[ ana @ 18.05.2007. 16:38 ] @
Dakle, novo javljanje i nova dogodovstina sa mojim macBook Pro :) Dolazim danas na posao, nosim komp u konferencijsku sobu, ukljucujem struju - all fine, kacim misa- all fine, kacim mrezni kabl, i moj macbook pocinje da GORI! Dim kulja na sve strane, a ja izbezumlejno gledam kako da ga ugasim...
Par minuta kasnije (cuvena mac robustnost) skupljam hrabrost da opet upalim mashinu, kad ono zivo, radi, drlja po disku beksonacno, a moja mrezna kartica (OPET) crkla...
Dim je bio pravi, veliki, ako ste pratili PCPRESS bio je jedan divan shtos o plavom dimu iz silikonske doline na zadnjoj strani, e pa to je tako danas izgledalo, i da nisam bila ocajna (toliko posla na toj masini), snimila bih kamericom jer je bilo totalno nadrealno...

Eh da zrtva nije samo mrezna kartica, nego i kuciste koje se nekako ulubilo i ispeklo (mozda sam ga zakacila gorucim popwer adapterom, ne znam), ali mojoj nesreci nema kraja, jer posla ima toliko, a reklamacija traje bar dve nedelje....

UH. Eto da znate da mozete ocekivati puno hot stvari od MacBook Proa ;) DOSLOVCE.


P.S> Posto mi sad mrezna ne radi, a treeeba mi windows koji trci u Parallesu, dobri ljudi pomagajte, i recite mi kako da nabudzim Parallels da provuce WLAN do Windowsa. HITNO!!!!

[Ovu poruku je menjao ana dana 18.05.2007. u 18:21 GMT+1]
[ madamov @ 18.05.2007. 16:55 ] @
Zdravo Ana, dugo te nije bilo.

Čekaj, mrežnu si već menjala? Onda ovo ide na teret tog koji ti je menjao? A prvi put čujem da računar može da izgori od mrežng kabla.
[ ana @ 18.05.2007. 17:22 ] @
Long time no see, ima posla pa se ne stize...

Da mrezna je vec gorela, a ovo su novi momenti, mzoda cu da slikam pa da posaljem moj 'oklop'...Fun, oh fun ;)
[ MrNo @ 18.05.2007. 17:45 ] @
Dali je bila baterija ili adapter?
Moj adapter je imao ogoljen kabl, i bas taj dan kada sam hteo da skoknem do radnje i zamenim ga, upali se na poslu.
Sva sreca da sam bio tu u kancelariji i odmah ga iskljucio, tako da nije bilo neke stete.
Sto se adaptera tice, mislim da su imali vise problema sa onim starijim (medju kojima je bio i moj). Ovaj novi koji sam dobio, za sad radi.
Cini mi se da je kabl napravljen od mekseg materijala.
[ Toni @ 19.05.2007. 09:31 ] @
a da slucajno ili preventivno neko izmeri napon u tommreznom kablu :)
[ MacMladen @ 19.05.2007. 11:29 ] @
Ne bih da budem smešan, ali... da nemaš možda PoE, Power over
Ethernet? Ne znam ni zašto bi bilo, ali zaista je malo čudno da dva
puta izgori na isti način.

Apple ili ne, nisam čuo za sličan problem ni za neku drugu
platformu. Pogotovu ne dva puta zaredom.

Dobro je Toni rekao, zaista bi trebalo neko da proveri napone na tom
mrežnom kablu.

Ili probaj da priključiš drugi laptop na taj kabl. Ako i on izgori,
problem je u kablu :D
[ ana @ 20.05.2007. 15:33 ] @
A ne... Greska! Nije on goreo dva puta na isti nacin, prvi put je samo mrezna kartica prestala da radi, bez ikakvih vidnih znakova zbog cega. I zamenjena je mreza+konektor, bar tako su mi rekli...
A ovaj put je bio pravi dim, onako ozbiljan, i to mnogo blize delu za prikljucivanje strujnog adaptera, nego mreznoj...Eh da - i sve ovo defintiivno nema veze sa network kablom - prvi incident se odigrao u kancelariji, drugi u konferencijskoj sobi ;) A sa strujnim - pa ne znam, a ni kako bas to da ustanovim (jeste ovo nemacka, ali nemamo bas notebooka za bacanje ;)

Al dobro, ne znam sta je, medjutim problem je sto ovih dana imam toliko posla koji se mora uraditi, da jedna reklamacija od 2 i kusur nedelja ne bi bila nesto najbolje na svetu. Tako da jel zna neko kako da ubedim parallels da prepozna WIFI mrezu kao prvu pomoc, dok mi se ne zavrsi projekat pa budem mogla da ga dam na reklamaciju...

