[ vanjarez @ 23.05.2007. 23:18 ] @
imam sony e P990i pa me stoga interesuje da li je moguce instalirati neki gps maping program za njega i gde bih mogao da ga nadjem bezobzira da li se placa ili ne ali pomogucnosti da je free.
hvala.



Kada otvaraš novu temu, potrudi se da precizno definišeš naslov, da bi ljudi koji znaju odgovor otvorili temu, ali i da bi se tema kasnije lakše našla putem pretrage. Takođe vodi računa o pravilnom pisanju imena. Tako, nije "p 990", već P990 (ili p990, ako ti je teško kucati velika slova).

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 24.05.2007. u 00:35 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.05.2007. 23:36 ] @
Program je moguće instalirati, ali ti pre toga treba bluetooth GPS prijemnik. Osim ako ne želiš da program na P990 koristiš samo kao plan grada.
[ vanjarez @ 24.05.2007. 20:10 ] @
ok izvini nisam bas iskusan oko foruma ali sada u buduce cu znati.
A dali bi mi mogli preporuciti neki program gde bih mogao da ga downloadujem.
Hvala.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.05.2007. 20:53 ] @
Poslao sam ti PP sa linkovima.
U principu, najbolji su TomTom i SmartComGPS. Prvi ima vektorske mape, a drugi koristi topografske karte.

Za ovaj drugi sa topografskim kartama, dobar sajt je www.gpsserbia.com odakle ćeš moći skinuti karte za balkanske gradove, a i šire.
[ Im wolf coyote genius @ 08.10.2008. 15:13 ] @
U skorije vreme sam nabavio pomenuti telefon i hteo bih koristiti mapu kao plan grada posto nemam GPS uredjaj. Molio bi neki link za skidenje free mapa. Posto je ova tema "malko stara" i pomenuti link ne radi, pa bi molio ljude dobre volje da okace neki novi link ili mi posalju mape (Novog Sada).
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.10.2008. 15:26 ] @
Sad mi pade na pamet da pogledam, SmartComGPS je na žalost moguće pokretati samo na starom UIQ-u (UIQ 2)... http://wild-mobile.com/eng/vie...d472166bbd3016587cfc659c792435

Ali pošto ionako nemaš externi GPS, tebi mi mogao pomoći bilo kakav plan grada :)

I meni samom je zatrebalo par mapa sa sajta iz moje poslednje poruke, ali nisam našao na adekvatnu zamenu. Mogu ti poslati plan NS-a u PDF-u, ako mi se javiš na mail :)