[ roberto555 @ 25.05.2007. 08:23 ] @
radi se o okvirima (frames), dakle u ovom .net 2 postoji master page, pa sad ne znam dal da radim sa okvirima ili ovim novim mas.pag.!? nemam baš nekog velikog iskustva sa ovime, pa bi mi bilo drago da mi netko kaže šta bi mi bilo bolje, ili šta on koristi, u tu svrhu., ?!?! također sam vidio da u net2 postoje i razni meni-i(ne znam dal su portojali i prije) pa pitam i zbog toga šta bi bilo bolje da ne krenem krivo....

zahvaljujem se!
[ west_herc @ 25.05.2007. 09:30 ] @
U svakom slučaju sa MASTER PAGE, u tom i jest fora, što saad imaš MASTER PAGE!
[ roberto555 @ 25.05.2007. 10:40 ] @
ok, samo sam mislio da nije to neki ne znam ni sam,.,. pa sam pitao,., thx,.,
[ mmix @ 28.05.2007. 14:12 ] @
Master pages nisu zamena za frames. Oni su samo olaksanje programerima da ne moraju svaku stranicu da iznova dizajniraju kad sve stranice izgledaju isto, tako da ako imas npr side meni koji je nepromenljiv frames mogu da budu bolje resenje posto ce se meni ucitati samo jednom, a kad koristis master page, oni ce biti generisani i ucitavani svaki put. Znaci bez obzira sto di definises master page samo jedanput, svaki put kad se instancira stranica koja koristi taj master page on ce biti inicijalizovan i instanciran iz pocetka.
[ roberto555 @ 28.05.2007. 18:53 ] @
aha,.,, a include?!? dal je to možd bolje koristiti umjesto frame-ova? mislim ovo što si rekao da se MP svaki put učitava a ako koristim frame-ove onda samo jednom je kao prednost frame-ova, dok im je mana to što se sa njima teže radi jer treba jedna stranica na kojoj se oni definiraju, i treba više vremena da se prikažu,., bar je tako u mojoj literaturi napisano pa sam zato pitao što da koristim, iako MP imaju više mogučnosti naravno od okvira, nego kako je onda ovo sa include? to je isto ko da sa m na svakoj strani na to mjesto napisao ono što je u include fajlu,,, jel to bolje od okvira ili,.,?! thx...
[ mmix @ 28.05.2007. 19:15 ] @
include je zastarela tehnolgoija zaostala iz ASP dana, ja je licno nisam koristio od onda. Medjutim include ti nista ne pomaze, samo daje instrukcije asp.net parseru odakle da ucita deo koda. Svaki put ce morati da ucita taj includeovani fajl i da ga kompajlira i da onda ucita HTML kod na klijenta. Sto ce reci, gore je od MP i okvira zajedno.

Ne postoji magican odgovor na tvoje pitanje, zavisi najvise od taxonomije sajta koji pravis i "cene" generisanja vizuelnih elemenata. Iskustveno govoreci ja sam vise sklon da koristim MP, danas CPU i bandwidth vise nisu toliki problem koliko kradja contenta kroz cross-domain linking. Kroz MP se osiguravam da ili ide cela stranica ili ne ide nista.
[ roberto555 @ 28.05.2007. 19:47 ] @
OK, ma koristit ću i ja onda MP, to je novo :)))

zahvaljujem,., pozdrav!