[ henrik @ 25.05.2007. 19:47 ] @
Prvo da kažem da sam probao sve preporučene varijante - od resetovanja, pražnjenja cachea, historyja, Treća Žurka alatki poput Safari Speed i sl (koji u osnovi rade sve ono što se i ručno može uraditi). Dakle, Safari mi se par meseci prilično vuče. Vrteća Plažna Lopta Smrti™ se vrti svako malo, pri otvaranju tabova, pri prelaženju uzmeđu istih, sve u svemu, vrlo neprijatno za browsing.

Pre nego što se odlučim za drugi browser, voleo bih da mi neko predloži neko alternativno, meni nepoznato rešenje, ili bar da proba da se seti potencijalnog uzroka svemu ovome. Napominjem da inače nemam problema sa vezom generalno - DL, FTP, P2P, sve radi najnormalnije.
[ NastyBoy @ 25.05.2007. 21:03 ] @
Verovatno si probao i ovo, ali ne shkodi da se pomene...

Citat:
After much experimenting... The culprit seems to be the favicons (the little icons on bookmarks). I emptied out the Icons folder in Library > Safari and eveything went fast again.
[ Dachaz @ 25.05.2007. 21:16 ] @
Iskren da budem, meni Camino isto počne da mota loptu kad otvorim gomiletinu tabova (na forumima) a i 'oće da zavrti kad guglam (pošto mi je na gugolju podešeno da vrati 100 rezultata, pa to ispadne poveća stranica), mada je to standardno Gecko ponašanje - i na PC-u mi je Firefox (kao i na Mac-u Camino) u početku radio savršeno da bi posle sam sebe ugušio...

Jebeš ga.
[ henrik @ 25.05.2007. 21:41 ] @
Nasty - :hail:

Da ne poveruješ, ali video sam takav predlog na MacOSXHints, i nekako mi je delovalo suviše prozaično. Rezultat: Safari se diže za 0.5 sekunde, za razliku od pređašnjih 15-20, i sve leti :)

Ovo treba pinovati :)
[ cikaKosta @ 26.05.2007. 00:07 ] @
Jes glupost, ali i meni ubrza safari ovo...Dobra fora...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.05.2007. 10:55 ] @
Meni Opera radi normalno a svim sistemima :p
[ Dachaz @ 26.05.2007. 11:02 ] @
Različite su definicije normalnog :P
[ madamov @ 28.05.2007. 10:12 ] @
Fora je da se ikone ne čiste sa onim empty cache već moraju ručno, a nakupilo ti se istih vremenom. Ne znam samo koji je genije u Appleu odlučio da odvoji taj cache od ostalih Safarijevih.