[ dmd @ 04.06.2007. 22:28 ] @
Imam stranu preko koje hoću da menjam svojsta kontrola na ostalim stranicam.
Na primer gridview - da odredim da li je vidljiva,koji tekst,sliku da primi,..i ostale slične stvari.
Kako se to radi u ASp.2.0?
[ Prokleta_Nedelja @ 07.06.2007. 06:45 ] @
Napravi u bazi tabelu podesavanja gdje ces sve to da zapisujes
[ bjevta @ 07.06.2007. 08:45 ] @
... samo se ne smaraj bazom, nabači data set, strpaj setovanja u njega i snimi ga kao XML u neki folder sajta. ako se promene odnose na sve korisnike, imaš web.config sekcije. Kad se promeni web.config, web app se resetuje - vodi računa da u to vreme nema ili ima malo on-line korisnika.
[ dmd @ 07.06.2007. 10:32 ] @
Hvala na odgovorima.
[ dmd @ 12.06.2007. 14:40 ] @
Probao sam preko baze da uzimam vrednosti

Protected Sub GridView_RowCreated(ByVal sender As Object, ByVal e As GridViewRowEventArgs)
If e.Row Is Nothing Then
Return
End If
' Prikaži ako je 'Visible' = true
If e.Row.RowType = DataControlRowType.DataRow And Not (e.Row.DataItem Is Nothing) Then
Dim visible As Boolean = CBool(DataBinder.Eval(e.Row.DataItem, "Vidljivost"))
e.Row.Visible = visible
End If

' ako postoji u bazi url
Dim imageUrl As String = CStr(DataBinder.Eval(e.Row.DataItem, "SlikaURL"))
If [String].Empty.Equals(imageUrl) Then
Dim newsImage As Image = CType(e.Row.FindControl("Image2"), Image)
If Not (newsImage Is Nothing) Then
newsImage.Visible = False

End If
End If
End Sub
Prikaže mi uspešno koje izabrane tekstove da prikažem na prvoj strani,ali pošto imam straničenje
pri izboru sledeće strane(2,345...) prijavljuje grešku.
Šta treba podesiti odnosno napisati?
Kod za prikazivanje ili ne prikazivanje slike ne radi.
Ima li neko ideju zašto?
[ Prokleta_Nedelja @ 13.06.2007. 06:59 ] @
Citat:
bjevta: ... samo se ne smaraj bazom, nabači data set, strpaj setovanja u njega i snimi ga kao XML u neki folder sajta. ako se promene odnose na sve korisnike, imaš web.config sekcije. Kad se promeni web.config, web app se resetuje - vodi računa da u to vreme nema ili ima malo on-line korisnika.


pa ako vec "nabaci data set" i sve lijepo uradi, zasto ne snimiti u bazu? Izbjegli bi resetovanje aplikacije

@dmd
probaj na stranici da ubacis DataList ili DataGrid pa u njemu ubaci sliku i labelu i binduj ih.