[ acko4 @ 10.06.2007. 22:34 ] @
Interesuje me kako Scriptlance (i slicni sajtovi) naplacuje proviziju od svojih korisnika? Znam da tu postoji odredjeni % provizije prilikom transfera novca izmedju korisnika. Znaci sto je veci transfer novca, veca je i provizija. Kako se vrsi transfer novca izmedju programera i webmastera?
Ako sam dobro skapirao, kada se programer i webmaster nadju na scriptlance, mogu ugovoriti posao preko maila. Posle obavljenog posla webmaster moze platiti programeru nezavisno od scriptlance, tako da scriptlance ostaje bez provizije. Jesam li u pravu ili gresim?
[ Bozha @ 11.06.2007. 07:54 ] @
Glavne prihode ScriptLance ima od samog zaključivanja projekta, tj. od onih $5 koje naplaćuju i Programmeru i Webmasteru kada zaključe projekat. Ukoliko je projekat Featured od Webmastera uzimaju startnih $25 plus. Oni dnevno imaju (lupam) oko 100 zaključenih projekata pa ti uradi matematiku. A prihodi od procenta na podizanje novca su ja mislim samo dodatni prihod. Ti možeš da sa Webmasterom dogovoriš eksternu isplatu, ali će ti SL u svakom slučaju naplatiti $5 za sklopljen projekat. Ništa oni tu ne gube.

Drugi Freelance sajtovi, pored ovog metoda imaju i metod mesečne članarine. Ovaj način je manje popularan jer većina freelancera nema ili ne želi da uloži početni kapital koji je u ovom slučaju potreban.

Nadam se da ti je sad jasnije.
[ boccio @ 11.06.2007. 08:57 ] @
Citat:
acko4: Interesuje me kako Scriptlance (i slicni sajtovi) naplacuje proviziju od svojih korisnika? Znam da tu postoji odredjeni % provizije prilikom transfera novca izmedju korisnika. Znaci sto je veci transfer novca, veca je i provizija. Kako se vrsi transfer novca izmedju programera i webmastera?

Da li si procitao FAQ:
http://www.scriptlance.com/cgi-bin/faq/smartfaq.cgi

Sve ti lepo pise... samo treba procitati.

Citat:
acko4:
Ako sam dobro skapirao, kada se programer i webmaster nadju na scriptlance, mogu ugovoriti posao preko maila. Posle obavljenog posla webmaster moze platiti programeru nezavisno od scriptlance, tako da scriptlance ostaje bez provizije. Jesam li u pravu ili gresim?

Eh... jeste, tacno, mozes... A koga ces da vuces za usi posle kad te webmaster ispali za placanje? :) Koliko se samo puta to desilo... zarad male alavosti da se ne plati fee, dogovore se van sajta, i onda posle drz' mu majko glavu...

Cela poenta te price je u sledecem:
- Webmaster te izabere za projekat po ugovorenoj ceni i uslovima izrade (rokovi, dinamika isplate, specifikacija projekta dogovorena preko PMB-a, etc.)
- Webmaster polozi novac u celosti na escrow
- Kada je novac na escrow-u, ti uradis projekat
- Webmaster release-uje escrow.

Vidis, TO je poenta cele price... Zarad 5% fee-ja, i webmaster i programer imaju sigurnost da jedan drugog nece ispaliti.
[ boccio @ 11.06.2007. 09:00 ] @
Citat:
Bozha:
Drugi Freelance sajtovi, pored ovog metoda imaju i metod mesečne članarine. Ovaj način je manje popularan jer većina freelancera nema ili ne želi da uloži početni kapital koji je u ovom slučaju potreban.

Ovaj nacin je VISE popularan medju naruciocima posla, jer pokazuje da programer ili tim ima odredjeni nivo ozbiljnosti cim ulaze u clanarinu na sajtu. Zato se na takvim sajtovima (tipa eLance) i prave veci poslovi.