[ beshtija @ 17.05.2007. 09:19 ] @
Posle instalacije windows xp-a, kada sam instalirala drajver za graficku karticu i restartovala komp vise se nije upalio :( Odnosno posle restartovanja sam usla u bios da vratim da boot bude sa harda, ali u biosu je tastatura jednostavno prestala da reaguje, nisam uopste mogla ni da izadjem iz biosa, i nije mi nista ostalo nego da restartujem komp na dugme.Posle toga komp se upali, i cuje se neko zujanje ali se na monitoru apsolutno nista ne desava.Molim vas, jel moze neko da mi objasni sta se dogodilo i da li mogu nekako da popravim stvar?
[ buljko @ 17.05.2007. 09:34 ] @
Premalo podataka za bilo kakvo objasnjenje! Odakle se cuje zujanje? Iz napajanja? Iz monitora? Radi li LED za aktivnost diskova?
[ beshtija @ 17.05.2007. 09:51 ] @
Hvala ti na brzom odgovoru...LED za aktivnost ne radi.Niti tastatura onako zasvetli na blic,kako je inace. Niti mogu da otvorim CD ROM,dugme uopste ne reaguje. Zujanje nije nikakvo neobicno,klasican zvuk koji se cuje kada se pali kompjuter, ali se ipak nista ne desava. Ne znam koji podatak je jos potreban? U biosu i dalje stoji boot sa cd-a, a u cd romu se ne nalazi Windows, mozda je to od nekog znacaja...ali kazem ne izbacuje nikakve greske nego se apsolutno nista ne desava, kao da je ugasen monitor. Mozda sad neka pomoc?
[ Zoran Rodic @ 17.05.2007. 09:54 ] @
Izvuci strujni kabl iz napajanja, sacekaj 10-ak sekundi pa vrati i ukljuci racunar.
Verovatno napajanje.
[ beshtija @ 17.05.2007. 10:04 ] @
Jesam, apsolutno se nista nije promenilo. Jos nesto? Jel moguce da je nesto crklo zato sto sam restartovala komp dok sam bila u biosu?
[ Zoran Rodic @ 17.05.2007. 10:26 ] @
Citat:
beshtija: Posle instalacije windows xp-a,


Ljudi obicno posegnu za ovim resenjem kad nesto ne funkcionise kako treba.
Sta tebi nije funkcionisalo?

Velika verovatnoca da je u pitanju napajanje.
[ beshtija @ 17.05.2007. 10:35 ] @
Uglavnom je bio problem sto je sve postalo ocajno sporo,bukvalno je trebalo vise sekundi da se otvori folder, a za nesto drugo jos vise, rad u photoshopu i ilustratoru mi je bio nemoguc, pa mi je najlakse i najcistije bilo da instaliram win ponovo.
Znaci crklo je napajanje? Mozda jos neka ideja?
[ buljko @ 17.05.2007. 11:44 ] @
Raskaci sve HDD, CD ROM uredjaje i probaj ponovo. Ako ne uspe, zameni PSU za pocetak.
[ beshtija @ 17.05.2007. 15:58 ] @
I to sam uradila, i stavila drugo napajanje, nista se nije promenilo. Ali problem je resen, bolje receno nije ga ni bilo. Napisala sam gore da sam restartovala komp, i od tad nece da radi...E pa dugme za restart se zaglavilo!Strasno!
Hvala svima na pomoci.