[ lekne @ 04.06.2007. 17:40 ] @
Ako bih upisao neki kurs za MCSE Windows 2003 da li to znaci da nema potrebe da zavrsavam i MCSA Windows???
Manje vise sam nov zavrsio sam politehnicku akademiju i trenutno sam u uk.Usresredio bih se na mreze a mozda kasnije na neki web dev.
Odmah da vam kazem da skole nase nisu nesto cenjene ovde odma pitaju za sertifikat gde god se obratite stoga ako posao trazite preko kao pocetnik skola ne garantuje nista bez AKREDITOVANOG papira,napominjem ne znam za ostale zemlje ovako je u uk
p0zdrav svima
[ Miroslav Jeftić @ 04.06.2007. 19:31 ] @
Naravno, ako završiš MCSE ne moraš da ideš na MCSA, jer ćeš MCSA dobiti automatski posle položena četiri ispita (sedam za MCSE). Za mreže (softverski deo) su to dobri sertifikati (naročito ako si početnik), ako te više zanima hardverski deo onda su ti bolje rešenje CISCO sertifikati (a najbolje i jedno i drugo ).
[ lekne @ 06.06.2007. 23:42 ] @
Jel imaju kod nas Cisco sertifikata ali priznatih ?
[ Ivic@ @ 07.06.2007. 02:03 ] @
Naravno, ti sertifikati su priznati svuda u svetu. Sve jedno je da li polazes u Srbiji, Indiji, UK-u... Jedina razlika je u tome koliko ces kvalitetnu obuku dobiti, to vec zavisi od skole do skole...
[ Branko Santo @ 07.06.2007. 06:18 ] @
Opet za Cisco ti je potrebno mnogo manje harware da bi simulirao pravu mrezu da izvezbas sve to.

Nadji Cisco Academy program i pogledaj dynagen na google.
[ Ivic@ @ 07.06.2007. 11:58 ] @
Pogledaj http://www.routersim.com i skini Routersim Network Visualizer za simulaciju cisco rutera. Dosta dobra stvar za ucenje...
[ lekne @ 09.06.2007. 16:37 ] @
Hvala vam na informacijama.Hteo bih da kazem da ne dovodim u pitanje strucnost nasih skola niti ljudi koji daju sertifikate jel ni ovde nista nije garancija.