[ MMX @ 07.06.2007. 13:43 ] @
Citat:

Beograd -- Kompanija Telenor je uvela u ponudu tri nova pripejd paketa, sa cenama razgovora i poruka nižim i do 55 odsto od dosadašnjih.

Dosadašnji korisnici pripejd usluga Telenora na nove tarife mogu preći besplatno
Dosadašnji korisnici pripejd usluga Telenora na nove tarife mogu preći besplatno
Kupovinom jednog od tri nova paketa "priča", "poruka" ili "posle 4" korisnici za 200 dinara dobijaju nov broj i kredit od 200 dinara.

U pripejd paketu "priča" cena razgovora u okviru Telenorove mreže košta 2,9 dinara po minutu, u okviru nacionalne mreže 6,5 dinara, SMS poruka košta 2,9 dinara, a razgovori se tarifiraju po sekundi.

Kupovinom paketa "poruke", prema rečima marketing menadžera Nenada Antića, korisnici će moći da razmenjuju poruke po ceni od jednog dinara, dok minut telefoniranja košta 7,5 dinara, uz tarifiranje po minutu.

Za korisnike koji najčešće mobilni telefon koriste posle podne Telernor je pripremio paket "posle 4", u kojem cena razgovora od 16.00 do 8.00 košta 2,9 dinara po minutu, a van tog intervala 9,9 dinara. Dosadašnji korisnici pripejd usluga Telenora na nove tarife mogu preći besplatno, pozivanjem korisničkog broja ili odlaskom u prodavnice.

Izvršni direktor korporativnih komunikacija Telenora Sandra Štajner je navela da je od avgusta broj korisnika tog mobilnog operatera u Srbiji povećan na 2,6 miliona, a samo u protekla tri meseca uvećan je za oko 172 hiljade. Ona je u ime Telenora pozdravila početak rada trećeg operatora u Srbiji VIP Mobajl, izražavajući uverenje da će konkurentno nadmetanje doprineti kvalitetu i raznovrsnosti usluga, od čega će svi korisnici imati veliku korist.


Izvor: B92 - http://www.b92.net//biz/vesti/...06&dd=07&nav_id=250296
[ lukeguy @ 07.06.2007. 14:50 ] @
upravo sam i ja ovo video, pa svratih na ES u nadi da ću pronaći dodatne informacije. na žalost, na Telenorovom sajtu nema ni N od Novih tarifnih paketa. najnovija su i dalje ona tri.

nadam se samo da će uskoro početi da ovako paze i na svoje postpaid korisnike. ovi novi tarifni paketi su prilično besmisleni na postpaidu jer se za pretplatu ne dobija ništa što nemaju prepaid korisnici. a s obzirom da mi je važno da ne promenim broj, ja sam trenutno primoran da tu pretplatu redovno plaćam.
[ MMX @ 07.06.2007. 16:30 ] @
Da, baš šteta. Sa novim paketima prepaid je postao daleko povoljniji nego postapaid.
[ agasoft @ 07.06.2007. 16:32 ] @
Počelo je počelo, nešto se dešava, treći opeerater probleme rešava!
Ja zaista za ovo nemam reči. I telenor se prizvao pameti! Svaka čast svaka
čast po sto puta.
[ gojnik @ 07.06.2007. 17:28 ] @
Naknada za uspostavu veze 2,9din + pdv u paketu "Priča".
[ Iksi @ 08.06.2007. 00:06 ] @
eh aco nije to bas tako dobro. Na tim novim tarifama se nemogu koristiti
tarifni dodaci :((
[ agasoft @ 08.06.2007. 01:51 ] @
E pa iksi, ne može i jare i pare. Šta će meni tarifni dodaci ako odaberem
tarifu poruka gde mi je poruka dinar, ja druge tarifne dodatke i ne
koristim.
[ kostas_bgd @ 08.06.2007. 11:19 ] @
Čuo sam da se ne može preći sa novog na stari Telenor paket. To baš i nije tako dobro.
[ Iksi @ 08.06.2007. 14:06 ] @
ja od juce koristim omiljeni broj
[ MMX @ 08.06.2007. 15:36 ] @
Citat:
kostas_bgd: Čuo sam da se ne može preći sa novog na stari Telenor paket. To baš i nije tako dobro.


