[ silvereye @ 23.07.2003. 00:38 ] @
Pre dve nedelje uspeo sam da se upishem na arhitektonski fakultet, pa me sada zanima gde mogu da se nadju knjige potrebne za prvu godinu. Spisak imam ali nesto ih ne nalazim po knjizarama po centru grada.Da li znate knjizaru koja drzi izdanja izdavacke kuce "Gradjevinska knjiga". Posebno me interesuju knjige za Matematiku posto nameravam da je radim malo i pre nego sto pochne fax, jer osecam da bih tu mogao da imam najvishe problema u prvoj godini...

Hvala unapred

Milosh
[ filmil @ 23.07.2003. 00:53 ] @

Jesi li probao da pitas u skriptarnici? Njihov je posao da imaju (skoro) sve sto bi ti trebalo. Hvatas levo stepeniste do samog vrha zgrade a kad stignes na poslednji sprat onda jos jednom uz stepenice.

Nisam arhitekta ali sam sa kolegama i (pogotovo) koleginicama sa arhitekture jedno vreme saziveo u istoj zgradi. Puno srece u radu!

f
[ silvereye @ 26.07.2003. 13:20 ] @
hvala na odgovoru. Ovoga sam mogao i sam da se setim :). Bio sam tamo juche i ushi su mi otpale kada sam cuo cene koje trazhe i za kopije knjiga. A knjige su uglavnom kopije . A drugi problem je sto mnogih knjiga sada nema - npr najvazhnijeg udzbenika iz matematike, jer se stampaju u tirazhu manjem od 300 knjiga i bice ih samo od sredine septembra, a meni bash ta knjiga treba da bih poceo da se spremam pre vremena, da bih imao dobru "podlogu" za dalji rad.
[ Uzun @ 14.10.2010. 11:54 ] @
Student sam Tehnickog fakulteta U Cacku, jedan od predmeta koji imam je i Arhitektura, urbanizam i gradjevinarstvo. Pisao sam seminarski o arhitektonskim stilovima, ali nigde nisam nasao knjigu u kojoj se definisu karakteristike pojedinog stila. Buduci da sam isao u masinsku skolu, nisam potkovan iz istorije umetnosti, tako da bez poznavanja ove materije necu moci da odbranim seminarski .
Da li postoji neka knjiga u kojoj se definisu stilovi u arhitekturi, u radu pominjem : secesiju, srpsko - vizantijski stil, modernizam, socijalisticki realizam, socijalisticki, estetizam, racionalizam, modernizam, postmodernizam, vernakularnu arhitekturu, novi konstuktivizam, dekonstruktivizam, haj teh, minimalizam i jos neke stilove.
To moze biti i udzbenik za neki drugi faks, npr. istoriju umetnosti, samo su mi potrebne definicije i osnovne karakterisitke ovih stilova, cak mozda i za srednju arhitektonsku, bitno je da je dostupan, odn. da moze da se kupi ili eventualno nadje u biblioteci.
Pozdrav