a.

Pa sad ću staviti u claws-mail, neka čamori.