[ mmarkov @ 08.06.2007. 16:55 ] @
Planiram odmor, i potrebna mi je neka jeftinija
kamera. Paznju su mi privukle Sony dcr-hc27E
i JVC gr-d720. Koliko sam uspeo da vidim, prednosti
kojima se hvali JVC su 16:9 displej (koji mi ne deluje
preterano bitno), ali i crno-beli okular. Soni, naprotiv
ima tac-displej, stabilizaciju, i navodno nekakav
NightShot.

Da li neko ima iskustva sa nekom od ovih kamera,
ili bi mogao da preporuci neki drugi model (u "turistickoj"
klasi= do 300 evra).

Znam da od uredjaja u ovom cenovnom rangu ne
treba ocekivati nista specijalno, ali:

Najbitniji je naravno kvalitet slike,
FireWire se valjda podrazumeva,
Po mogucnosti podnosljiv kvalitet filma u zatvorenom prostoru
(muzeji, crkve, itd...)
Eventualno malo izdrzljivija baterija...

Nisu bitne zezalice, kao sto su:
milion i jedan efekat,
super ultra neupotrebljivi 10000x zum,
Fotografije (imam foto-aparat)
itd...


PS: Da, procitao sam, i pretrazio forum, ovi modeli se nigde ne pominju,
takodje i na internetu se slabo pominju, da li zato sto su novi, ili
sto su namenjeni trzistu treceg sveta .
[ Beren @ 25.06.2007. 17:48 ] @
uuuuuf i mene zanima apsolutni isto!!!

Samo shto ja ne bih JVC ukljucio u trku! Pre bih Sony Vs. Panasonic Vs. Canon!!!

dakle, i meni treba neshto do 300 evra!

I da li neko zna koja je prednost/mana kamerica sa miniDV i DVD medijima? Tj, shta je bolje uzeti? Vidim da sada nema neke razlike u ceni.
Smor su mi miniDV i prebacivanje sadrzaja na komp, al miniDVD snima samo 30 minuta....

ne znam shta da radim!
[ guru @ 26.06.2007. 09:23 ] @
U toj klasi Sony je najbolji..

Ima najvishe opcija, touch display odlichno radi, najintuitivniji user interface, brz odziv komandi. Nightshot kakav je takav je, drugi ga nemaju uopshte. Sony i odlichno chisti shum sa mehanizma kasete. Posle sonija je Panasonic GS27, ali poshto Sony koshta isto a nudi vishe mogucnosti i bolju izradu, tu ne treba da se razmishlja.

Shto se tiche razlike miniDV i miniDVD, to je stvar kompromisa. MiniDV je primetno bolji, a miniDVD mnogo lakshi za upotrebu.
[ vlada1970 @ 08.07.2007. 23:12 ] @
Da ne bih postavljao novu temu , posto i mene zanima neka kamera do 300 evara a gledam ovaj Sony HC 27E i ne vidim da pise da li ima opticku stabilizaciju slike ili Super Steady Shot a smatram da je to mnogo bitno , pa bih zamolio da mi neko kaze ko zna , da li ova kamera ima isto kao Sony 24 taj Super Steady Shot ? To mu dodje valjda isto sto i opticka stabilizacija , jel tako ?E da , ne pishe da ima touch screen , ili je sajt zaboravio , a vidim da HC24 ima . jel tako ?

I jos da pitam , posto pishe da mnogo manje trosi bateriju , a cuo sam da je ova baterija Li-Ion baterija NP-FH30 , sto se dobija uz njega preslaba ( citao sam negde na forumu da traje maksimalno 90 minuta ) , da li moze neko da mi kaze da li je NP-FH50 mnogo jaca baterija i da li se isplati uzeti ? Ili ako nije mnogo jaca , koju bateriju bih kod nas mogao da uzmem extra , a da pashe za ovaj Sony - da je kompatibilna , a da je najjaca sto postoji ? Znaci nije bitna cena uopste , samo da je kvalitetna baterija i da mi sto duze izdrzi - ako je moguce celodnevno akanje na sve moguce nacine . Pa bas ako treba , ne bih pregledavao na njoj snimljeni materijal da mi to ne trosi bateriju , znaci bez pregledavanja a da izdrzi sto duze .

Hvala unapred Vlada
[ crnibombarder @ 09.07.2007. 22:17 ] @
Pozdrav, moja je preporuka HC37E, i dodatna baterija FH100, to je sa torbicom i kaseticama manje od 350e,ali je odlicna kupovina.
[ vlada1970 @ 10.07.2007. 03:41 ] @
Izgleda savrseno ta kamera za moje potrebe , hvala crnibombarder . Samo na nekom testu vidim da ima Steady shot a nekom nema . jel ima druze taj Steady shot sigurno ?

I jedno pitanje jos, pa da pazarimo - znaci bilo sta da mi se pokvari bilo u garanciji ili posle nje , da li je obezbedjen servis ovde kod nas ?

I ako mozes da mi kazes koliko bi ta baterija FH100 mogla da potraje sa snimanjima ? koliko bi mogao u stvari ako sam negde na celodnevnom izletu , da je koristim ? kapiram znaci , da cu dobiti tu sto ide uz kameru FH30 i tu hajde nekih 90 minuta imam , i jos koliko imam sa FH100 ?

Hvala unapred Vlada