[ Kazo1 @ 04.06.2007. 21:43 ] @
Evo samo za informaciju,pojavio se novi voip program firme Betamax 12Voip i sad ono dobro.... :)
SRBIJA 1 cent, kao i JustVoip.

Pozdrav
[ mrle 011 @ 05.06.2007. 00:33 ] @
Citat:
Kazo1: .......... i sad ono dobro.... :)
SRBIJA 1 cent, kao i JustVoip.

Pozdrav


hmmm ..... a lose je da ne rade sip setinzi, kao i kod justvoip-a :(

ne razumem ni koliko dana traje "free destinations" period.
u faq-u pise 120 dana, a ovde --> http://www.12voip.com/en/free.html 3 meseca

kod njih je uvek neka ludnica .....
[ Kazo1 @ 05.06.2007. 10:13 ] @
Za free period su malo neodredjeni :) ali vrlo brzo ce se i to viditi.
SIP meni osobno nije zanimljiv.
Komp mi je ionako uvijek, ili gotovo uvijek upaljen i na "dohvat ruke", tako da koristim obicni USB telefon Yamamoto 1025 i to radi ok, a ponekad, kad je duzi razgovor u pitanju, klasicne slusalice s mikrofonom.
Pozdrav
[ mrle 011 @ 05.06.2007. 19:55 ] @
Citat:
Kazo1: ............
Komp mi je ionako uvijek, ili gotovo uvijek upaljen i na "dohvat ruke", tako da koristim obicni USB telefon Yamamoto 1025 i to radi ok, a ponekad, kad je duzi razgovor u pitanju, klasicne slusalice s mikrofonom.
Pozdrav


e hebi ga, ja imam router sa ugradjenim sip-om i u njega ukljucen obicni panasonic dect.
mnogo je komfornije telefonirati obicnom bezicnom slusalicom.
obaska sto imam 5-6 in-bound (dolaznih) brojeva kojekuda po svetu i ko zna koliko ovih accounta za pozivanje.
a i nekako mi je logicno da na jednom aparatu i biram i primam pozive i sa obicne, fiksne mreze i sa sip-a.
kako god, sip van pc-a je jedan razlog manje da imas stalno upaljen komp.

druga bitna stvar je sto ovaj njihov glupi softphone radi samo u windouzu i to 2K i novijem.
linux, mac, win98, kojekakvi mobilni itd. useri ne mogu da koriste ovaj 12voip.

na justvoip-u je na pocetku radio sip. cak su u faq-u imali objasnjenje za settinge.
kasnije su to ukinuli.
ne razumem zasto to rade.

ma nista ne razumem ni kako, ni zasto, ni sta taj betamax radi ....... pojma nemam ....
[ Kazo1 @ 05.06.2007. 22:17 ] @
Bilo bi im bolje da su imali jedan voip program i da su njega usavrsili, no cini se da ovako imaju bolju zaradu.....
A sto se tice tvog rutera, potpuno se slazem s tobom i u toj konbinaciji je koristenje SIPa sasvim razumljivo.
Da bi ja koristio SIP morao bi se baciti u "investiciju" a to mi se bas i ne da, tako da ostajem na dobrom oprobanom sistemu :)
No doduse moram priznati da cu ipak malo u baciti pogled kakva je situacija sa sip uredjajima.
Pozdrav
[ mrle 011 @ 05.06.2007. 23:01 ] @
Citat:
Kazo1: .........
A sto se tice tvog rutera, potpuno se slazem s tobom i u toj konbinaciji je koristenje SIPa sasvim razumljivo.
Da bi ja koristio SIP morao bi se baciti u "investiciju" a to mi se bas i ne da, tako da ostajem na dobrom oprobanom sistemu :)
No doduse moram priznati da cu ipak malo u baciti pogled kakva je situacija sa sip uredjajima.
Pozdrav


ovo --> http://www.avm.de/de/Produkte/...RITZ_Box_Fon_WLAN/index.html## se moze dobiti na nemackom ebay-u za 60-ak ojra.

adsl modem
router
switch - 4 porta
wireless lan
SIP i mala telef. centrala
pravi usb - mozes da share-ujes stampac, ili recimo, da instaliras torent klijenta i da skida na externi usb HD.

;) torent na routeru - jos jedan razlog manje da imas stalno upaljen komp.

u principu, radi pod linuxom, pa mozes da instaliras svasta na njega.

koliko kosta takav neki usb telefon*, koji si pominjao?

* to je ustvari externa usb zvucna karta ugradjena u slusalicu.
[ whitie2004 @ 06.06.2007. 07:33 ] @
Za finareu je tesko biti siguran za bilo sta, ali .... Pocela je da isplivava politika firme vezana za SIP. Ovaj protokol i bilo sta ozbiljnije se sada vezuje samo za poslovne i ozbiljne korisnike koji donose pare. Granica je negde oko 1 sat dnevno ili 5000 minuta / 3 meseca. Ocito je da administriranje velikog broja korisnika pa puta mnogobrojni klonovi, nije ni lako ni jeftino. Cak i veliki skajp razlicito tretira proste korisnike i one koji se hvataju za novcanik.
[ Kazo1 @ 06.06.2007. 14:32 ] @
Yamamoto 1025 kosta cca 180kn, znaci cca 25 eurica i ima ih na www.globalfon.hr
Ovaj tvoj ruter dobro izgleda. Bolje da to nisam ni gledao. Znam vec kako ce biti. Sad cu poceti traziti razloge zasto bi mi bas to trebalo :)
Pozdrav