Tačno je da se ne može vratiti (preći) na stare tarifne pakete. Takođe, ne mogu se dodati ni tarifni dodaci.
[ Catch 22 @ 09.06.2007. 01:09 ] @
PAŽLJIVO PROČITAJTE SVE USLOVE KOD NOVIH PAKETA:

Uspostavaljanje veze (fiksna naknada):
"POSLE 4" = 1.50+PDV=1.77din
"PRIČA" = 2.90+PDV=3.42din
"PORUKE" = 2.90+PDV=3.42din


==============================================================

Tarifiranje:
"PRIČA" = 1sec
"PORUKE" = 60sec (svaki započeti minut se naplaćuje kao pun minut!!!)
"POSLE 4" = 60sec (svaki započeti minut se naplaćuje kao pun minut!!!)


==============================================================

SMS
"PORUKE" =1.0+PDV=1.18din
"PRIČA" = 2.90+PDV=3.42din
"POSLE 4" = 2.90+PDV=3.42din


==============================================================

Prelaskom na neki od ovih paketa gubite mogućnost ponovnog izbora nekog od starih paketa, posle možete menjati tarifni profil samo u okviru ova tri nova paketa!

Digitron u ruke!

[ net021 @ 09.06.2007. 08:18 ] @
Nije mi jasno samo zasto moraju da komplikuju stvari sa svim tim odredbama.
Koristim jednu cenu + omiljeni broj i ok je varijanta i na drugom broju mobi junior koji je isto cool... :)
[ MMX @ 10.06.2007. 19:39 ] @
Citat:
net021: Nije mi jasno samo zasto moraju da komplikuju stvari sa svim tim odredbama.


Marketing je to.

Zna li neko da li je sa standard paketa, koji je bio aktuelan u vreme Mobtela, moguce preci na Vise price, Jedna cena i Moje vreme? Ili su samo u igri novi paketi?
[ Davor Vlajkovic @ 10.06.2007. 19:53 ] @
Citat:
MMX: Zna li neko da li je sa standard paketa, koji je bio aktuelan u vreme Mobtela, moguce preci na Vise price, Jedna cena i Moje vreme? Ili su samo u igri novi paketi?

Moguće je.
[ Catch 22 @ 11.06.2007. 01:13 ] @
Pogledajte i ovo:
http://www.elitesecurity.org/t264950-STVARNE-CENE-prepaid-paketa
[ srdjan grubic @ 15.06.2007. 16:48 ] @
Ovaj telenor...uh
Ekonomija je to ili ces razgovarati ili kucaj poruke ili spavaj do 16h hehe... Kakav je telenor

Najbolji rad je odgovor na moje pitanje koje sam postavio na njihovom odnosno "Mom portalu"
Pitam ja da li mogu da zadrzim stari broj, prepaid, (standardni tarifni paket ono matoro jos od paroljuba) i da predjem na neki novi tarifni paket i da li to mogu da ucinim preko portala. Oni meni odgovore da su u ponudi ti i ti paketi (6 komada) i nista vise. i ja pokusam da promenim tarifni paket (uzmem jednu cenu) preko portala i oni mi odgovore da cu odgovor dobiti u roku od 24h koja su prosla... hehe

Aj vec kad pisem... Da li neko zna kako se proverava koji tarifni paket trenutno imam?
[ Catch 22 @ 16.07.2007. 16:10 ] @
Najnovija analiza cena 16.07.2007: Rat cena prepaid paketa
[ zzviktor @ 16.07.2007. 16:38 ] @
Da li ste razmisljali koliko su novi flat paketi VIP-a i MTS-a jeftiniji od
jedne cene telenora.

