[ djuraNI @ 20.05.2007. 17:46 ] @
Zna li neko kako da u EXCEL-u odredjene podatke koje rucno unosim (datume racuna) odmah nakon unosa preraspodeli po seetovimatj. u sheetove: Januar, februar.... zavisno od datuma racuna. Trenutno radim na temi i varijanti unosa putem odgovarajuce forme ali me ovo vise interesuje.
Ako ko zna nek odgovori
Pozzz
[ timmy @ 24.05.2007. 10:19 ] @
Moze, al' uz malko programiranja. Pogledaj primer u prilogu.

Ideja da se doda taster na sam Sheet koji ce aktivirati razvrstavanje podataka po listovima.
Moglo bi da se uradi i da presretnemo Excelov Event Handler i da kontrolisemo da li je zavrsen
unos u svim neophodnim celijama pa tada da kopiramo podatke na listove za mesece, ali ovo
treba izbegavati jer moze drasticno da narusi performanse rada u Excelu. Dakle, dodamo
taster i iskodiramo kopiranje.

Evo nabrzaka skucanog koda koji razvrstava na 3 lista.
Celija "DATUM" = datum fakture
Celija "IZNOS" = iznos fakture

--- ovi podaci se kopiraju na listove Jan, Feb i Mar

Na prvom listu Sheet1 odnosno Sheets(1) su ispisani podaci koliko ima iskopiranih vrednosti
na mesecne listove i to:

F3 = koliko kopiranih u Januar
F4 = koliko kopiranih u Februar
F5 = koliko kopiranih u Mart

Code:

Sub Prepisi()
Dim m As Byte
    m = Month(Range("Datum"))
    Select Case m
    Case 1
        Sheets("JAN").Select
        Range("a1").Select
        ActiveCell.Offset(Sheets(1).Range("F3"), 0).Range("A1").Select
    Case 2
        Sheets("FEB").Select
        Range("a1").Select
        ActiveCell.Offset(Sheets(1).Range("F4"), 0).Range("A1").Select
    Case 3
        Sheets("MAR").Select
        Range("A1").Select
        ActiveCell.Offset(Sheets(1).Range("F5"), 0).Range("A1").Select
    End Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = Range("datum")
    ActiveCell.Offset(0, 1).Range("A1").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = Range("iznos")
    Sheets(1).Select
    Range("datum").Select
End Sub


Ali bi po meni trebalo da razmislis o konceptu tvojih tabela i nacinu unosa podataka.
Zar ono sto pises po listovima Januar, Februar, Mart itd. nisu samo filtrirani podaci
kompletnog poslovanja i to po mesecima. Tj. ti podaci treba da predstavljaju samo
ono sto bi trebalo da dobijes odgovarajucim izvestajem, a ne formu unosa podataka.

Dakle, treba da osmislis unos podataka u listu/dinamicku listu ili bazu podataka, a da
kreiras izvestaje/filtere/pivot tabele na osnovu tih unetih podataka, pa mozda i samo
po mesecima.

Razmisli o ostavljanju podataka na jednom mestu (ako je vec Excel u pitanju) ili kreiranju
relacione baze podataka, a zatim o osmisljavanju izvestaja.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao timmy dana 24.05.2007. u 11:41 GMT+1]
[ djuraNI @ 24.05.2007. 22:55 ] @
odlicno prijatelju

Nisam bas vican ovim excelom ali si mi pomogao da bar vidim kako to uopste ide

Medjutim ono sto ja zelim je da na jednom listu unosm podatke a da ih excel kasnije razbija po radnim listovima po mesecima kako sam to od pocetka i hteo bez ikakvog proracuna i sl.

Nakacit cu file da vidis o cemu pricam pa ako mozes da mi pomognes bio bih ti veoma zahvalan
pozzz