[ alexeigovorukhin @ 07.06.2007. 03:49 ] @
Kako i po kojoj(konacnoj) ceni da taj AVM box mogu dobiti ovde u srbiji?
[ astery @ 07.06.2007. 17:48 ] @
ne postoji jasna politika te kompanije...
[ Kazo1 @ 07.06.2007. 20:47 ] @
Ma cim je "politika" u pitanju normalno da nista nije jasno :)
[ milovank @ 07.06.2007. 22:25 ] @
K'o sto neko rece, sad moram naci razloge da ovo kupim. Ako neko ima iskustva sa ovim uređajem ne bi bilo lose da svosa iskustva podeli sa nama. Ponuda je zaista privlacna. Vidim da u BiH imaju zastupnika u Citluku, za Srbiju u BGD nisam zvao da provjerim cjene. Sutra cu. Pozdrav!
[ Kazo1 @ 10.06.2007. 20:12 ] @
Koliko vidim o tom uredjaju ima dosta uputa na netu, tako da samo treba procitati i prvac ducan :)

Hvala Mrle, uredjaj je zbilja ok.
Vjerovatno cu ga nabaviti cim mi se pruzi prilika.
[ Kazo1 @ 12.06.2007. 08:51 ] @
Mrle 011, imas li ti instaliran Lowratevoip?
Citam jutros na jednom forumu da navodno SIP konekciju naplacuju po normal rate cjeniku.
To bi valjda znacilo da zapravo nema free destinacija. Zvuci mi bez veze, ali ko im vjeruje :)
Nadam se odgovoru iz "prve ruke" :)
Pozdrav
[ misk0 @ 12.06.2007. 22:10 ] @
Ne, nema to veze. Ja se na freecall spajam sa asteriskom, i tarifira mi isto kao kad bih zvao sa njihovim klijentom.
[ Kazo1 @ 13.06.2007. 10:37 ] @
Je** ga, zbilja pise :(
Malim,majusnim slovima na dnu cjenika poziva i oznaceno je sa dvije zvijezdice

** superdeal tariffs do not apply to SIP users.
To benefit from the superdeal please make your calls via the client

Ma grozni su, gledaju te "pokrasti" gdje stignu.... :)
Ma nije vazno, ionako ne koristim SIP, ali svejedno dobro je znati.
Uostalom, kako god okrenes cjena pricanja je i dalje super povoljna u odnosu na druge operatere.

[ misk0 @ 13.06.2007. 20:31 ] @
U pravu si, ja sam mislio da sve te firme (zapravo firme betamax-a) imaju istu politiku, medjutim prevario sam se. Sad sam kontrolisao, freecall nema tog izuzetka.
[ Kazo1 @ 13.06.2007. 23:52 ] @
Pa i imaju istu politiku...da dignu cijene kad im se hoce...:(
12voip je digao cijene za Srbiju 2centa /min. Kratko je trajalo.
Dobro, jos uvijek ostaje JustVoip.
[ brankos @ 22.06.2007. 20:11 ] @
Vidim da sad postoji podrska za VOIP IN brojeve telefona.
Da bi se video spisak zemalja mora da se uloguje, a ja se jos nisam registrovao na "12voip", kad vec imam "justvoip", pa ako neko ko ima log moze i hoce da napise spisak zemalja u kojima postoje IN brojevi bilo bi lepo.

Hvala.
[ Kazo1 @ 10.07.2007. 23:03 ] @
Ni ja nisam vidio spisak zemalja koje podrzavaju IN brojeve, a i mene to zanima.
Oni u Betamaxu su skrti na informacijama, i ne odgovaraju na e-mailove i tu njihovu politiku necu nikad razumjeti.
Ko da im nije u interesu da pruze sto bolju uslugu.
Poslacu im fax ali cini se da i od toga nece biti nista..... :(
Nego zbilja, ako neko zna bilo bi fino da to napise ovdije .
Za sad znam sigurno da u Njemackoj to funkcionira super.
Pozdrav
[ astery @ 12.07.2007. 01:01 ] @
Austria, UK i Nemacka, tu sigurno imaju voip-in...za dalje ne znam....Moguce da u vecini EU imaju...
[ Kazo1 @ 12.07.2007. 08:09 ] @
Hvala Astery.
Koji program je bio koristen za to?
Ali kako mi je to stupidno da nema negdje spisak zemalja koje to podrzavaju. Ocito je jedini nacin osloniti se na iskustva korisnika.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kazo1 dana 12.07.2007. u 09:19 GMT+1]
[ Kazo1 @ 16.07.2007. 12:41 ] @
12Voip se malo popravio :)
Pozivi prema Hrvatskoj su FREE !
Pozdrav
[ bachi @ 16.07.2007. 13:56 ] @

> 12Voip se malo popravio :) Pozivi prema Hrvatskoj su FREE ! Pozdrav

Ja čekam da to bude za Srbiju pa da se napijem od sreće pošto
nemam fiksni telefon. :D


[Ovu poruku je menjao bakara dana 17.07.2007. u 12:09 GMT+1]
[ Kazo1 @ 17.07.2007. 09:45 ] @
Sad su poskupili na JustVoipu :(
Srbija 2 cnt/min

Pijanstvo ce malo sacekati :)

