[ vrana @ 25.07.2003. 23:29 ] @
Pozdrav Narode !
Evo ovaj problem me muci vec poodavno , naime ponekad, ne uvek na kucistu kompjutera ima struje ne znam u cemu je problem ali ako neko ima kakvu ideju , kako da resim ovaj problem, unapred Hvala!
Ciao!
[ vrana @ 25.07.2003. 23:42 ] @
Zaboravih jos nesto . Prije par dana mi je sprzen jedan adsl modem a primetio sam da se pored njega i jos neke komponente jako zagrejavaju. Modem je externi adsl usb . Oseti sam jos i da na usb cablu ima struje ?????
[ tOwk @ 26.07.2003. 00:25 ] @
Pa nemoj da držiš otvoreno kućište napolju dok pada kiša (čuo sam da ove kisele kiše jako dobro provode struju).

I probaj da isključiš osigurače, to bi trebalo da reši problem.

Ako nijedno od ova dva ne pomogne, onda zaista ne znam šta je problem.
[ McKracken @ 26.07.2003. 02:44 ] @
Za pocetak probaj da promenis uticnicu.

Meni to jako lici na lose uzemljenje...

@towk: Irony factor: 7.5
[ vrana @ 26.07.2003. 03:08 ] @
Hvala McKraken predpostavio sam da je to. Uticnicu sam promenio prije postavljanja post-a ali pokusacu opet da nesto uradim, problem je sto ima 4-5 vrsta uticnica u zidu , nisu sve iste kao kod nas.
TOwk necu ni da komentarisem tvoj odgovor!
[ darkofdoom83 @ 26.07.2003. 03:50 ] @
kad smo vec kod struje i ovih stvari da i ja pitam nesto da ne bih otvarao
poseban thread.Meni se komp ponekad sam resetuje,al nije nista vremenski
odredjeno nego kad mu dodje....
Jel mozda maticna crkla ? Nije do variranja napona sigurno.
[ caiser @ 26.07.2003. 04:42 ] @
A kolika ti je temperatura procesora kada ti se restartuje racunar? Zna ponekad da se restartuje ako je temperatura previsoka.
[ broker @ 26.07.2003. 10:57 ] @
Citat:
vrana:
Hvala McKraken predpostavio sam da je to. Uticnicu sam promenio prije postavljanja post-a ali pokusacu opet da nesto uradim, problem je sto ima 4-5 vrsta uticnica u zidu , nisu sve iste kao kod nas.


Promena uticnice ne mora da pomogne posto obicno kad faza probije
negde na uzemljenje onda to bude u celom sistemu. Najbolje bi bilo da
uzmes merni instrument i premeris napon izmedju uzemljenja i nule na
svim uticnicama i vidis kako stoje stvari.

Dok to ne resis, budi vrlo paznjiv: gledaj da sve uredjaje koji su u
galvanskoj vezi spajas na istuuticnicu da bi izbegao njihovo spaljivanje
i gledaj da ne ides bos :)
[ darkofdoom83 @ 27.07.2003. 15:46 ] @
Citat:
caiser:
A kolika ti je temperatura procesora kada ti se restartuje racunar? Zna ponekad da se restartuje ako je temperatura previsoka.


temp.je uvek oko 36-37 posto se radi o celeronu na 500mhz
[ scele @ 27.07.2003. 22:27 ] @
Meni se gasenje kompjutera (resetovanje) obicno desavalo kad mi crkne cooler na procesoru, pa prvo to provjeri.
[ salec @ 28.07.2003. 11:26 ] @
Citat:
broker:
Citat:
vrana:
Hvala McKraken predpostavio sam da je to. Uticnicu sam promenio prije postavljanja post-a ali pokusacu opet da nesto uradim, problem je sto ima 4-5 vrsta uticnica u zidu , nisu sve iste kao kod nas.


Promena uticnice ne mora da pomogne posto obicno kad faza probije
negde na uzemljenje onda to bude u celom sistemu. Najbolje bi bilo da
uzmes merni instrument i premeris napon izmedju uzemljenja i nule na
svim uticnicama i vidis kako stoje stvari.

Dok to ne resis, budi vrlo paznjiv: gledaj da sve uredjaje koji su u
galvanskoj vezi spajas na istuuticnicu da bi izbegao njihovo spaljivanje
i gledaj da ne ides bos :)


Potpuno se slazem, samo da dodam nesto: ako je provodnik za uzemljenje prekinut, na primer: imas vise uredjaja na produznom kablu sa suko prikljuccima, ali u uticnici u zidu nije dovedeno uzemljenje ili je neispravno, onda ce filter u napajanju koji sadrzi dva kondenzatora, jedan izmedju faze i uzemljenja a drugi izmedju nule i uzemljenja, da ti napravi 110 V na "uzemljenju" sto moze da se oseti kao peckanje.

Drugi moguci razlog, a cest uzrok crkavanja opreme jeste kada su suko uticnice "nulovane" (nula je prespojena i na kontakte na kojima bi trebalo da je zastitno uzemljenje), a dva uredjaja su medjusobno spojena nekim komunikacionim kablom pri cemu su na razlicitim suko prikljucnicama, a ponekad cak i na razlicitim fazama. Svojevremeno sam merio 50-90V AC potencijalne razlike izmedju sirma tankog ethernet kabla i mase kompjutera na koji je bio povezan, jer je tolika bila razlika izmedju "nula" u jednoj i drugoj kancelariji.

Znaci:
1. obavezno uzemljiti suko,
2. po mogucstvu, sva oprema na istu uticnicu (ako moze da da toliku struju bez paljenja)
[ djdrale @ 29.07.2003. 04:20 ] @
Odgovor na resetovanje kompa: cini mi se da je darkofdoom83 u pitanju.
Imas tamo u My Computer/properties/advanced opciju da iskljucis taj reset. Dakle kada se uvijek pojavi neka greska on ce ti restartovati komp.
Tako je i meni bilo pa sada nema sanse da se to desi.
Nego, dobrodosao u klub obozavalaca XP-a!!!
[ darkofdoom83 @ 29.07.2003. 12:47 ] @
Sad cu ja da probam
[ vrana @ 03.08.2003. 01:04 ] @
Hvala na odgovorima !!!
[ gagacg @ 07.08.2003. 01:42 ] @
Meni se komjuter resetuje sam pri dužem igranju igara ali to samo ljeti. U sobi mi temperatura dostiže i preko 35 stepeni. A kad odmah poslije resetovanja u đem u bios i izmjerim temperaturu procesora on je uvijek oko 60 stepeni. Imam PIII na 933 mhz
[ mac @ 07.08.2003. 02:03 ] @



Jel pogledo neko temu ATX napajanja?

????????????????????