[ srlexic @ 16.05.2007. 01:00 ] @
Jedna od najvećih online marketing agencija u Evropi objavila je najnovije istraživanje prema kojem se nastavlja pad procenta klikova na različite veličine bannera/oglasnog prostora.
[ acca3 @ 16.05.2007. 08:56 ] @
Jeste zanimljivo. Bas me zanima kakva je situacija sa Americkim korisnicima.
A ovaj CTR za pop-up, sta on predstavlja? Procenat onih koji ostaju na tom pop-up prozoru ili nesto drugo?
[ srlexic @ 22.05.2007. 12:57 ] @
Mislim da se situacija ne razlikuje mnogo na američkom tržištu. Biće zanimljivo pratiti da li će Google implementirati neke module DoubleClick-a u okviru svojih servisa, što mislim da bi značajno povećalo ovaj procenat.

Citat:
A ovaj CTR za pop-up, sta on predstavlja? Procenat onih koji ostaju na tom pop-up prozoru ili nesto drugo?

Predstavlja isto procenat onih koji klikcu na iskačuće prozore
[ Rafael Pupovac @ 30.05.2007. 02:29 ] @
Citat:
srlexic: Biće zanimljivo pratiti da li će Google implementirati neke module DoubleClick-a u okviru svojih servisa, što mislim da bi značajno povećalo ovaj procenat.


Mislim da cemo uskoru videti promene u AdSensu koje ce nastati usled preuzimanja DoubleClick-a. Mora industrija da uzvrati udarac :)

Salu na stranu, gnerelani trend u poslednjih dve decenije jeste opadanje paznje kod reklamnih poruka, sto je posebno uocljivo na TV reklamama. Verovatno ce se takav trend nastaviti i na internetu (na zalost vecine malih AdSense, AdBrite i ostalih privrednika).

[ srlexic @ 30.05.2007. 02:58 ] @
Kad si već pomenuo TV reklame, Google je najavio da će u okviru AdWords servisa ponuditi mogućnost postavljanja video-reklama, čime mislim da će započeti totalna revolucija - Google je uspešno ''pojeo'' radio, zatim štampane medije, na redu je televizija...
[ Milan Tomin @ 11.07.2007. 01:17 ] @
Ne bih se preterano brinuo o tome.
Ne sumnjam da ce google smisliti nesto novo na sta ce masa opet iz pocetka poceti da klikce, dok svi surferi ne ukapiraju da je to reklama ili sl.
Po anketi koju sam radio u mojoj glavi... vise od 75% mojih prijatelja nikad nije ni skontala da je google adsense zapravo reklama, ne znaju sta je, kako funkcionise uz to jos misle da je dobra stvar

p.s. nisu mentalno zaostali ako ste to pomislili, vec su klasicni surferi ili da kazem prosecni korisnici interneta.
[ Zoran Rašković @ 15.07.2007. 10:08 ] @
Upravo. "Obichni" korisnici Interneta ne razmisljaju kao webmasteri. Za prosechnog "Joe six pack"-a je apsolutno nebitno da li je link na koji ce on kliknuti adsense link, link ka nekom drugom sajtu ili interni link - dok god on nalazi informaciju koju trazhi.
[ Milan Tomin @ 15.07.2007. 22:01 ] @
Jeste. Ali nama je tesko izgleda da se stavimo u poziciju obicnog surfera.
"Mi i oni" ocigledno drugacije gledamo.

To je isto kao i sto npr. neki vrsni poznavalac muzike ne moze da veruje kako pola zemlje voli da slusa sve sto ima dupe, sise i harmoniku... uz to mlate neverovatne pare a kvaliteta nema ni od korova.
Ljudi, nabacimo sise, dupe i harmoniku na nase sajtove i pare ce poceti da dolaze

p.s. jedino je problem sto se internet kod te populacije jos bori sa inkvizicijom i ostalim boginjama internet veroispovesti, pa za 500-600 godina cemo imati dobru posecenost.

p.s.2. Ako znate nekog onda mu prenesite da je internet ravna ploca koju nose 2 kornjace.

Uzdravlje !