[ ic2000 @ 31.05.2007. 22:10 ] @
Preko programa Good Keywords sam provjeravao neke sajtove koji im je Alexa rejting. Tako sam naisao da je nasem provajderu u CG Telekomu sa adresom www.cg.yu rejting 3826. Kada sam nasumice provjerio ostale sajtove sa domenom cg.yu imaju svi isti rejting. Moze li mi neko pojasniti o cemu se radi i koliko je tacan ovaj rejting
[ epitaph @ 09.06.2007. 13:27 ] @
Citat:
ic2000: Preko programa Good Keywords...

Ja ti mogu pokusati objasniti, ako grijesim valjda ce me neko ispraviti.
cg.yu je domen, ciji je alexa rejting 3345 a svi ostali domeni poput nazivsajta.cg.yu ili sajt.cg.yu su ustvari subdomeni koji kao takvi dijele rejting domena cg.yu.

Alexa rejting, koliko je meni poznato, zasniva se na alexa toolbar-u. Nakon sto ga instaliras i posjetis neku stranicu on "Alexi" javlja koju si stranicu posjetio. E sad normalno, nemaju svi ljudi instaliran alexa toolbar, pa se onda rejting kreira na osnovu postotka posjecenosti od strane onih koji ga imaju instaliranog. Alexa rejting nebi trebalo uzimati "zdravo za gotovo" vec sa odredjenom rezervom, kao neko okvirno informisanje o posjecenosti stranice. (vjerovano mozes na prste izbrojati ljude kod kojih si vidjeo instaliran alexa toolbar.)

P.S. npr. za moj sajt pokazuje da je udio posjeta iz Srbije mnooogo veci od udjela koji pokazuje google-ov Analytics
[ ic2000 @ 10.06.2007. 13:00 ] @
Hvala na odgovoru predpostavio sam da Alexa funkcionise na tome principu. U sustini "truba".

Ipak je samo jedan Google