[ Rilex @ 28.05.2007. 08:06 ] @
Da li neko koristi ovaj engine i kakva su iskustva?
Interesuje me koliko jhe mocan a ujedno i lak za programiranje?

info: http://www.realityfactory.info...ion=com_frontpage&Itemid=1
[ Dahaka @ 29.05.2007. 13:03 ] @
Meni je extra.
Ne znam sta bih dodao.
Pregledno i jasno.
[ Rilex @ 29.05.2007. 22:09 ] @
Ja muke imam samo da ga downloadujem. Server me uvek diskonektuje na pola download-a a ne podrzava nastavak prekinutog downloada...
I to jos na 56k. postoji li negde second mirror?

Inace sam citao review-e i svi ga hvale. Jedino sto koristi malo zastareli Genesis 3d engine...
[ draxd2007 @ 30.05.2007. 13:13 ] @
Reality Factory je najblaze receno prilicno zastareo, moja preporuka bi bio NeoAxis engine, ima potpuno funkcionalnu verziju za Dz , indie licenca je 100$ baziran je na Ogreu koji je sad definitivno najjaci 3d engine, jedini nedostatak mu je sto josh uvek nista konkretno nije uradjeno u njemu. Razvojni alati koji dolaze uz njega su ubedljivo najjaci od svih game endzima koji imaju besplatnu verziju. Ako ocesh nesto sto je skroz besplatno tu je Panda 3d nema nikakvih dodatnih alata i koristi fmod za zvuk sto je opet problem sa licencom ako ocesh nesto da prodash al koristi skript pa bi se dao neki alat razvit peske. Ma ima sad vec brdo besplatnih i skoro besplatnih game enginea samo checkiraj http://www.devmaster.net/engines/ Reality Factory je verovatno jedan od najlosijih
[ tosa @ 31.05.2007. 01:17 ] @
Citat:
draxd2007: baziran je na Ogreu koji je sad definitivno najjaci 3d engine, jedini nedostatak mu je sto josh uvek nista konkretno nije uradjeno u njemu.

To dovoljno govori o kvalitetu endžina i alatima koje ima (tj. nema).
[ draxd2007 @ 31.05.2007. 19:51 ] @
Neoaxis je tek u verziji 0.42 tako da je to verovatno razlog zasto josh nist nije uradjeno u njemu, al ko ima ADSL nek ga chekira , e da i treba .net 2.0 runtime da bi se sprava uopste pokrenula. S druge strane u pandi je uradjena gomila stvari al ona nema nikakvih alata uz sebe pa je ljudima koji nisu bash vicni programiranju vec ih vise zanima game maker stil programiranja neoaxis zanimljiviji. Takodje luxinia ima jako lepe primere koji izgledaju prilicno pro,kad ih covek vidi prosto pozeli da radi nesto u njoj al ima zez licencu
[ Rilex @ 01.06.2007. 23:44 ] @
TO uopste nije public engine!!!
[ Tsutomu @ 17.06.2007. 09:25 ] @
-Ne preporučujem R.Factory zato što je nepogodan za rad što se tiče
skriptovanja,i modelovanja.Ako se neko privikao,zašto da ne,ali ako
tek razmišlja o tome da li da mu posveti vreme -> ne. Skriptovanje je lakše od
programiranja,ali treba naučiti sistem f-onisanja RF-a,a meni je to smor jer
za to vreme naučiću puno korisnih stvari u C++,D3D itd.
-Ja sam pri stavu da je najlakše uraditi igru u VC++, Paintshop (ili Photoshop)
uz što više pomoćnih aplikacija za 2d imaging,3ds max za modelovanje i animiranje...
(mada u svetu više niko /normalan/ ne koristi 3ds za animaciju,već se sve radi uz pomoć
motion capture-a i unajmljenih glumaca (ma uzeti najboljeg člana tima za taj posao).
-2d igre mogu sa game makerima i sličnim alatima ali
3d dosta teško.Može sigurno da se odradi kvalitetno ako se
uloži dovoljno truda ali ipak ni brzina te igre neće biti na nivou
grafički slične kodirane od NULL-e.
-Najvažnije je imati volju i čelične živce,jer:
'niko nije rodjen naučen'...