[ Valdemar @ 08.06.2007. 09:59 ] @
Nameravam da studiram Menadzment na IFAM-u koji je deo Evropskog Univerziteta u Beogradu. Prve dve godine bi studirao u Beogradu a trecu u Parizu. Dali neko zna nesto vise o ovom IFAM fakultetu, kakav je nastavni program, koji su profesori na njemu, koliko je kvalitetno znanje koje se moze steci i dali se moze biti konkurentan sa ovom diplomom u svetu? Bilo bi mi interesantno cuti iskustva sadasnjih i svrsenih studenata ovog fakulteta.

Hvala Vam unapred na korisnim informacijama.
[ goxyzvrk011 @ 10.10.2007. 10:27 ] @
ifam u svetu ti je ko kod nas megatrend...steknes znanja zahtevan je fakultet sto se tice i ucenja i kesa...odlicni profesori(u parizu) kod nas je to vise uzimanje para i maltene nema veze sa ifamom u francuskoj.Totalno razlicito predavanje totalno drugacija tezina ucenja.Tako da ako ti se ucini da je u Beogradu mnogo tesko Pariz ce ti biti jos tezi.Uci engleski trebace ti sva predavanja su na engleskom i mogu ti reci odlicno predaju dok se kod nas to sve svodi na trljevrlje(videces ako odes u pariz kako se studira u svetu)imaces stalno neke kontrole vezbe seminarske (u parizu ne znam kako je sada ovde)spremi se da na ifamu BG dajes pare za razne gluposti pa i knjige koje nesmeju da se kopiraju i mnogo su skupe(bar su bile kada sam ja bio/potvrda da studiram je kostala 40 evra-to je jedan obican papir sa pecatom i imenom fakulteta)U bg-u ja sam mogao da prepisujem i vrdam na razne nacine dok ovamo je to tesko pa skoro nemoguce a ako te uhvate mogu da ti zabrane polaganje pa cak i izbace sa fakulteta tako da trebas da pazis sta radis.Imaces malo slobodnog vremena za razgledanje pariza posto ces imati dosta da ucis(ako nameravas da zavrsis fax)Sve u svemu ja sam zadovoljan time sto sam dobio njihovu svetski priznatu diplomu ali u srbiji ces imati vecu sansu da njadjes posao nego u parizu ili u svetu zato sto ima mnogo ljudi sa ifama i drugih fakulteta
U parizu su stanovi mnogo skupi i ako nadjes stan 40 m2 za 700-800 evra imas(normalno bez namestaja tako da ces morati da ga kupis to je jos nekih 1000-1500 evra) srece uz to jos traze i depozit za stan kako ko to je vec u hiljadama svaku rupu koju probusis kostace te 50 evra
u stanu nesme da se pravi buka posle 22 inace ce komsije zvati muriju sigurno..smesno ali istinito nesmes ni da se tusiras posle 22 ZVACE MURIJU.

p.s. fakultet ti neobezbedjuje vizu(ako bude tad trebala) i ostalo
ajd srecno