[ bachi @ 17.07.2007. 11:28 ] @
... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!
> Sad su poskupili na JustVoipu :( Srbija 2 cnt/min Pijanstvo ce malo
> sacekati :)

Primetih. :( Ali mi se i dalje isplati da zovem na fiksni. Sve
do 5 centi mi se isplati. Valjda će da vrate na 1 cnt, jer je i ranije
znalo da poskupi, a to poskupljenje da traje 1 - 2 dana.
[ zzviktor @ 17.07.2007. 12:16 ] @
Postovani a da li mi neko moze objasniti kako mogu da dodjem do kredita za
12 voip da li se on moze uplatiti iz srbije.
[ Kazo1 @ 17.07.2007. 13:16 ] @
Vidi ovako.
Mozda nije naj jeftinije, ali je u svakom slucaju naj jednostavnije da to uradis preko nekog ovlastenog resellera.
Ili mozes koristiti neku kreditnu karticu ukoliko je imas.
U HR bi ti znao koga preporuciti, ( SEBE) :))

Potrazi u accountpage pod nacinima placanja popis Resellera, usporedi cijene, pa dogovori sa njima.
Pozdrav
[ bachi @ 17.07.2007. 13:37 ] @
... May the force be with you zzviktor Skywalker, that is your destiny!
> Postovani a da li mi neko moze objasniti kako mogu da dodjem do
> kredita za 12 voip da li se on moze uplatiti iz srbije.

Na sajtu www.belgradeonline.net imaš sve objašnjeno. Ima dosta resellera, ali ovi omogućavaju kupovinu vaučera od min. 5€, dok je kod drugih min 10€.
[ Kazo1 @ 19.07.2007. 23:53 ] @
Nisam siguran za vaucher od 5 eura, mislim da to ne moze, ali reseller moze uplatiti 5 eura.
Mogu se generirati Vaucheri od 10 i 25 eura.
[ bachi @ 20.07.2007. 08:47 ] @
... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!

Tačno, za 5 evra ne može vaučer, ali može direktno reseller da
prebaci na tvoj voip račun. Meni sve jedno da li će direktno ili preko
vaučera.

E i da, kada se uplati 5 evra, period besplatnih dana je obično
prepolovljen, što je i razumljivo.
[ Kazo1 @ 20.07.2007. 08:57 ] @
Citat:
bachi: ... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!

Tačno, za 5 evra ne može vaučer, ali može direktno reseller da
prebaci na tvoj voip račun. Meni sve jedno da li će direktno ili preko
vaučera.

E i da, kada se uplati 5 evra, period besplatnih dana je obično
prepolovljen, što je i razumljivo.


.... osim kad je u pitanju Lowratevoip gdje kad uplatite 10 eura preko neke kartice, ima free period 30 dana, a ako reseller uplati 5 eura onda je free period 60 dana :)
[ bachi @ 20.07.2007. 09:09 ] @
Heh, ta BetaMaxova politika mi je čudna od kako sam čuo za njih.
Nije mi jasno i zašto na primer vopicheap ima mogućnost da radi preko
SIPa, dok recimo justvoip to nema. Podigli su SIP server na
sip.justvoip.com, ali neće da radi. Užas.
[ Kazo1 @ 20.07.2007. 09:38 ] @
Da, slazem se s tobom... Cudna politika....no svejedno i dalje su mi naj jeftiniji za pricanje. A ta njihova "Sluzba za korisnike" :))))))
Nisam nikad dobio ni " o " od odgovora na bilo koji upit :) , tako da jednostavno nema smisla ni slati mailove i traziti informacije o tom.
Ali ko sto kazem, zasad su povoljni po cijenama, pa im se moze oprostiti ta slampavost u odnosu sa korisnicima.
[ astery @ 23.07.2007. 00:06 ] @
Jednom prilikom mi je njihov admin "voipbuster.com" na forumu napisao (bio je problem oko onog poznatog "this call is not allowed") ako mi se ne svidja politika firme da potrazim boljeg VoIP Provajdera....Posteno sam ih napljuvao ali to ne vredi...Potpuno ne jasna politika firme....Mislim da ce tako biti sve dok se ne pojavi neki slican VoIP provajder, tek onda ce se menjati stvari na bolje do tada snalazite se sa njima ko kako zna i ume....
[ Kazo1 @ 23.07.2007. 00:18 ] @
Tebi je bar neko odgovorio, pa bar nesto, ali meni niko nista :)
Nova fora je da na Lowratevoipu i SMS discountu ne dozvoljava verifikaciju broja , ali uredno skine kod svakog pokusaja 8 ct. Pa zapravo na tim sitnim forama lezi njihova zarada :)
Valjda :)
Nadam se da nije tako, i vjerujem da ce brzo to oni srediti.
Treba pozitivno razmisljati :)
Pozdrav
[ bachi @ 24.07.2007. 11:10 ] @
... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!

Kazo, šta znači ono na www.12voip.com za one free razgovore -
kao, moram da čoveka dodam u konktakt listu da bih ga zvao besplatno?
WTF? Je l' to zaista tako?
[ Kazo1 @ 24.07.2007. 11:36 ] @
Ne moras nikoga dodavati nigdje. Kao i kod svih drugih programa mozes jednostavno upisati broj telefona i pozvati, ili direktno korisnicko ime.
Dozvoli par poziva prema free destinacijama prije uplate kredita, pa isprobaj. Radi ok. Sad sam isprobao i nisam nikog stavljao na kontakt listu.

