[ W-Line @ 10.06.2007. 00:19 ] @
Pozdravljam !!

Prvo mozda pitanje djeluje "glupo" za nekoga, al posto nisam upoznat sa ovim podrucijem zamolio bi ako ima neko da poznaje ovo bolje da mi samo kaze dali je moguce i ako jeste, da mi navede primjer "kako"

Dali iko zna jeli moguce i kako da se "DECRYPT" jedan ".lic" file ? koji u sebi sadrzi sadrzaj naveden ispod:
Razlog mog pitanja je, licenca od jednog programa koji je kupljen prije par godina, a firma koja mi je prodala taj program vise ne egzistira, a mi smo promijenuli domain name i ip adresu koja je navedena u .license fajlu, tako da trazim nacina dali je moguce "decrypt" jedan takav file.
i ponovi ENCRYPT nakon ismijene domena i ip adrese podataka ?


--- BEGIN SIGNATURE
ovdje izmedju je "ENCRYPTED CHARACTERS"
--- END SIGNATURE

Pozdravljam

[ djalfirevic @ 10.06.2007. 10:23 ] @
Jako je tesko to uraditi. Mozes da pokusas brute-force attack, ali niko ne garantuje da desifrovanje nece trajati 100 godina.
[ W-Line @ 10.06.2007. 12:49 ] @
Puno zahvaljujem na odgovoru !!

Jel ima neki program ili slicno za takvo nesto ?? imas li kakvu preporuku ??

Pozdrav
[ EArthquake @ 10.06.2007. 13:09 ] @
a sta da pokusa da bruteforsa ?

niti zna koji je algoritam za enkripciju , niti da li je uopste enkripcija ili hash nekih podataka , niti koji su podaci u pitanju , kojim rasporedom
kako nezna koji je algoritam u pitanju , ne moze da bruteforsa jer nezna kakav mu kljuc treba za razbijanje
kako nezna koji su podaci u pitanju, a ako ej hash u pitanju , ne moze da napravi novi hash ,

mozes da pogledas s cime program uporedjuje te enkriptovane podatke , tj sta uopste radi s njima , pa onda da zakljucis nesto iz toga , ili eventualno promenis kod ali to vec zapada u domen crackovanja ...
[ W-Line @ 10.06.2007. 15:52 ] @
Dali bi mi mozda mogao pomoci ? ovo je jedan vid krakovanja tako da se ja slazem sa tobom.
Ali ne zelim da pricam napamet, jer ja se ne razumijem 100 % u crakovanje i nacine na koji se to radi, zato pitam ako ko moze da mi pruzi pomoc ?

znam teoretski sta su algoritmije sta je hash,sha, des, 3DES itd... jer radim sa ciscom, a tu su primjenute algoritmije na VPN tunelima.
Dalje nista ne poznajem, zato bi zamolio za pomoc na bilo koji nacin, ako ko od vas poznaje crackera nekog da mi ga preporuci ili ??

Puno zahvaljujem momci !!

Pozdrav