Vipov minut kosta 3.20 din +pdv, mts minut kosta 6.3+pdv cena od 3.2 vazi
samo dok se ne potrosi bonus od 2.000 din sto ce reci da u promo periodu
paketi sa zaokruzivanjem vec posle 20 sec postaju povoljniji za vip a tek
posle 40 sec za mts korisnike,od telenor jedne cene, da li je ovo povoljno
ili ne procenite sami prema svojim potrebama i navikama.
[ MP3MP3 @ 07.08.2007. 22:28 ] @
Telenor je trenutno najskuplji operater.Novi tarifni paketi su preskupi.Umesto da smanje cene dolaskom vip-a,povecali su ih i to na jako lukav nacin.Najgore je sto vecina misli da su u telenoru razgovori zaista 2.9din.Osim ovoga mt:s i vip nude bonus kredit(vip-duplira uplaceni iznos,mt:s dodaje kredit i poruke narednih meseci(480+,980+)) dok Telenor samo podize cene i ne pruza nikakav bonus.
[ Catch 22 @ 07.08.2007. 23:03 ] @
@MP3MP3: Sudeći po najnovijim postpaid paketima "Prenesi" verovatno imaju ideju da time što više korisnika pridobiju za postpaid (i po mogućstvu "zarobe" na bar 2 godine)...
[ zzviktor @ 07.08.2007. 23:19 ] @
pa da a mozete i preci sa novih na stare sekundne pakete jedna cena moje
vreme i vise price, koji su koliko toliko povoljniji, a sto se tice vip i
mts mreze mana im je zaokruzivanje na min kao i telenoru sto je trend kao i
opste povecavanje uspostave veze i cene sms, da li ce tome da se stane na
put ne zna se jos ali ... mislim da nece.
[ batancev @ 08.08.2007. 00:26 ] @
mts ima zaokruzivanje na minut samo na TIPI i vip na svojoj tarifi
ali kod oba opratera je isto samo 1.min je ceo poslo po sec
dok je telenor taj koji tarifira na minute i poruke i posle 4
samo im je prica na sec
sto oni kazi "verovatno najneverovatniji prepaid"
u pravu su potpuno
[ Catch 22 @ 08.08.2007. 00:58 ] @
Citat:
batancev: mts ima zaokruzivanje na minut samo na TIPI i vip na svojoj tarifi
ali kod oba opratera je isto samo 1.min je ceo poslo po sec

Po istom sitemu je i:
Citat:
MTS KUL
*Napomena: Prvih 60 sekundi razgovora tarifira se zaokruživanjem na minut, a nakon toga pozivi se tarifiraju po sekundama.

A poseban biser sa tarifiranjem je
Citat:
Telenor postpaid Fleksi: Obračunski interval 30 sec

[ pisac @ 15.08.2007. 16:53 ] @
Oni paketi "Moje Vreme" "Više Priče" i "Jedna Cena" su bili daleko povoljniji za prepaid nego za postpaid. Zato su očigledno i ukinuti za prepaid. Na postpaidu su najzad ponudili povoljnu "Prenesi" tarifu, koja je situaciju prepaid:postpaid 1:0 preokrenula.

Nego, ukoliko neko ima prepaid 063 karticu sa tarifnim paketom koji ima tarifne dodatke, a ne treba mu, neka je ni slučajno ne prebacuje na neke nove pakete, već neka je proda meni :-), kontakt privatnom porukom. Treba mi nekoliko takvih kartica. Plaćam solidno, a ova ponuda važi od danas pa u narednih nekoliko godina. Bez šale.
[ batancev @ 15.08.2007. 20:39 ] @
pa sto sitnim slovima?
da ne bude cenzure, a?
[ Catch 22 @ 04.09.2007. 11:40 ] @
Mala pomoć prilikom odlučivanja koji prepaid paket odabrati: Excel prepaid kalkulator sa grafikonima
[ Esqire @ 06.02.2008. 17:43 ] @
Daklem, ne znam na kom sam tarifnom paketu pre bio, ali onog momenta kad je aktivirana ona zimska čarolija aktivirano mi je i da ne mogu da pozovem (takoreći cimnem) ako imam ispod 11 dinara. Mislim, ajde nije problem, dopunim ja svaki put kredit i dopuniću svaki put ali je skroz iritantno... Sad sam prešao na onu tarifu Poruke i opet isto. Pretpostavljam da to ima veze sa novouvedenim zaokruživanjem tarifiranja na minut, pa sekund razgovora ne može da me izađe manje od 11 dinara, ali sam ja jedini iz okruženja i okoline koji ima takvih problema, pa mi zato nije jasno. Da li postoji neko rešenje ili da naučim da živim sa tim?! :)
[ gojnik @ 08.02.2008. 17:56 ] @
Nauči da živiš sa tim. :)
[ milanpavke @ 12.02.2008. 15:40 ] @
Za sad nisam imao tako malo kredita
ali sam cuo da nakon obavestenja da nemate dovoljno kredita ipak zvoni. Jesi cekao?