[ bachi @ 24.07.2007. 13:46 ] @
... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!

E odlično, hvala. Zato što im na sajtu piše: "*in order to call
a person in one of the free destinations, you have to add this person to
your contactlist" pa me to bunilo.

[Ovu poruku je menjao bachi dana 24.07.2007. u 14:56 GMT+1]
[ Kazo1 @ 24.07.2007. 14:53 ] @
Citat:
bachi: ... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!

E odlično, hvala. Zato što im na sajtu piše: "*in order to call
a person in one of the free destinations, you have to add this person to
your contactlist" pa me to bunilo.

[Ovu poruku je menjao bachi dana 24.07.2007. u 14:56 GMT+1]


Sorry, sad i mene buni :)
Idem to malo bolje prouciti.
[ bachi @ 24.07.2007. 15:09 ] @
... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!
> Sorry, sad i mene buni :)

:) Pa to. Zato mi i treba neko ko koristi baš 12voip da potvrdi
to ili ne.
[ mmmilan @ 04.08.2007. 18:53 ] @
zanima me da li je neko uplacivao voip kredit preko http://voip.belgradeonline.net/ i kakva su iskustva?
Da li neko zna nekog drugog resellera za Betamax?
Ovi uzimaju 30% provizije sto mi se cini da je puno s obzirom da se u Srbiji moze naci reseller za skype koji ne uzima procenat uopste.
Da li neko moze da potvrdi da je cena za fiksnu tel u srbiji stvarno 0.02evra kako pise na 12voip-u?
Skajp je ok, koristim ga ali ovo ne neuporedivo povoljnije, jedino ta uplata iz srbije....
[ Kazo1 @ 04.08.2007. 22:01 ] @
Reselleri u prosijeku uzimaju od 20 do 30% provizije, i to je sasvim ok. Znam da zvuci puno, no gledaj to ovako. Prvo , neko se potrudio da postane reseller. Neko za tebe uplacuje i reskira svoj novac, koji je daleko i jos jedanput daleko veci od 5 ili 10 eura koliko prosjecni korisnik uplacuje. Tebe ko korisnika nije briga za bankovne transfere, cijene istih i slicne stvari koje reseller odradi da bi zaradio neku sitnu lovu.
Mozes uplatiti sam preko neke kreditne kartice pa onda imas minimalnu ili nikakvu proviziju i ne treba ti reseller.
Bas sam neki dan razgovarao o tome kako smo mi u pravilu uvijek nezadovoljni. Vidi, uplatis , recimo 13 eura i pricas beskrajno puno sa zemljama koje ovako ni u ludilu nebi nazvao duze od 30 sekundi i onad smo nezadovoljni je smo morali uplatiti tih 13 ili 6,5 eura i pricali smo besplatno samo 60 dana... :) Bestidnici...Lopovi...Pljackasi... Pljuv...pljuv... :)
Skype je skup. Naplacuju konekciju, a tarife su im daleko vece nego na bilo kojem Betamaxovom programu. Skype je dobar za pricanje PC-PC ali za drugo bas i ne.
12voip i JustVoip imaju cijenu od 2 ct/min za Srbiju i rade sasvim ok. Do nedavno je Justvoip imao cijenu od 1 ct/min.
A sto se tice uplate iz Srbije.... Uplati kod mene u Hrvatskoj :)
Salim se... Vidio sam da u Srbiji imate mislim 18 Resellera, pa valjda ces naci nekog ko ce ti uplatiti. Neki od njih posjecuju ovaj forum pa dogovori sa njima.
Ako trebas jos informacija o Betamaxovim voip programima samo se ti javi ili (malo reklame) pogledaj na www.freevoiphr.com :)
Pozdrav
[ bachi @ 04.08.2007. 22:51 ] @
... May the force be with you mmmilan Skywalker, that is your destiny!
> zanima me da li je neko uplacivao voip kredit preko
> (http://voip.belgradeonline.net/: http://voip.belgradeonline.net/ ) i
> kakva su iskustva?

Ja sam uplatio dva puta tu. Sve ok, pošalješ čoveku kopiju
uplatnice na mail i odmah ti leže kredit, bez obzira što čoveku pare još
nisu legle na račun.

Moja preporuka.
[ mmmilan @ 05.08.2007. 10:26 ] @
hvala svima na odgovoru. videcu da uplatim u ponedeljak 13 evra
[ Kazo1 @ 08.08.2007. 16:27 ] @
Bachi, provjereno za 12voip.

Da bi poziv bio besplatan, stvarno se mora broj dodati u kontakt listu inace naplacuju 3ct/min :(
Pozdrav
[ bachi @ 12.08.2007. 09:22 ] @
... May the force be with you Kazo1 Skywalker, that is your destiny!
> Bachi, provjereno za 12voip. Da bi poziv bio besplatan, stvarno se
> mora broj dodati u kontakt listu inace naplacuju 3ct/min :(

