[ byTer @ 25.07.2003. 15:34 ] @
Da li je neko nailazio na prbleme sa instaliranjem BDE komponenti u aplikacijama koje reazvija. Jer ja nikako da pokrenem program na drugoj masini od one gde je pravim. Koje komponente treba da se dodaju u instaler a koje ne?
[ Kockicica @ 26.07.2003. 12:03 ] @
Jedan od laksih nacina za instaliranje BDE je pomocu bdeinst.dll koji imas (ili bi trebalo da imas) u Program Files\Common Files\Borland Shared\BDE (Zapravo imas bdeinst.cab koji raspakujes pa dobijes bdeinst.dll) Sta dalje? Zavisi od instalera koji koristis, ali bi trebalo dodati u skript za instalaciju jedno 'regsvr32 bdeinst.dll' i dalju instalaciju preuzima sam bdeinst.
[ byTer @ 31.07.2003. 01:46 ] @
To nisam probao, jer ne mogu na drugom kompjuteru ni da pokrenem program. Javlja mi da je greska u ikernel32.exe zaboravio sam tacno. U Install Shieldu kada pokrenem instalaciju pise mi Runtime error xxxx Registration Cost i to se pojavi dva puta. Nije li nesto zbog pirtatske verzije ili je nesto do odabira paketa za instalaciju.

Ako je neko imao slicnoh problema neka kaze!
[ Kockicica @ 31.07.2003. 12:57 ] @
Ajde jedan predlog - pogledaj InnoSetup( http://www.jrsoftware.org ) - odlican besplatan instaler sa sve skriptovima za instaliranje BDE, MDAC, VB runtime, prevodom na srpski... jednom recju ne vidim zasto ga ne koristiti. Ja ga koristim vec skoro dve godine i nemam zamerki.
[ byTer @ 31.07.2003. 16:36 ] @
Ne vido nesto mnogo funkcije u ovom programu, narocito ne za registraciju Borlandovih VCl i ostalih komponenata.
Problem je ustvari u slledecem: posto zavrsim sa setupom i pokrenem exe fajl javlja mi gresku u kernelu. Sta dovodi do toga. ja mislim da su to neregistrovane VCL komponente. Kako da ih registrujem i koje komponente da registrujem?
[ morlic @ 07.08.2003. 19:28 ] @
Ko zna u cemu je problem, mozda program nije stigao do BDE-a prilikom podizanja. Sta ti tacno prikazuje? Da li razvoj radis na drugoj verziji windows-a od one na kojoj instaliras program ( npr. razvoj winNT/2k/XP,a kod korisnika win9x)
[ byTer @ 08.08.2003. 01:45 ] @
<---- Program je vec gotov i nalazi se na sajtu levo.
Problem je bio u tome sto je referenca isla pogresnu u ODBC.
A za kockicicu... dok sam podesio installer otpadose muda...
Ali sam uspeo. Probajte i dajte komentare...
[ Kockicica @ 08.08.2003. 07:44 ] @
I sa kojim instalerom ga sacini na kraju?
[ byTer @ 08.08.2003. 15:01 ] @
Pa sa INNO. Morao sam da ucim kao novi programski jezik... Ali vredi, s obzirom da sam ishcupao iy registrija sta sve treba da se registruje ODBC Source...
[ Kockicica @ 08.08.2003. 17:30 ] @
Nadam se da si pogledao i ISTool ( www.istool.org ) - skript edtor za inno.