[ ADRENALIN @ 15.05.2007. 00:18 ] @
Zanima me pomoću kog softvera mogu da zamaglim deo kadra, recimo neku reklamu ili natpis? Pretpostavljam da je potreban neki plagin i da može u svim programima za montažu, možda grešim.

Molim za brz odgovor.
[ Sirenica @ 15.05.2007. 08:09 ] @
Konkretno u Premier-u ja radim to na sledeci nacin:

Kopiram ceo klip i duplikat postavim na gornju sinu, kropujem tako da mi samo taj natpis ostane u kadru, zadam mu "blur" efekat i video tranziciju (alpha kanal), pa kada pustim preview rezultat je - postojeca reklama (ili sta vec) sa zamucenim delom gde je natpis koji ne zelim da se vidi.

Sigurno da moze ovo da se uradi i u AE, ili bilo kom drugom programu za montazu, a ovo je samo jedan od nacina, u Premier-u (bilo koja verzija).
[ Sirenica @ 15.05.2007. 08:16 ] @
Zaboravih reci, ako je u pitanju samo staticna slika, onda Photoshop radi posao
[ ADRENALIN @ 24.05.2007. 00:15 ] @
Hvala sirenice. U pitanju je jako dugačak klip i mesto koje treba brisati se konstantno pomera. Da li postoji neki program gde je lako uraditi ovo. Znači nešto gde bih pomerao mišem taj zamagljeni deo tako da se relativno lako uradi posao?
[ deks007 @ 24.05.2007. 21:16 ] @
Procitaj ovde http://www.elitesecurity.org/t...etu-slika-slici-sve-to-PREMIER . To sto hoces ( a klip je prilicno dug ) zahteva dosta rada i ne postoji opcija klik i gotovo . Pozdrav !
[ Igy81 @ 25.05.2007. 18:01 ] @
Evo tutorial kako to brzo uraditi u After effects-u

[att_img]