Hvala. Kakvi mentoli. :))) A još su i ladno razdvojili kupovinu
kredita. Sad posebno kupuješ besplatne dane, a posebno kredit. :slap:
Tako da - držim se justvoipa kao najbolje rešenje za Srbiju.
[ bn_vet @ 13.08.2007. 21:59 ] @
koristim 12voip oko 2meseca i potpuno sam zadovoljan, inace zivim u austriji, kredit dopunjavam preko online banking-a, sve funkcionise bez bilo kakvih problema, cak su mi ponudili da postanem reseller, ali sam odbio :)

malo mi smeta zato sto nema podrsku za sip jer imam usb bezicni telefon, pa moram da pozivam i prekidam razgovor sa kompjutera, ali sve u svemu u odnosu na cenu razgovora 12voip je sasvim OK
[ Kazo1 @ 15.08.2007. 23:44 ] @
Citat:
bn_vet: koristim 12voip oko 2meseca i potpuno sam zadovoljan, inace zivim u austriji, kredit dopunjavam preko online banking-a, sve funkcionise bez bilo kakvih problema, cak su mi ponudili da postanem reseller, ali sam odbio :)

malo mi smeta zato sto nema podrsku za sip jer imam usb bezicni telefon, pa moram da pozivam i prekidam razgovor sa kompjutera, ali sve u svemu u odnosu na cenu razgovora 12voip je sasvim OK



Stvar navike :)
12voip....malo su mi jos nestabilni sa cijenama, kao i dialnow koji doduse bas i ne radi kao ostali programi nego koristi accesnumber za pozive.
Pa onda ta gnjavaza oko spremanja brojeva u contacts....da bi mogao koristiti free uslugu....
Ima on sigurno svoje kvalitete.... :)
Meni osobno se jedino dopada sto je HR besplatna 300min.

[ DrSale @ 16.08.2007. 18:21 ] @
@Kazo1 i ....gnjavaza oko spremanja brojeva u contacts....

i mene je to nerviralo sto sam iznova morao da ubacujem iste brojeve u kontakte, kad god promenim klon. prvo sam koristion internetcalls, pa voipstunt, pa 12voip i sada just voip. medjutim poslednji put sam shvatio da je moguce sacuvati (exportovati) listu kontakata iz jednog programa, i onda importovati u drugi. Na primer, u 12voip-u sam imao preko 30 kontakt telefona. I nekako sam exportovao sve to u jedan fajl, i onda kad sam instalirao justvoip, samo importovao isti...
Mozda neki vec ovo znaju ali eto da ubacim u diskusiju ako neko ne zna a ima slican problem

pozzdrav svima
[ Kazo1 @ 16.08.2007. 18:45 ] @
Znam za to TOOLS ARCHIVE CONTACT BECK UP CONTACS TO FILE a kasnije isto samo RESTORE CONTACTS.
Problem je u brojevima koje zovem a nemam ih od prije u listi.
Ma u ostalom, ne moze sve biti idealno :)
Bitno da je jeftino :)

Pozdrav
[ bn_vet @ 21.08.2007. 21:56 ] @
bas sam se danas obradovao, tarifa na 12voip-u je poskupila na 0,04eurocent-a za pozive ka fiksnoj telefoniji u srbiji.

kad bi bar omogucili sip, ovako razmisljam da predjem na voipcheap.....
[ Kazo1 @ 21.08.2007. 22:13 ] @
Voipcheap.com 5ct/min ?!

A sta bi sa Justvoip-om 2 ct/min :)
Jest da nema SIP, ali jeftin je.

VoipBuster 4,5 ct/min ima SIP
Poivy 5 ct/min takodjer ima SIP
[ Krvavi @ 22.08.2007. 11:52 ] @
Pa za Srbiju pise da je 6 ct? Otkud to da je 2 ct?

12voip - Srbija 4 ct

Je li na ovom 12 voipu kada kupim kredit, isto mi vazi i za free calls i za one koji nisu free sa jednim te istim mogu oboje koristiti ili vec, vidim neko je gore spominjao neko odvojeno kupovanje za free i za ove druge? Hm, mada mi to nidje veze :)!?


Evo skinuo ovo s*****, registrovo se, i sad posto sam iz BiH, izabrao zemlju kao iz koje zoves BiH, pise kao zbog metoda placanja izaberi zemlju odakle si, i tamo pod buy credit odem, i kliknem i ni jedne od metoda placanje nema, niti kreditnom karticom, pa niti reseller, banka ili vec, ono kontam ako nema resellera u BiH, valjda imaju ove druge metode?

Ljudi daj pomagajte, dosad sam koristio ono g**** Skype i jeba mi majku parama, jer nisam imo nacina na drugim nekim voip programima, da platim, preko kartice, jedino sam uspio na skypeu, ako znate neki dobar da mogu platiti VISA ELECTRON, javite, unaprijed zahvalan!?

Probavao sam s mnogima, tipa voipbuster, voipcheap itd, upoznat sam ono, ali nisam mogo preko karticE, osim na skype-sranju!

Hvala!


p.s.

