[ jevic989 @ 22.05.2007. 08:36 ] @
Jedino me nesto interesuje kako je moguce da jedan deo neke slike koji sleketujem i hocu da prebacim u drugu sliku a ne zelim da mi se taj deo slike ne umanjuje ili povecava cuo sam da je to zbog piksela kako je moguce to da resim da smanjim ili povecam sliku...
[ bloker @ 22.05.2007. 13:32 ] @
Pa ako je slika mala ne mozes nikako da dobijes kvalitetnu sliku kad je povecas..
btw. ova tema nema nikakve veze sa photoshop-om :)
[ jevic989 @ 22.05.2007. 17:02 ] @
Pa slika je normalne velicine a kad prebacim u drugu preko cele slike mi se stvara...
[ jevic989 @ 22.05.2007. 19:17 ] @
da stvara se ali u manjoj ili vcecoj velicini zasto?
[ pajaja @ 22.05.2007. 19:43 ] @
Ne razumem bas najbolje pitanje...

Kada prebacis selektovani deo iz jedne slike u drugu, on je potpuno iste velicine, ni px manji/veci... Pogledaj da li su ti slike iste rezolucije ili razlicito zumirane, pa ti se zbog toga pricinjava da smanjuje/povecava prebaceni deo...

btw. "slika je normalne velicine" je veoma relativan pojam...
[ casper ghost @ 23.05.2007. 13:06 ] @
kao sto je rekao pajaja, pogledaj jei li zumirana slika ili jesu li ti u istoj rezoluciji... kad prebacis taj selektovani dio slike idi na Edit>Free transform i razvuci ga po potrebi.. toliko sm uspio da shvatim iz tvog pitanja i da ti dam odgovor ako ti treba josh neshto pitaj slobodno..
[ klima @ 23.05.2007. 14:32 ] @
kako ja vidim ovdje je problem u velicinama slike...vjerovatno je ta "mala" veca od te velike..i kada prebaci dio slike u drugu, izgleda vece nego sto je to izgledalo u originalnom prozoru....

Image - Image Size pa pogledaj....
[ EnigMan @ 08.07.2007. 02:09 ] @
Treba samo da stavi da slika ima isto piksela!Tada ce prikazati realan odnos izmedju velicine slika i onda po potrebi samo razvuce!Nista komplikovano!Samo razvalcenjem gubi kvalitet!