[ vladimir.ilic @ 24.05.2007. 02:01 ] @
Skraticu pricu maksimalno, upisujem fakultet (MMA Multi Media Art) u Salzburgu ove godine i za prijem je potrebno predati radove iz dve oblasti od ukupno cetiri sa kojima se radi na fakultetu. Fakultet obuhvata; Dizajn zvuka, Graficki dizajn, 3D animaciju i Video produkciju.
Ja sam odabrao da radim radove iz oblasti Dizajna zvuka i Grafickog dizajna. Veoma sam iskusan u oba polja. I gde je sad tu moj problem; Tema ove godine za radove je "UNDERGROUND". I tu je za mene kraj. Pokusavao sam da se opredelim za razradu koncepta samog pojma PODZEMLJE al sam vrlo brzo shvatio da je to bezveze. Pravac underground u umetnosti je teren gde se ne snalazim dobro. Jedino mi je jasno da se u tom umetnickom pravcu daju veoma jake poruke na stanje drustva.
JA PORUKU U GLAVI NEMAM.

Ako neko ima ikakvu vodilju u kom pravcu bi trebao da krenem sa radom grafickog resenja na ovu temu ili da mi da neku ideju zaista bi mi uzasno pomogao. Nebitno cak i glupave ideje mi idu u korist.
Unapred zahvalan.

p.s. Skratio sam pricu nema sta...
[ dswalk @ 24.05.2007. 07:50 ] @
Ja znam par glupavih!

Udri po globalnim temama: ratovi,
Ameri, veliki tlače male,
globalizacija, globalno zagrijavanje.
Suprotstavi tome lijepe stvari: olimpijada,
svjetska prvenstva, unicef, francuze kao
vječite revolucionare ...

Lupam ja tako ....
[ vladimir.ilic @ 24.05.2007. 14:33 ] @
>Hvala na savetu, zanimljiva ideja.
[ Fidel_Castro @ 30.05.2007. 14:20 ] @
undergorund: ako ga povezes sa muzikom, odlican primer za to je domaci hiphop ... marchelo na primer ... u globalu se hip hop zasniva na tim kao underground fazonima ... ilegalne stvari na foru duvanje trave, sharanje grafita, bucna muzika po haustorima i podrumima i sl ... eto na primer, ne znam da li sam pomogao, verovatno nisam, ali ajde, pokusao sam :)