[ Serbiankum @ 27.05.2007. 11:49 ] @
Imam jednu prostu bazu u Accessu sa samo dve tabele koju hocu da povezem sa sql serverom 2005 kako bi samo napravio forme za nju. Medjutim prvo treba da izvrsim konekciju u SQL Server Management Studiu. Jedino na taj nacin SQL server moze da vidi tu bazu.

Znaci pitanje je kako povezati(konektovati) Access bazu sa SQL serverom preko SQL Server Management Studia?
[ roberto555 @ 27.05.2007. 16:27 ] @
napravi novi odbc datasource, administrative tools - datasources (odbc), tu ga kreiraj, nakon toga ga koristiš, ja sam tako čitao iz paradox-a i dbf-a, doduše ja sam konekciju na taj odbc datasource radio iz onog server explorera u VS2005 jer sam naravio program koji je prepisao to iz tih baza u sql server...
[ kdragan88 @ 10.12.2008. 00:52 ] @
Bio bih vam zahvalan ako bi neko mogao da postavi malo detaljnije upustvo!!
[ marko984 @ 15.12.2008. 17:42 ] @
Druze, nisam siguran ali mislim da Managment Studio ne mozes da povezes ni sa cim drugim sem sa samim SQL Serverom.
Ako sam te dobro razumeo ti zelis da napravis formu u Accessu koja ce da gadja neku bazu na SQL serveru, a za to ti nije potreban Managment Studio, vec to radis iz samog Accessa. Ako imas Access 2007 to radis tako sto odes na External Data>Import>More>Izaberes Data Source a to ti je SQL Server, navedes FQDN Servera ili samo napises (local) ako ti je na istoj masini na kojoj i Access i to ti je to...