[ bossy @ 27.05.2007. 21:47 ] @
Ja se izvinjavam ako sam pogrešila mesto za temu, ali nisam se mogla baš snaći ovde...
Imam jedno pitanje...
Naime, treba za faks da uradimo projektni zadatak, sajt u C#, koji je povezan sa bazom MYSQL, itd...
Onaj dizajn koji je ponudjen u C# je stvarno oskudan, promena pozadine, boje, fonta, i to bi od prilike bilo to...Mene zanima, da li postoji način da se ubaci u C# neki psd fajl, ili dw?! Da ja uradim dizajn u nekom drugom programu, pa da to posle implementiram u C#...
[ jovica016 @ 27.05.2007. 22:42 ] @
Malo si pogresila forum, ali izgleda da to i sama znas. A kako jos uvek ne znam c#, ne mogu ti pomoci.
[ Nemanja_666 @ 27.05.2007. 23:28 ] @
Skini i instaliraj DotNetNuke :)
[ bossy @ 28.05.2007. 23:19 ] @
Jel može pomoć moderatora, da prebace temu tamo gde joj je mesto, i gde mi neko može pomoći:)
Možeš da mi pojasniš malo šta je DotNetNuke, i kako je povezan sa C#?
Hvala unapred...
[ roberto555 @ 29.05.2007. 10:19 ] @
http://www.dotnetnuke.com/tabid/125/default.aspx

samo se registriraj, sve badava :)
[ mmix @ 29.05.2007. 13:26 ] @
ne terajte devojku da koristi DNN To moze da se zavrsi na samo dva zalosna nacina, ili ce je asistent provaliti i oboriti, ili assistent nece znati sta je DNN, sto je zalosno samo po sebi. u svakom slucaju ne ispunjava zadatak jer DNN nije baziran na MySQLu nego na SQL Serveru.

@bossy: C# nije dizajnerska alatka, i sumnjam da je namena projektnog zadatka dizajn sajta vec funkcionalnost istog. Tako da bez namere da budem snishodljiv predlazem da se vise fokusiras na projektne zahteve a manje na slicice i boje. Uostalom, pronadji asistenta i pitaj ga po kojim kriterijumima ce ocenjivati rad pa shodno tome pravi prioritete. nesto mi govori da dizajn sajta nece biti na vrhu liste.

[ toxi_programer @ 29.05.2007. 15:04 ] @
Kako mogu u C# da pravim sajt? Znam da može da se napravi html stranica iz VS-a i onda da koristim desinger da dizajniram izgled stranice, a kod može da se kuca u javascript-u ili html-u. Jel se na to misli u gornjim postovima ili na nešto drugo?
[ apex @ 29.05.2007. 16:16 ] @
Citat:
C# nije dizajnerska alatka


amin.
[ vladdy @ 29.05.2007. 16:28 ] @
Auh, al je vecina podobro pobrkala loncice.

Psd (photoshop) fajlove ne mozes stavljati na sajt pa sve i da hoces. Cak i kroz dw :) . To se export-uje kao jpeg/gif, optimizuje i tako ubaci na sajt.
Mozes ti da pravis aspx stranice i u dreamweaveru i posle samo uradis code-behind u VS. Nece biti cakum-pakum ali moze.

Visual Studio ce ti pruziti osnovnu funkcionalnost za pravljenje staticke(html) ili dinamicke (aspx) ali kao sto neko gore rece :) nije namjenjen da bude alatka za visual web designer.

Sta su ti zene, projekat je povezivanje C# sa MySQL a ti se brines o bojama i fontovima :)))

Batali DNN, to nije rjesenje za ovakav slucaj, ne znam ni odakle to u svoj prici.

I par stvari da razjasnimo, kada vec ucis .NET.
Sajt se ne "radi u C#" nego u ASP.Net a code-behind radis u C#.
C# nema dizajn i u C# ne mozes "ubacivati neki psd fajl ili dw", bar ne na nacin na koji ti mislis, nego na web stranicu.