[ massive @ 23.07.2003. 17:32 ] @
kako umreziti dva racunara pomocu USB-a (jeli moguce) imam USB (kabl) i na obadva racunara portove. koji program koristiti za prebacivanje fajlova s jednog na drugi kom?????????? na obadva racunara imam instaliran XP ( vjerovatno ce vecina od vas reci pa XP ce odma prepoznati al ni na jednom racunaru se ne desava nista USB portovi su otvoreni)
[ mikis @ 24.07.2003. 02:40 ] @
Ni slučajno nemoj koristiti obične USB kablove!!! Kroz USB port ide i struja za napajanje uređaja, pa se može desiti da oštetiš ploču! Potreban je specijalni adapter za umrežavanje preko USB-a, ali toliko je skup da ti je mnogo jeftinije da uzmeš dve mrežne kartice i par metara mrežnog kabla.

Pogledaj ovde kako izgleda adapter i koliko košta:
http://catalog.belkin.com/IWCa...hant_Id=1&Product_Id=20963
[ B o j a n @ 24.07.2003. 18:12 ] @
Moras da nabavis usb hub. Zapravo, to je vise naprava koja radi adaptaciju izmedju dva usb kraja, da bi se izbegli upravo ti "strujni udari".
[ massive @ 27.07.2003. 00:24 ] @
hvala!!! na odgovorima a sad jos jedno pitanje mislim da ovo nece bit teze. dali i kako se mogu umrezit (ako ne mogu pomocu USB-a) sem paralelnim kablom, i mreznim karticama moze li ikako modemima posto na oba racunara imam modeme. hvala
[ Sassha @ 28.07.2003. 12:50 ] @
Pogledaj temu MODEM to MODEM u ovom forumu.