[ ibroinuna @ 31.05.2007. 16:10 ] @
Imam neke kasetice ostale od panasonika naime radi se o profi kasetama od 63 min. dali ih smem koristiti u soni VX2100E ili moram strikno soniove steta da se bace a kvalitetne.
Malo je hitno unapred hvala
[ lord x @ 31.05.2007. 18:08 ] @

U principu nebi trebalo da smeta ako ne koristiš stalno. Originali se preporučuju zato što svaka firma koristi tanki sloj hemikalije za premazivanje traka kako bi bolje klizile i nalijegale na glavu. Teretski (a neki kažu i praktično) vremenom dolazi do hemijske reakcije između premaza različitih proizvođača (jer su različitog sastava) što može izazvati naslage na glavi a onda...
Ja sam koristio par puta druge kasete, na kratko, nisam primijetio da je bilo posljedica ali mislim da ću to raditi samo u krajnjoj nuždi.
Pozdrav.
[ Stefano @ 31.05.2007. 23:32 ] @
Ja na mom Sony-u vec par godina koristim samo Panasonic kasete, i nikakvih problema nisam imao. Nije VX2100 upitanju, ali je Sony u svakom slucaju.
[ ibroinuna @ 01.06.2007. 20:50 ] @
Hvala na savetima
[ guru @ 02.06.2007. 21:02 ] @
Naravno da smesh. Ja ne znam odakle su doshle te priche, sme samo ova ili ona (verovatno direktno od proizvodjacha), jer smo 30 godina koristili gomilu VHS, VHS-C, S-VHS-C kaseta na raznim uredjajima pa nikada nije bilo problema u vezi toga, a ovi mehanizmi i kasete rade na mehanichki potpuno istom principu.
[ motorna_testera @ 09.06.2007. 18:53 ] @
Dakle... ja sam ubacio "Maxell" kaseticu snimljenu na "Panasonic NV-GS11" (poshto je na dotichnoj riknula matichna plocha pa mozhe da snjima ali joj FireWire izlaz ne radi) u neko gov** "Medion MD 40873" (za koju ne postoje drajveri a komp je kapira kao neku samsung kameru pa radi) i fino prebacio na komp... uzeo drugu "EMtec" kaseticu i djavola... pojavile su se neke roze shtrafte u playback rezhimu... ubacio sam opet onu maxell i opet isto... kapairam da treba chishtjenje glave il tako neshto ali iz mog iskustva ne preporuchujem nikako meshanje kasetica snimljenih na jednoj kameri sa drugom...