[ roberto555 @ 05.06.2007. 12:56 ] @
Ovako muči me jedna sitnica, na jednoj stranici sam napravio da se prikazuju neke novosti itd...ono što se često mijenja, manje bitno, a na drugim se to postavlja gore itd.sprema u bazu. nešto kao mali cms, :)) i sad ne znam u čemu da to prikazuje na toj stranici, dakle što da koristim za prikaz? Ovaj datagrid je ružan nikako to ne ispadne, a bilo bi najbolje da imam neku manju sličicu i nešto teksta, molio bih da netko malo bolje objasni kako to radi ili da me negdje uputi,,..?! <samo ne da skinem neki cms, i koristim ,jer mi to nije zanimljivo>

nešto kao http://www.ve-mil.hr/ (nije reklama samo nisam našao ništa trenutno da objasnim) malo spustite dole, pa gdje su novosti dakle sličica, mali naslov i nešto teksta.,.,, tako bi htio tu se baš lijepo to prikazuje.,.,

zahvaljujem!
[ boomLM @ 05.06.2007. 15:57 ] @
Da li mozes da razvijes svoju kontrolu na kojoj su picBox i 2 text boxa pa da u zavisnosti od kolicine vesti (npr broja naslova vesti u bazi) generises programski tu kontrolu onoliki broj puta koliko imas vesti? pa u prvi textBox uneses naslov, a u drugi sadržaj (naravno slicica ide u picBox)... i tako redom za svake vesti...?
[ roberto555 @ 05.06.2007. 17:43 ] @
razmišljao sam da to dodajem programski al ja bi uzeo recimo 5-10 zadnjih vijesti druge bi smjestio u arhivu ondje nije bitno kako ću prikazivat več tu, tako da nije ni problem da se 5 tih kontrola stavi i gotovo bez da ih onda generiram u kodu, iako nije ni ondje problem več ta kontrola, hm,., mislio sam da možda ima nešto ono pa da ja sad ne izmišljam toplu vodu, :) ti radiš tako kako si mi predložio ili je to samo ideja,.;!?

hvala!
[ Shevchenko @ 05.06.2007. 20:50 ] @
To ti je najbolje da uradis pomocu Repeater kontrole. Imas par dobrih tutoriala na www.asp.net.
Repetar je savrsen za ovakve stvari, jer podrzava DataBinding i imas potpunu kontrolu nad HTML-om koji se renderuje.

Pogledaj sajt koji smo radili na fakultetu (sve aukcije su prosle, a novih nece biti, tako da ovo nije reklama :))
http://www.promoaukcija.com/proizvodi.aspx

Na stranici je samo jedan repeater koji prikazuje proizvode :)
[ roberto555 @ 05.06.2007. 21:03 ] @
e takva stvar bi meni trebala, vidjet ću ovih dana, pa ak budem imao problem,., javim s,e,.,

pozdrav,., zahvaljujem svima!
[ roberto555 @ 06.06.2007. 07:50 ] @
pogledao sam, ok je to mi je trebalo nego...jel mi možeš samo objasniti kako da stavim sliku,?!
[ Shevchenko @ 06.06.2007. 15:47 ] @
Pa ako hoces na primer da slika bude link ka necemu onda ovako:
Code:

 <asp:Repeater ID="Repeater1" runat="server" DataSourceID="SqlDataSource1" OnItemDataBound="Repeater1_ItemDataBound">
        <ItemTemplate>
                <asp:HyperLink ID="Slika" runat="server" ImageUrl='<%# Eval("slika") %>' NavigateUrl='<%# "detalji.aspx?id="+Eval("ID") %>' Text=<%# Eval("Naziv")%> ToolTip="detaljnije..."></asp:HyperLink>
        </ItemTemplate>
    </asp:Repeater>

Inace samo ubacis u ItemTemplate koju god kontrolu zelis i samo je bindujes :)
[ roberto555 @ 06.06.2007. 18:31 ] @
skopčao,.))),.,ovo je super stvar,.,., hvala!!!