[ manca @ 26.07.2003. 16:12 ] @
Zdravo,
Interesuje me kako da mi pod linuxom proradi web server(apache)....
aktivirao sam ga.....
znaci ja lepo ubacim php brojac u /var/www
i onda ga napravim html i upalim html.....i samo pise broj poseta.....i nista vise nema ga broj/////
ali.....iz terminala kad otkkucam php counter.php radi.....povecavaju se posete!!!!!
Kako sad nece iz html-a, a iz shella oce??????
orum/9
Htelo je i iz klasicnog html, juce, ali sad nece....zasto?????
Pozdrav!!

P.S
Imam Red Hat Linux 9.0
[ MMX @ 26.07.2003. 17:13 ] @
Pa ako radi iz nekog browsera u shellu onda je sve ok sto se tice podesavanja php-a i apache-a. Nego kazes da si napravio HTML stranicu?? Pa ekstenzija stranice mora da ti bude .php da bi sve radilo ok. Verovatno si u toj HTML stranici stavio neku liniju tipa <?php include "counter.php" ?>.. Ako je tako, onda samo preimenuj tu stranicu u nekoime.php i trebalo bi da radi.
[ B o j a n @ 26.07.2003. 22:03 ] @
Verovatno zato sto si ga "upalio" l;)

ps: probaj da ubacis neke html tagove pre nego sto ispises counter output.
<html> i <body> bi bilo dovoljno za neke nemarnije browser-e.
[ manca @ 27.07.2003. 13:13 ] @
Citat:
MMX:
Pa ako radi iz nekog browsera u shellu onda je sve ok sto se tice podesavanja php-a i apache-a. Nego kazes da si napravio HTML stranicu?? Pa ekstenzija stranice mora da ti bude .php da bi sve radilo ok. Verovatno si u toj HTML stranici stavio neku liniju tipa <?php include "counter.php" ?>.. Ako je tako, onda samo preimenuj tu stranicu u nekoime.php i trebalo bi da radi.



probao sam kako si rekao i nece!!!!!
opet si samo ispise Poseta:
i nema dalje jista///ZASTO>
[ mikis @ 27.07.2003. 15:02 ] @
A jesi ti podesio PHP biblioteke/ekstenzije za Apache da ti rade kako treba? Napravi onaj čuveni test.php fajl pa vidi da li on radi:

<?php phpinfo();?>
[ leka @ 27.07.2003. 15:08 ] @
Reci sta tacno dobijes kad odes iz browsera na taj lokalni web i pokusas da vidis svoju stranicu... jedino tako mogu tacno da znam sta je problem - ako lepo opises kakav rezultat dobijes. Da li apache prikaze neku gresku? Da li PHP prikaze neku gresku? Da li browser da neki info o gresci?

Onako kako si opisao moze da bude par stotina razloga zasto imas probleme - potrudi se da problem bolje i jasnije opises ako zelis da ti iko pomogne - ovako mozemo samo da nagadjamo sta se desava tamo zapravo.
[ leka @ 27.07.2003. 15:09 ] @
I takodje bi trebalo da nam das kod od tog brojaca na uvid, kao i kod gde taj brojac koristis.
[ manca @ 27.07.2003. 16:28 ] @
Citat:
leka:
Reci sta tacno dobijes kad odes iz browsera na taj lokalni web i pokusas da vidis svoju stranicu... jedino tako mogu tacno da znam sta je problem - ako lepo opises kakav rezultat dobijes. Da li apache prikaze neku gresku? Da li PHP prikaze neku gresku? Da li browser da neki info o gresci?

Onako kako si opisao moze da bude par stotina razloga zasto imas probleme - potrudi se da problem bolje i jasnije opises ako zelis da ti iko pomogne - ovako mozemo samo da nagadjamo sta se desava tamo zapravo.


evo ga celi kod mog countera...i pogledajte sadd
Code:


<?

$filename = "PHPCounter.txt";

$fp = fopen( $filename,"r"); 
$Old = fread($fp, 100); 
fclose( $fp ); 

$Old = split ("=", $Old, 5);

$NewCount = $Old[1] + '1';

$New = "Count=$NewCount";

$fp = fopen( $filename,"w+");
if (flock($fp, 2)) { 
fwrite($fp, $New, 100); }
fclose( $fp ); 

print "Count=$NewCount";

?>

Code:

e sad stavim html tag....
<html>
<head>
<title>Brojac</title>
</head>
<body>
Poseta:
<?

$filename = "PHPCounter.txt";

$fp = fopen( $filename,"r"); 
$Old = fread($fp, 100); 
fclose( $fp ); 

$Old = split ("=", $Old, 5);

$NewCount = $Old[1] + '1';

$New = "Count=$NewCount";

$fp = fopen( $filename,"w+");
if (flock($fp, 2)) { 
fwrite($fp, $New, 100); }
fclose( $fp ); 

print "Count=$NewCount";

?>
</body>
</html>

Evo sad ga pusitim i on ne radi samo ispise u mozilli Poseta:
I nema broj......
dok u selu odkucam
php brojac.php
radi!Broji posete!!!!
TOLIKO!
Znaci appach ne javlja nikakav problem
[ Goran Rakić @ 27.07.2003. 20:44 ] @
Taj HTML fajl mora biti PHP fajl, na primer index.php. I "PHPCounter.txt" mora imati chmod 777.
[ manca @ 27.07.2003. 21:46 ] @
On i jeste php fajl.....

sve je ok...uspeo sam da namestim....
zeznuo sam se kad sam ka pustao u mozili , nisam stavio localhost.....BUDALA!!!!

ali sad radi!!!