[ mladex @ 07.06.2007. 21:56 ] @
Imam jedan probelm pa me zanima dali ima neko kenu ideju kako to da resim?

Evo dole u postavljenoj fakturi u tebeli su mi ne potrebne kolone od 7 do 10 jer mi je na fakturi 6 artikala koji trebaju da budu, a ostale od 7 do 10 su ostale kao rezerva za neku vecu fakturu do 10 artikala.
E sad posto mi to glupo malo izgleda da ostaju kolone prazne sa onim nulama treba mi resenje za to, ne dolazi u obzir brisanja i dodavanje kolana rucno jer fakture ne pravim cesto ja nego trgovkinje koje se jos ne slazaze bas naj naj u Excelu.
Pozdrav
[ Slobodan Trebovac @ 07.06.2007. 22:09 ] @
Ako sam dobro razumio tvoje pitanje, pokusaj na najjednostavniji moguci nacin: selektujes redove koji ti ne trebaju (u tvom slucaju opseg od 30 do 33), zatim desni klik misem i izaberes Hide. Ako ti nekad zatrebaju ovi redovi samo odabares Unhide (naravno, selektujes red iznad i red ispod skrivenog raspona, u tvom slucaju redove 29 i 34 jer su ti oni preostali). Ako nije to, onda malo pojasni.

I jos nesto, jeste da je malo offtopic, ali nema veze. Da li koristis na ovoj fakturi makro za ispisivanje brojeva slovima?
Ako ne koristis, i ako te interesuje (a trebalo bi, veoma je korisno), pogledaj sljedeci link:
http://www.elitesecurity.org/t...spisivanje-brojeva-slovima-How
[ mladex @ 07.06.2007. 22:26 ] @
Slobo legendo svaka ti cast na brzim odgovorima. U sustini to je to za prvu pomoc super. Ima li neko jednostavno resenje za ovo u Access-u?
[ mladex @ 07.06.2007. 22:30 ] @
E to sam bas trazio u Excelu ali nije mi se dalo nacii posto nisam bas naj najmastor ali ima vremena.
[ Jpeca @ 08.06.2007. 07:33 ] @
Možeš da rešiš i sa uslovnim formatiranjem, tako što obojiš teskt ćelije u belo (boju pozadine) kad je ćelija sa količinom u istom redu prazna. Na taj način obrazac ti ostaje uvek sa 10 stavki. Za ovo možeš koristi uslovno formatiranje (Conditional formatting).
[ Gix_ @ 10.06.2007. 14:56 ] @
Pozdrav za sve, Mladex

Sa zakasnjenjem evo jedne propozicije, i jasam imao slican problem
pasam pronasao soluciju na jednom forumu u FR.

Nadamse daceti ovo pomoci pogledaj u prikacenom fajlu , promenjene
formule i format celija , uradi isto za ostale celije .

Javinam dalije OK

Pozdrav Gix
[ dusko_m @ 13.06.2007. 19:20 ] @
tools>options>view>zero values (sekcija Window options)
odstiklira se i to je to