[ overflow @ 14.09.2001. 13:10 ] @
'vako ... hocu da mi se neka stranica otvori u novom prozoru odredjenih dimenzija, sa disejblovanim maximize dugmetom (takodje, i svako sirenje/skupljanje prozora treba da bude onemoguceno).

tHanKs.
[ overflow @ 14.09.2001. 15:33 ] @
Pretrazih par sajtova, i nadjoh resenje:

<script language="JavaScript">
<!--
function PopWindow()
{
window.open('test.htm','Test','width=450,height=450,menubar=no,scrollbars=no,toolbar=no,location=no,directories=no,resizable=no,top=10,left=10');
}
//-->
</script>
[ overflow @ 14.09.2001. 18:47 ] @
Kako klikom na neki image pozvati odredjenu funkciju definisanu izmedju head i body odeljaka ?
Dakle imam funkciju OpenWind i zelim da kada kliknem na neki image pozovem tu funkciju. Probao sam sa <a href="javascript:OpenWind()"> ali nesto nemere ... :( ... nista se ne desava!
A kada istu tu funkciju pozovem iz <body onLoad="OpenWind()"> sve savrseno sljaka ...

[Ovu poruku je menjao overflow dana 09-14-2001 u 06:48 PM GMT]
[ prosams @ 14.09.2001. 20:22 ] @
Recimo jedno resenje:
U head ubaci sledece <SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">//-- POP UP WINDOW
function popwin(x, y)
{window.open(x, y,'width=450,height=450,menubar=no,scrollbars=no,toolbar=no,location=no,directories=no,resizable=no,top=10,left=10');}
//-->
</SCRIPT>

a u body
<a href="javascript:popwin('xxx.html');">Neki text</a>



[Ovu poruku je menjao prosams dana 09-14-2001 u 08:25 PM GMT]
[ Trunks @ 15.09.2001. 00:42 ] @
Citat:
overflow je napisao:
Kako klikom na neki image pozvati odredjenu funkciju definisanu izmedju head i body odeljaka ?
Dakle imam funkciju OpenWind i zelim da kada kliknem na neki image pozovem tu funkciju. Probao sam sa <a href="javascript:OpenWind()"> ali nesto nemere ... :( ... nista se ne desava!
A kada istu tu funkciju pozovem iz <body onLoad="OpenWind()"> sve savrseno sljaka ...



Mora da moze, uradi test na http://www.w3.org/ i vidi gde si pogreshio.

Probaj i sa <a href="#" onClick="OpenWind()">...</a>.
[ overflow @ 15.09.2001. 13:21 ] @
Citat:
Trunks je napisao:
Probaj i sa <a href="#" onClick="OpenWind()">...</a>.


Hvala pomoglo je ...
[ Trunks @ 16.09.2001. 00:41 ] @
Nema na čemu :)