[ zlatko76 @ 06.06.2007. 20:13 ] @
Imam ASP.NET 2.0 aplikaciju koja je radjena preko Visual Studija 2005 i baza MS Access u sklopu iste. U pitanju je jednostavna aplikacija koju sam testirao preko visual studija odnosno SQL Server 2005 Express Editiona i na taj nacin otvara sranice preko browsera, medjutim kada na drugom kompu (koji nije umrezen) vec instaliram sql server express i pokrenem aplikaciju ne radi, pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovom problematikom i da li su potrebna neka podesavanja i dali je potrebno da se stranice kopiraju na posebnu lokaciju u nekom folderu kako bi ih server prepoznao?
[ Drasko M @ 06.06.2007. 21:08 ] @
nejasno je koju bazu koristis mssql ili msaccess
Da li na drugom kompu pokreces aplikaciju kroz visual studio odnosno asp.net ili zelis da je pokrenes samostalno.Ako je drugo,za to ti je potreban instaliran i podesen IIS
[ zlatko76 @ 06.06.2007. 21:20 ] @
Koristim msaccess bazu.Na drugom kompu zelim da se pokrene samostalno.Mozes mi pomoci kako da podesim IIS?
[ Shevchenko @ 07.06.2007. 00:25 ] @
Pogledaj da ti nije ConnectionString apsolutan, to jest putanja do baze.
Ako jeste to ti je prvi problem :)
E sad IIS, pa samo otvori novi virtalni folder, i Wizard ce te voditi kroz Setup.
[ bjevta @ 07.06.2007. 08:41 ] @
Dobra praksa je da hvataš greške na strani i šalješ na svoj mail-om. U tom slučaju uvek ćeš imati detaljnu informaciju šta se dogodilo.

Problem sa production site-ovima je čest. Uzrok može biti standardno podešavanje IIS (nemoguće kad je reč o provajderima) ili trivijalnosti tipa connection string-a. Teži problem jeste kad security mehanizam ne dozvoljava korišćenje nekih tehnika (refleksija, na primer) pa, ako provajder ne izađe u susret (a, što bi, najčešće) mora da se odbaci čitav pristup (framework, library)

Za testiranje preporučujem virtuelizaciju deployment okruženja (ima MS, a ima i drugih, proizvoda koji rade vrituelnu mašinu) tako da se deployment isproba na toj, virtuelnoj mašini.
[ Drasko M @ 08.06.2007. 16:30 ] @
Vec je bili reci na forumu o podesavanju IIS-a za asp.net ali evo opet ukratko.
1.Instaliras IIS sa CD-a Windows
2.U Command prompt-u na putanji C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727 otkucati komandu "aspnetregiis - p".
3.Prebacis asp.net projekat u direktorijum C:\Inetpub\wwwroot
4.Otvaras projekat iz web browser-a na adresi http://localhost/ime_projekta . Pocetna strana je Default.aspx
[ Milica13 @ 18.06.2007. 17:16 ] @
Imam slican problem sa postavljanjem svog ASP.NET sajta na IIS. Greska koja se javlja je:

"Server Application Unavailable
The web application you are attempting to access on this web server is currently unavailable. Please hit the "Refresh" button in your web browser to retry your request.

Administrator Note: An error message detailing the cause of this specific request failure can be found in the application event log of the web server. Please review this log entry to discover what caused this error to occur. "

Vec dva dana pretrazujem i pokusavam da pronadjem moguce resenje, ali mi ne uspeva. Probala sam i sa reinstalacijom ASP.NET-a.
Kopirala sam sajt u virtuelni direktorijum na IIS-u, a probala sam i iz VS-a opciju "Copy web site", ne vredi. Probala sam i sa "Publish web site", ni to mi nije uspelo. Podesavala razne opcije u Properties za "Default web site" na IIS-u. I ovo iz prethodnog posta sa aspnet_regiis -p, ali ta p komanda ne postoji(?)