Za justvoip sam naso reseller-a, ali za ovaj 12voip klinac u BiH ne znam da li ima ? I moze li 12voip karticom uplatiti se kao na skype-u, koristim VISA ELECTRON, otvorena u Reiffeisen banci! Hvala!?
[Ovu poruku je menjao Krvavi dana 22.08.2007. u 13:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Krvavi dana 22.08.2007. u 13:31 GMT+1]
[ Kazo1 @ 22.08.2007. 12:22 ] @
Na zalost u pravu si....od jutros Justvoip ima nove cijene i sad je Srbija 6 ct/min :((((
Ono drugo pitanje nisam dobro shvatio, ali kod 12voipa ide otprilike ovako. Mora se staviti broj koji pozivas u contact listu i tek ce onda biti Free (samo one destinacije kod kojih pise free), inace ih naplacuje. Inace radi kao vecina ostalih Betamaxovih programa.
Dosta ljudi koristi 12voip i koliko je meni poznato nema ozbiljnih primjedbi.
Pozdrav
[ Kazo1 @ 22.08.2007. 12:27 ] @
Puno mi nesto psujes.....ccc...ccc... Ni jedan program od onih koje si naveo nije tako los da ga tako pljujes.
Ako imas problem sa uplatom to je samo zato sto u BIH ocito jos nisu sredili platni sistem, ali ti zato nije kriv ni Betamax ni Skype.
Pokusaj napisati da si u HR pa ces dobiti mogucnost uplate i tvojom karticom.
Uostalom, moze ti uplatiti i reseller , neovisno o tome sto ga ti nemas navedenog kao mogucnost uplate, ako imas nacina kako ti njemu da platis.
Pozdrav
[ Krvavi @ 22.08.2007. 12:38 ] @
Ma ne psujem ba, cini ti se ;) vec ova sranja kad te iznerviraju , jer ih je vecina spywareski naoruzana, i svako malo im ne radi database, i jebiga sta onda da kazem, "jao divni su, slatki su", jednostavno ne nudi ni 1 opciju placanja na 12Voip, i onda prijavi gresku u database-u. Nije frka do platnog sistema BiH, kako onda ide sa skype-om, i kako sve u svijetu placam karticom koja je u BiH otvorena, jedino ovi seru! Nisam reko da je Skype kriv, nisi pazljivo cito, skype koristim i s njim uplacujem bez problema preko kartice!!!

Ni HR kad postavim nista ne prikaze, vjerovatno ide preko IP-a, pa onda seru! Nema nikakve opcije ni reseller-a na ovaj 12voip, za justvoip sam naso, imam nacina da mu platim , direktno , u Sarajevu je, a i ja,ali problem je za 12voip da li ima neki resseler u BiH znas li? Jer ja ne mogu da vidim preko ovog account sto sam otvorio na 12voip!

Hvala, pozdrav ;)

Ajde purgeru sta se bunis odma fol psujem, ko da vi u krvackoj nikako ne psujete :P

E sredio sam, jednostavno baza im je zesce s*****, pa sporo otvara, nakon 5-6 pokusaja otvorila mi se lista metoda, nemaju za BiH valjda placanje preko kartice, jedino reseller, i za voip12 je isti kao i za justvoip, valjda ista firma ta betamax, kako mi ova cura rece!

[Ovu poruku je menjao Krvavi dana 22.08.2007. u 14:00 GMT+1]
[ Kazo1 @ 22.08.2007. 13:04 ] @
Ono zadnje cu ti zanemaritij jer mi se cini da bi nas brzo odvelo u neke rasprave potpuno besmislenog karaktera i neprihvatljive na ovom forumu. (bar koliko sam vidio)

Resellere imas naravno i u BIH. Neko je negdje na ovom forumu pominjao nekog resellera iz BH pa potrazi malo.
Pozdrav
[ Kazo1 @ 22.08.2007. 13:06 ] @
Svi oni imaju isti nacin placanja, a ima 21 program iste firme.
[ Krvavi @ 22.08.2007. 15:13 ] @
Pa malo se salim ba, a vi iz Krvacke se ni malo neznate opustiti, dodjite kod nas u BiH da vidite sta je zivot ;)

Malo se salio ba, sta se ljutis Kazo legendo ;)

vidio sam da je ista firma, rekla mi je ova cura sto je reseller za BiH u svakom slucaju hvala! I ne znam sto se uvrijedis ako kazem Purgeru :) kad vas tako zovu, ono ako si iz ZG mislim, i nema tu nista lose!

Pozdrav ;)
[ Kazo1 @ 22.08.2007. 15:29 ] @
Ma sve je ok.
Samo se ti javi ako treba sta.
Pozdrav
[ Vladimir Petrovic @ 24.08.2007. 08:53 ] @
Citat:
zanima me da li je neko uplacivao voip kredit preko http://voip.belgradeonline.net/ i kakva su iskustva?
Da li neko zna nekog drugog resellera za Betamax?
Ovi uzimaju 30% provizije sto mi se cini da je puno s obzirom da se u Srbiji moze naci reseller za skype koji ne uzima procenat uopste.
Da li neko moze da potvrdi da je cena za fiksnu tel u srbiji stvarno 0.02evra kako pise na 12voip-u?
Skajp je ok, koristim ga ali ovo ne neuporedivo povoljnije, jedino ta uplata iz srbije....


30% je za nestandardne iznose iznose, kao npr. 5eur. Za 10eur je npr. cena 1000din, a za 25 2400din, što je manje od 30%. Troškovi nabavke kredita su trenutno veliki, a ukoliko se budu smanjili i provizija će se smanjiti.
[ Kazo1 @ 24.08.2007. 09:14 ] @
Sad sam tek vidio da sam vec komentirao "poroviziju" :)


[Ovu poruku je menjao Kazo1 dana 24.08.2007. u 14:00 GMT+1]
[ Kazo1 @ 11.09.2007. 17:20 ] @
Evo i kod 12voipa access numbers
Pa ako koga zanima
Pozdrav



Dear 12Voip user,

Make good use of your credits and make cheap regular and mobile phone calls via our access numbers:

Check out the local number for your country;

Austria; 0720306020
France; 0170818081
Germany; 02213392020
Ireland; 014829010
Netherlands; 0107440500
Spain; 0911320020
Switzerland; 0315260060
United Kingdom; 01158180030

Here's how it works:

1). Make sure you have entered your home and/or mobile phone number in your personal details so you can access our local rate numbers.

