[ prokea @ 19.05.2007. 13:46 ] @
kada upalim kameru da snimam pojavi me se na ekranu rec "protection" i ne reaguje dugme za snimanje. sve ostalo funkcionise, pusta snimke koje sam ranije snimao, premotava. ALI NECE DA SNIMA!!!! jel moze neko da mi pomogne da resim ovaj problem???
[ Sasa_NS @ 21.05.2007. 19:42 ] @
Izvadi kaseticu iz kamere i videćeš na njoj u uglu jedan mali prekidač. Prebaci ga u drugi položaj (da ne bude "rupica") i moći ćeš da snimaš...
[ prokea @ 21.05.2007. 20:31 ] @
Nije to probao sam, to je ono da se kasetica nebi presnimila. protection pise na svim kaseticama koje ubacim, Da li znas sta bi to moglo da bude?????
[ Daniel011 @ 22.05.2007. 13:28 ] @
Onda je verovatno neispravan mikroprekidač u samoj kameri, koji je zadužen da napravi kontakt kada je ubačena kaseta koja nije zaštićena od snimanja, a on taj kontakt iz nekog razloga ne napravi i kamera zbog toga dobije informaciju kao da je ubačena kaseta sa zaštitom od snimanja.

Pretpostavljam da si pregledao kompletan meni i da se u njemu ne nalazi nikakva opcija za zaštitu od snimanja...
[ prokea @ 23.05.2007. 11:13 ] @
nasao sam problem! To jest' odneo sam kameru kod majstora i problem je u flet ili flert kablu. Popravka je 60 eura.
[ cody @ 27.08.2007. 09:12 ] @
I ja imam isti problem, moze li adresa od majstora.
[ mmilcic @ 27.08.2007. 17:30 ] @
Je*em ti Samsung! Veće đubre od kamere nisam vido...

Flet kablovi su veliki problem i na nekoliko narednih generacija miniDV kamkordera pomenutog proizvođača.

Reko sam ranije, a i da upozorim ponovo... Potencijalni kupci, bež te od Samsunga ko od crnog djavola!!!