[ motorna_testera @ 09.06.2007. 19:29 ] @
Ok glup sam

Stavio sam kaseticu snimljenu jednom kamerom u drugu... prebacio je... ok, radi...
Uradio isto sa drugom i zaprljao glavu izgleda (zelene horizontalne shtrafte)

Svi preporuchujete ruchno chishtjenje glave...

Hm...

Shta je glava ovde?

ako mozhe neko da slika unutrashnjost otvora za kasetice i zaokruzhi na slici shta treba chistiti ili detaljno da objasni bio bih mu extra zahvalan!!! (mozhda i pivo jednom dobije)
[ deks007 @ 10.06.2007. 18:57 ] @
Iskreno kameru bih odneo u neki servis da mi je srede i bas zbog ovakvih stvari (licno nisam imao iskustva) niti dajem moje snimljene kasete drugom da samo pogledaju niti od drugog uzimam da ih ja gledam . Mislim da je u jednom ranijem postu neko napomenuo da ima kameru koju koristi za rad a kupio je neku jeftiniju kojom usluzno prebacuje materijal . Pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 11.06.2007. 10:21 ] @
Kupi DV traku za ciscenje glave, koristi se jednom mesecno po 15-tak sekundi, ne duze!
[ deks007 @ 11.06.2007. 22:07 ] @
Razlicita su misljenja sto se tice koriscenja trake za ciscenje glave . Neki kazu da je ta traka u stvari fina smirgla . Najgore je ako je i odneses u servis a oni isto koriste tu traku . Neznam sta da ti kazem probaj pretragom da nades jos neki savet . Pozdrav
[ lord x @ 12.06.2007. 14:47 ] @

Probaj ono što ponekad pali kad glava nije mnogo zaprljana. Uzmi original kasetu, novu, i premojtaj je par puta od početka do kraja "preko glave". Možda pomogne. Ako ne, probaj sa kasetom za čišćenje, alli jako kratko.
[ Aleksandar_A @ 13.06.2007. 09:29 ] @
I ja sam imao istih problema kojih sam zadobio na identicni nacin. Glava kamere je na mnogo nepristupacnom mestu i jako je tesko iscistiti ako kameru ne rasklopis, a da je raskopljujes nebih ti preporucio. Probao sam nekoliko puta da je cistim sa pamucnim stapicima preko kojih sam stavljao haritje, da ciscenje bude sa hartijom a ne pamukam da ne bi ostale pamucne dlake. Nazalost ovo resenje je bilo kratkotrajno, i mora cesto da se cisti. Za kvalitetno rucno ciscenje moras otvoriti kametu (nazalost).
Problem sam resio, s nabavkom kasetu za ciscenje Panasonic. Ova kasetica je uradzena magnetnim materijalom, tako da nepravi problema oko prepoznavanja od strane kamere i manje struga glavu, za razlike od kasete koje su napravnjene od tekstilne trake. Ciscenje traje 10 sek. Ako nije delotvorno probas jos nekoliko puta, ali ne vise od 4. Meni je od prva zavrsilo posao.
[ motorna_testera @ 28.08.2007. 16:12 ] @
a jel mozhe iko da slika i zaokruzhi lepo shta je uopshte glava u dv kamerici?

znam da je teshko to dobro uslikati ali chisto da znam...