[ madamov @ 21.05.2007. 10:08 ] @
Hm, na jednom mestu instalirah Parallels na iMac, sve je sam obavio, tj. prepoznao Airport. Da instaliraš neku noviju verziju Parallelsa, ako već nisi?

EDIT: typos

[Ovu poruku je menjao madamov dana 21.05.2007. u 11:35 GMT+1]
[ ana @ 21.05.2007. 10:22 ] @
uh odlicno, znaci ipak moze. evo sad cu da probam da je updatujem :) tnx!
[ madamov @ 21.05.2007. 10:35 ] @
Koliko se sećam, verzija koju instalirah je 3188.
[ ana @ 21.05.2007. 11:22 ] @
dakle upgradovala sam i sad parallels nece da se startuje


Parallels Desktop is unable to operate properly since it cannot communicate with one of its drivers. Seems that drivers are inconsistent with the currently installed version of Parallels Desktop. To overcome this issue, reinstall Parallels Desktop and start it by selecting Finder->Applications->Parallels->Parallels.



vec sam probala install/reinstall i ne pomaze... jel iams neku ideju....
[ ana @ 21.05.2007. 11:42 ] @
joj dakle otarasila sma se ove poruke, imamo sada istu verziju parallelsa, ali airport nikako da prodje.
Kako si ti to setovao?

ja sma podesila Bridge Ethernet -> Airport

Airport uzimam sa lokalnog WIFI-a koji je zasticen sa VPN-om, aktivan mi je takodje u Mac OSu VPN tunnel

Svaka pomoc vise nego dobrodosla....


[ madamov @ 21.05.2007. 12:12 ] @
Nije to kod mene, nažalost tek u sredu ili četvrtak idem kod klijenta na redovni nedeljni obilazak. Inače, proradilo je samo od sebe po instalaciji, samo je pitao za password za wirelles mrežu, ako je to bitno, a bojim se da nije, WiFi ruter je Linksys.
[ caboom @ 21.05.2007. 13:35 ] @
ne znam da li pomaze, ali zar nije daleko elegantnije staviti shared networking i podesiti da koristi "virtuelni" realtek 8029 - u tom slucaju nisu potrebne bilo kakve egzibicije ukoliko korisnik promeni mrezu, ili bar meni radi bez problema (edit -> virtual machine -> network adapter 1 -> shared networking)
[ MrNo @ 21.05.2007. 20:36 ] @
Chudno da Parallels ne prepoznaje AirPort.
Na mom VM-u koristim Bridged Ethernet i mrezna kartica je namestena na Default Adapter, sto znaci da je default adapter bilo koja aktivna mrezna kartica.
Kada otvoris System Preferences dali imas cetiri mrezne kartice?
hmm probacu da upload-ujem screnshoots negde.
[ ana @ 21.05.2007. 20:57 ] @
uspelo sa najnovijim parallelsom i shared networking posle dugo zezanja, i cak sam nesto danas uspela i da uradim, ali evo nove radosti - sada mi u parallesu puca mreza non-stop, tj nije moguce imati stabilnu konekciju duze od 1-2 minuts..da li je neko ovo jos video?
eh da izgleda da mi je i usb port ispustio dushu...
[ MrNo @ 21.05.2007. 21:32 ] @
Nikada nisam koristio Shared Networking tako da za to ne mogu nista da ti kazem.
Zasto ne probas bridged i namestis na Default kao sto sam napisao u prethodnom postu.
Pogledaj attachment i reci mi dali tvoj Network Preferences pane izgleda slicno.