[ tordajav @ 13.05.2007. 20:08 ] @
Voleo bih da mi preporucite jedan dobar, lep i funkcionalan messenger, multi protocol, jer imam account za ICQ, Windows Live, Yahoo i mozda jos neki, pa me interesuje sta vi koristite i preporucujete. Ja trenutno imam Mirandu, ali se ne snalazim u namestanju skinova jer su parcijalni, nisu laki za instaliranje, a tek plug-inovi....
[ Backy @ 13.05.2007. 20:28 ] @
za linux definitivno kopete

za win može da prođe gaim uz guifications plugin ili trillian... kod gaima može da bude problem interfejs (gtk) a kod trilliana cena...
[ drdrksa @ 13.05.2007. 22:35 ] @
Pidgin

[Ovu poruku je menjao drdrksa dana 14.05.2007. u 11:57 GMT+1]
[ markom @ 13.05.2007. 22:50 ] @
Ja najtoplije preporucujem Adium
[ momsab @ 14.05.2007. 14:07 ] @
za Windows Miranda ako volis da cackas i nadogradjujes i unapredjujes itd itd
ili sve te naloge prebacis u 1 jabber nalog :) (doduse, gubis neke funkcionalnosti vezane za pojedine IM al' sta da se radi)
[ tordajav @ 14.05.2007. 22:19 ] @
Pokusao sam da dodem do Adium-a ali on nije za Windows, vec za Mac OS. Skinuo sam Pidgin ali ga nisam jos probao... Hvala na predlozima!
[ Backy @ 15.05.2007. 14:44 ] @
dobar je pidgin (nekad se zvao gaim), ali puca na visti ponekad (guifications ne radi uopšte)
[ anrxc @ 16.05.2007. 22:27 ] @
Gaim/Pidgin mozes preskociti slobodno. Podrzava 351 protokol, ali za barem polovicu ne nudi potpunu funkcionalnost (barem sto se tice meni bitnih Jabber, ICQ, IRC...). Zavisi od 3551 drugih paketa pa moras instalirati xy megabajta softvera samo da bi pogonio IM klijent (?!) i onda ti se desi ovo sto navodi Backy, nesto ne radi, nesto puca... Do verzije 2.0 (koja se pojavila neki dan), znaci godinama, je prakticki nosio titulu najruznije aplikacije na desktopu, developeri su takoder pustili jako malo mjesta mjenjanju izgleda (nesto sto drugi IM klijenti nude vec godinama), valjda su se drzali one stare linuksovske "otvoren je kod, slobodno ga izmjeni". OK ok pustimo proslost, stigla nam je nova verzija 2.0 sa novim imenom "Pidgin", sada Pidgin izgleda kao i svaki drugi posteni IM klijent (ali i dalje moras tripiti bas taj izgled kakav su oni zamislili), toliko blisko kao da su okrali Psi, Gajim, i onaj tamo OSX klijent, dobro sta da se radi pa to su IM klijenti moraju izgledati slicno (sve je dobro dok nisu kao sluzbeni ICQ, MSN i ostali klijenti). Kako uopce vjerovati programerima koji imaju teskoce instalirajuci vlastiti softver. Ja ti necu preporuciti klijent jer si vec dobio solidne prijedloge.