[ jagger @ 07.06.2007. 18:05 ] @
Gde u BGD-u kupiti providni papir za stampanje nalepnica?
[ netman @ 09.06.2007. 09:53 ] @
A kakve ti providne nalepnice konkretno trebaju?
Malo mi je čudno što tražiš papir?!

Preporučujem ti da odštampaš nalepnice na solventnom štampaču, na providnoj foliji poznatoj u struci kao CLEAR.
Cena je slična kao i za običnu samolepljivu foliju, tzv. SELF.
[ jagger @ 09.06.2007. 16:07 ] @
Kako onda da je zalepim za staklo?

Uradio sam sliku u CS-u, posto hocu sa unutrasnje strane da je zalepim uradio sam mirror slike. Sad mi jos samo treba "transparentni papir-nalepnica"
[ netman @ 09.06.2007. 16:37 ] @
Vidim da ipak hoces da štampaš u kućnoj varijanti, samo mi nije jasno kojom tehnikom. Ink-jet tesko da može da štampa po takvim folijama, na laseru možeš ali je velika verovatnoća da ćeš da zezneš ceo štampač zbog jedne nalepnice( odlepi se i najčešće se umota oko valjka u fuseru).
Ako ne odustaješ i dalje, pitaj nekog ko se bavi štampom da ti da parče folije, pa je ti iseci na A4 ili koji već format koristiš.
[ NICS @ 09.06.2007. 17:47 ] @
Poslusaj netman-a zalepice ti se na valjke jer ce istopiti lepak i onda ces imati vise stete nego koristi. u najboljem sucaju ce ti smrdeti na spaljenu plastiku
[ netman @ 09.06.2007. 20:50 ] @
Zaboravih da ti kažem foru u vezi sa lepljenjem sa unutrašnje strane stakla. Kad zalepiš providnu nalepnicu na staklo, ono što je štampano i ne izgleda baš najbolje, tj. izgleda izbledelo. E sad, ako hoćeš samo da se štampa gleda spolja onda sa unutrašnje strane preko providne nalepnice zalepiš sloj ili dva bele folije i onda imaš dobar kontrast. Ili ako hoćeš da se gleda i sa jedne i sa druge strane, onda štampaš jednu na providnoj foliji a jednu na običnoj( ova nema mirror), pa onda lepiš providnu, pa sloj čiste bele pa onda belu sa štampom. Na kraju imaš sve zalepljeno sa unutrašnje strane a vidi se normalno sa obe. Naravno, ovo samo ako ti ne smeta bela pozadina, ali veruj mi da tako mnogo bolje izgleda.
[ jagger @ 11.06.2007. 12:50 ] @
Imam HP-ov ink-jet stampac. Pre sam te transparentne nalepnice stampao u Copy Centru u Sremskoj ulici, ali skupo po listu 200din, reko da nema jeftinije da se kupi papir...