2). Call the number mentioned above (at local rate) from your home number or mobile phone and wait for the voice prompt.

3). You can now enter any (international) number you want, and 12VoIP connects your call (always use the international format for your calls, for instance 0044201234567 for a UK call). After entering the telephone number you want to call, you will hear the current rate of the destination you are calling so you know exactly what each call will cost - in advance!


The costs for the onward calls will be settled via your 12VoIP-account at the current rates, for an overview please visit; http://www.12voip.com/en/rates.html


Kindest regards,

The 12Voip Team
[ Krvavi @ 20.09.2007. 22:04 ] @
Sa ovim pristupnim brojevima, mogu li ih ja iz BiH koristiti, i ide li to onda na racun mog telefona, posto ukucavam svoj kucni broj ili? Hoce li doci na moj racun telefonski to, po onim tarifama koje vaze i kada se zove preko programa kada se uplati kredit? Ako sam dobro razumio ili?


I da , ima li nacina da se preko kartice, kao na skype-u uplati i na 12 voipu, to ne vidim medju opcijama u buy credit?

I reci mi kako da promjenim zemlju, ja stavio croatia, misleci da cu dobiti opciju sa placanjem preko kartice, kako da promjenim da bude BiH, ono u profile details nije, gdje je onda hm?


Pozdrav, hvala!
[ DrSale @ 20.09.2007. 22:38 ] @
@ Krvavi
to sa 12voip-om je neka velika zagonetka. Ja sam par puta uplacivao i to uvek preko kreditne kartice. Medjutim mojim prijateljima se desavalo da neki put prihvati uplatu a sledeci put nece. Zaista ne znam sta se desava.
pozdrav
[ Krvavi @ 21.09.2007. 00:27 ] @
Citat:
DrSale:
to sa 12voip-om je neka velika zagonetka. Ja sam par puta uplacivao i to uvek preko kreditne kartice. Medjutim mojim prijateljima se desavalo da neki put prihvati uplatu a sledeci put nece. Zaista ne znam sta se desava.
pozdrav



Ali druze kod mene, kad idem na onom menu-u u opcijama ima BUY credit, i tu kad click, ne ponudi mi nijedan od nacina da platim karticom, kako pise kod tebe za tu opciju gdje ima karticom da se plati, mislim na kartice tipa Visa electron, maestro itd!?

Hvala

Pozdrav druze ;)
[ Kazo1 @ 21.09.2007. 12:29 ] @
Citat:
Krvavi: Sa ovim pristupnim brojevima, mogu li ih ja iz BiH koristiti, i ide li to onda na racun mog telefona, posto ukucavam svoj kucni broj ili? Hoce li doci na moj racun telefonski to, po onim tarifama koje vaze i kada se zove preko programa kada se uplati kredit? Ako sam dobro razumio ili?


I da , ima li nacina da se preko kartice, kao na skype-u uplati i na 12 voipu, to ne vidim medju opcijama u buy credit?

I reci mi kako da promjenim zemlju, ja stavio croatia, misleci da cu dobiti opciju sa placanjem preko kartice, kako da promjenim da bude BiH, ono u profile details nije, gdje je onda hm?


Pozdrav, hvala!


Sorry, ovih dana sam u nekoj guzvi pa se ne stignem javiti.
Nego ovako...
Pristupni brojevi iz bosne ne koriste jer su to lokalni brojevi u navedenim zemljama i ako ih zoves iz Bosne, bio bi to kao da zoves nekog u Njemacku ili slicno, sa mobilnog, a to bi bilo vrlo skupo. Prakticki Poziv do pristupnog broja ide na racun tvog mobilnog ili fixnog, a broj koji nazoves preko pristupnog broja tereti tvoj 12voip racun.

Uplata....
Za uplatu na 12voipu mislim da ti je naj sigurnije uplatiti preko resellera jer ove konbinacije sa karticama su prilicno neodredjene kod 12voipa.
Dogodice ti se da ces dobiti kredit ali ne i free dane, a ako ih i dobijes to ce biti 90 dana a preko resellera 120.
Dakle potrazi resellera ... :)))

Pozdrav i cujemo se
[ Krvavi @ 22.09.2007. 23:25 ] @
Citat:
Kazo1: Sorry, ovih dana sam u nekoj guzvi pa se ne stignem javiti.
Nego ovako...
Pristupni brojevi iz bosne ne koriste jer su to lokalni brojevi u navedenim zemljama i ako ih zoves iz Bosne, bio bi to kao da zoves nekog u Njemacku ili slicno, sa mobilnog, a to bi bilo vrlo skupo. Prakticki Poziv do pristupnog broja ide na racun tvog mobilnog ili fixnog, a broj koji nazoves preko pristupnog broja tereti tvoj 12voip racun.

Uplata....
Za uplatu na 12voipu mislim da ti je naj sigurnije uplatiti preko resellera jer ove konbinacije sa karticama su prilicno neodredjene kod 12voipa.
Dogodice ti se da ces dobiti kredit ali ne i free dane, a ako ih i dobijes to ce biti 90 dana a preko resellera 120.
Dakle potrazi resellera ... :)))

Pozdrav i cujemo se


Aha, pa da, i konto sam da je tako, al reko da utvrdim :) 2 x bi mi zakinuli dzep ehe, hvala kazo !