Ne znam u cemu je problem, da li neko mozda ima neki predlog? Hvala.
[ zlatko76 @ 18.06.2007. 23:19 ] @
Milice,probaj sa ovim serverom:
http://ultidev.com/download/default.aspx ovde se downloaduje, skini donju
verziju v2.0.8 za ASP.NET 2.0

_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
[ sivan347 @ 19.06.2007. 08:55 ] @
Kad si postavila folder u root potrebno je da otvoris IIS iz AdministrationTools opcija. Pronadji svoj folder u folderu DefaultSites. Desni klik Properties. Na prvoj formi koja ti se otvori, ako nije kreiran, kreiraj application pool (dugme Create). Potvrdi na OK i zatvori prozor. Otvori opet isti prozor (Properties) zatim tab ASP.NET i postavi .NET Framework na 2.0 (.NET Framework ti je na 1.1 i zato ti izbacuje onu gresku). To bi trebalo da je to s tim da se nadam, da kad si napravila sajt u VS005, da si uradila Publish sajta na odredjenu lokaciju.
[ Milica13 @ 19.06.2007. 11:26 ] @
@sivan347
To sam vec probala i ne vredi - izbacuje istu gresku. Ne znam da li sve ovo ima neke veze sto sam na istom racunaru kreirala sajt i tu hocu i da ga postavim, i sto je administratorski nalog na XP (ovo samo nagadjam)...

@zlatko76
Moram IIS da koristim zbog SSL-a (tacnije zbog rada sa sertifikatima u svrhe testiranja), a koliko vidim ovaj server nema tu mogucnost.

U svakom slucaju, hvala na predlozima.
[ dusty @ 19.06.2007. 11:43 ] @
Da nemas neki firewall instaliran ?
[ Milica13 @ 19.06.2007. 11:59 ] @
Nemam osim Windows-ov, ali sad sam probala da ga iskljucim, i opet je sve isto.
Pogledala sam u system application event log- u, i tamo pise:

Failed to initialize the AppDomain:/LM/W3SVC/1/Root/Primer

Exception: System.IO.FileLoadException
Message: Could not load file or assembly 'System.Web, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a' or one of its dependencies. Access is denied.
StackTrace: at System.Reflection.Assembly.nLoad(AssemblyName fileName, String codeBase, Evidence assemblySecurity, Assembly locationHint, StackCrawlMark& stackMark, Boolean throwOnFileNotFound, Boolean forIntrospection)
at System.Reflection.Assembly.InternalLoad(AssemblyName assemblyRef, Evidence assemblySecurity, StackCrawlMark& stackMark, Boolean forIntrospection)
at System.Reflection.Assembly.InternalLoad(String assemblyString, Evidence assemblySecurity, StackCrawlMark& stackMark, Boolean forIntrospection)
at System.Activator.CreateInstance(String assemblyName, String typeName, Boolean ignoreCase, BindingFlags bindingAttr, Binder binder, Object[] args, CultureInfo culture, Object[] activationAttributes, Evidence securityInfo, StackCrawlMark& stackMark)
at System.Activator.CreateInstance(String assemblyName, String typeName)
at System.AppDomain.CreateInstance(String assemblyName, String typeName)
at System.AppDomain.CreateInstance(String assemblyName, String typeName)
at System.Web.Hosting.ApplicationManager.CreateAppDomainWithHostingEnvironment(String appId, IApplicationHost appHost, HostingEnvironmentParameters hostingParameters)
at System.Web.Hosting.ApplicationManager.CreateAppDomainWithHostingEnvironmentAndReportErrors(String appId, IApplicationHost appHost, HostingEnvironmentParameters hostingParameters)


Izgleda da treba da se provere neka ovlascenja koja ima ASPNET user, ali ja ne znam kako se to proverava, i koja je funkcija tog ASPNET usera...,
Da li neko zna nesto o ovom problemu? Hvala.