[ dukeStepa @ 28.05.2007. 13:25 ] @
Ova oprema, zajedno sa PowerMac G4 je radila u našoj štampariji 10-ak godina, bez većih problema. Pre par meseci smo je ustupili jednoj manjoj štampariji, a ja im pružam tehničku podršku. Sve je lepo radilo neko vreme, a zatim su počeli problemi (njihovim greškama) koje sam do sada uspešno otklanjao. A onda... do sada neviđen problem:
kad pošaljem ps fajl, nebitno sa Mac-a ili PC-a, on prođe nekih 1-2 Mb i onda jednostavno stane... niti ga šalje dalje niti bilo šta osvetljava. Proveravali smo i mrežu, i kablove, i ostatak hardvera i ja i moj kolega koji je 10-ak godina takođe radio na toj opremi i bez rezultata.

Da li je neko imao sličnih problema ili možda ima BILO KAKVU ideju kako rešiti ovo?
[ dswalk @ 29.05.2007. 12:13 ] @
Možda nije dobro napravljen ps.
U čemu je sirovi fajl?
Napravi sliku od njega, bilo kakvu i u bilo kojoj rez,
samo da probaš ide li ps.
Ako takav ide, onda u sirovom fajlu imaju spot boje (quark), rgb boje (ovo i nemora baš,
znaš već), prelazi (ferlauf), lens efekti ili neki drugi nepravilno odrađeni.
Po mom mišljenju sve je do fajla, nikako do osvjetljivača ili programa?
Javi nam šta je bilo?
[ dukeStepa @ 29.05.2007. 17:56 ] @
Probao sam iz Illustratora i corela (PC) i Illustratora (Mac) i čisto vektorske fajlove i sa slikama (naravno u CMYK-u), bez ikakvih efekata (npr. drop shadow, lens flare...), na više rezolucija, pun kolor i jednu boju,... i ko zna šta još.
Sve sam te PS fajlove probao da šaljem na Lino i sa PC-a i sa Mac-a. Rezultat je isti: pošalje u RIP od 1 do 7 mb i onda jednostavno stane, niti šalje dalje niti osvetljava.
Paradox je da PS fajlove do 2 mb odradi normalno!
Resetovao sam i reinstalirao RIP, pobrisao keš na ripu, proverio svašta iz originalne literature...

Ne znam: ili je neka nebuloza ili ozbiljan kvar...
[ madamov @ 30.05.2007. 10:05 ] @
Lupam, možda pogodim, ali da nema RIP neki problem na svom hard disku?
[ NICS @ 31.05.2007. 13:30 ] @
Probaj reinstalaciju kompjutera mozda su u medjuvremenu pokusali nesto da instairaju i naravno nisu uspeli ili su nesto "majstorski" cackali. Nemoguce je da je radio a sad ne radi. Najlakse je optuziti Vas dvoje da je RIP problem :) Sta kazes na ovu ideju
[ dukeStepa @ 31.05.2007. 17:26 ] @
Sve je navodno nastalo kada je jedan lokalni "štampar" doneo fajl koji su pustili na osvetljavanje i onda je sve puklo. Fora je što je taj lik odneo isti fajl kod drugog lika koji ima Scitex osvetljivač... e tek je njemu PUKO sistem, ne može uopšte da digne RIP. Danas sam se čuo sa njim i čovek je isto u misteriji. Probao je svašta: re-instalacije...
Ovo je baš ... X files...

Verovatno je neki hardverski zaglup: hard u RIP-u,..???

Ili možda UKLETI FAJL... buuu...

ako je neko IKADA imao (ili čuo za) ovakav slučaj neka se javi

thanx
[ NICS @ 01.06.2007. 18:44 ] @
To su ti gremlini :)
[ mmarkoni @ 04.06.2007. 12:40 ] @
Ako nisi resio problem pozovi Milosa na 064 566 3872, on resava skoro sve probleme sa linotronikom, mislim da moze i tvoj resiti.
Nadam se da ti moze pomoci.
Pozdrav
[ jalle @ 10.07.2007. 15:29 ] @
E imam i ja nesto slican ptoblem koi sam opisao u ovoj temi http://www.elitesecurity.org/t51385-0#1634814 pa bih volio ako mi ko moze pomoci.
Hvala unaprijed.
[ vmohar @ 03.08.2007. 21:47 ] @
Ja sam serviser tih strojeva za bivšu jugu. Mislim, da je problem na mrežnom hard disku RIP-a. Disk treba formatirati na low level format ili promeniti disk (scsi1 max. 2gb) i formatirati ga sa test programom u ripu. Ako neznaš dosta zakomplicirano. Možeš me nazvati na mob.: +386.41.320145