Ali uopste ne vidim opciju u "BUY CREDIT" preko kartice da se plati??? Sta pise kod te opcije, samo me to zanima? Stavio sam bio recimo i zemlju da je Croatia, ali iste opcije ko i u BiH, bez te opcije sa karticom da se uplati, kao sto moze na Skype-u???

Aha, primjetio sam da se to zale ljudi, hvala na savjetu, samo sto jebiga reseller ti uzme proviziju ;) a preko kartice nema provizije :) a nije mi velika razlika, ako me zakinu za 30 dana, kad ionako zakidaju na tarifama!

Hvala Kazo, pozdrav i do tebe!

[ mrle 011 @ 16.10.2007. 13:46 ] @
Citat:

alexeigovorukhin:

Kako i po kojoj(konacnoj) ceni da taj AVM box mogu dobiti ovde u srbiji?


hebi ga, tek sad sam video ovaj tvoj post ....

dal' si mislio na nov il' na polovan?

novi 7140 ili 7170 je oko 150-200 ojra.
malo skupo, al' prednost je sto zna da "prica" engleski i sto je Annex A (ako ti ovo treba).
zamenom firmware-a neoficijelnim verzijama gubis pravo na podrsku i na garanciju od 5 godina.
ja ne znam kako se kupuje/placa/salje nov model iz inostranstva.
ovde u beogradu, na bulevaru revolucije, imaju "kao" distributera (mozes ga naci na AVM home strani), ali dzaba, jer kod njih nema nista da se kupi od AVM proizvoda.

polovni se kupuju ovde --> http://search.ebay.de/fritzbox tj. ovde --> http://search.ebay.de/fritz%21box
7140 se moze dobiti za 70-ak evra.
7170 je skuplji, ali ako nemas ISDN onda ti on bas nista ne znaci u odnosu na 7140.
.... e sad, hebi ga, najidealnije je da imas nekog u nemackoj da napravi tamo account i da ti to kupi/plati/posalje ovde.
.... ili makar u austriji.
postarina za nemacku je oko 5 evra. za austriju je 12-ak.
mozda bi nemac hteo taj paket da posalje i ovde, ali ne znam kako ide to sa tim kreiranjem accounta, placanjem itd....

stariji modeli, 7050 pa na dalje su u principu jeftiniji, ali bih ti ja preporucio 7140, zato sto ima pravi/master USB, pa se moze svasta ukljuciti u njega.
recimo stampac, pa da ga cela mreza share-uje.
ili USB flash memorija ili externi hard disk, pa se tu moze instalirati torrent klijent, recimo itd.....
moze se instalirati u fritz-a i SSH, pa mozes imati lep/siguran pristup svojim fajlovima sa tog usb externog HD-a, sa neke WAN, udaljene lokacije.
..... i svasta jos nesto ......
video sam da su ovi linux frikovi napravili i firmware sa kojim mozes dobiti i FAX.

..... i tako to ti/vam je to, malo je komplikovano, al' mislim da vredi svakog ulozenog dinara/sekunde truda ....

SIP radi savrseno, iako paralelno, recimo, tece neki download, on uvek daje prioritet SIP-u.
postoji mogucnost raznih kombinacija, preusmeravanja poziva itd., izmedju SIP-a i obicnog telefona .....
.... i svasta jos tu ima ....
... moze da se namesti i bejbi alarm ......

..... eto toliko ......... umorih se pisuci ....
[ mazazeka @ 28.06.2008. 20:19 ] @
Danas sam probao da uplatim preko Pay Pal produzenje svog 12Voip naloga ali nisam uspeo jer njega nije bilo u opcijama placama, proslog puta sam platio na taj nacin , iz Srbije sam ali imam svoj Pay Pal u Nemackoj.
Da li vise ne moze da se placa Pay Palom 12Voip ?
Unapred hvala na odgovoru .
[ mazazeka @ 28.06.2008. 22:12 ] @
koliko se free dana dobija uplatom od 5 eura kod resselera za 12 Voip ?
[ Kazo1 @ 28.06.2008. 22:22 ] @
60.....
Pozdravv
[ vrana @ 20.07.2008. 19:08 ] @
Pozdrav svima !
Jako zanimljiva tema , pogotovo za one koji su se naplacali telefona kao ja npr. Ja koristim , vec neko vreme, voip buster , zovem iz Italije pc to phone, ja cujemo super a signal od mene prema Srbiji varira jako . Znaci 1 min me cuju super a onda nikako i tako gore dole dok ne pop... i prekinem razgovor. Interesuje me da li ostali, koji zovu iz vana , imaju ovih problema?
[ Kazo1 @ 20.07.2008. 19:36 ] @
Ja cesto zovem preko dosta programa i nemam takvih problema. Doduse nisam zvao preko Voipbustera.
Kakva ti je brzina?
[ vrana @ 20.07.2008. 22:08 ] @
DSL 4mb-320kbps.
[ Kazo1 @ 20.07.2008. 22:20 ] @
Tvoja brzina ocito nije problem.
Pokusaj preko pristupnog broja Dialnow.
Nazoves preko PCa pristupni broj u Njemackoj, upises pin i preko njega nazoves Srbiju.